emsi1903

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emsi1903    0

Potrzebuje wiadomości ile litrów i jaki olej wlać do skrzyni w Renault 120.54 z 95r. Obecnie mam mineralny Agrol U. Gdy się zagrzeje to półwki i rewers nie chcą wchodzić. Słyszałem że musi być półsyntetyczny. Czy konieczna jest wymiana filtrów przy wymianie oleju (jaki koszt). Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

60 ze zwykłą przekładnią lub 70 litrów z przekładnią "tractoshift", olej zapewne typu STUO lub UTTO (wpisz w szukajke, było pisane o tych olejach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo    0

witam mam renault 13314 z 90roku w tym ciagniku jest zalecany mobil do silnika skrzyni czy przedniego napedu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo75    1

Agrol U nie nadaje się, dzieki temu olejowi sprzedają się pompy hydrauliczne-rekord 2 tygodnie


Części do maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuku    0

witam wszystkich. kupilem renault 133.14 z silnikiem mwm i chcialbym wymienic olej w silniku i skrzyni i nie wiem jakiej firmy olej mam wybrac zeby nic nie uszkodzic prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

Witam kolego tu masz wszystko :lol:

Renault

TL, TS, TX, TZ

133-14 TX (1981-1987)

Silnik MWM D 226-6 Nasadka smarowania 14,8 litrów

Zastosowanie: Normalne (standardowe) warunki eksploatacji

Przegląd/Wymiana:

Przegląd 10 godzin

Wymiana 100 godzin

AGRIFARM STOU 1030 MC

AGRIFARM STOU 1530

 

 

Przystawka odbioru mocy, przód Nasadka smarowania 0,8 litrów

Zastosowanie: Normalne (standardowe) warunki eksploatacji

Przegląd/Wymiana:

Przegląd 100 godzin

Wymiana 1200 godzin

AGRIFARM STOU 1030 MC

 

 

Mechanizm różnicowy, przód (4x4) Nasadka smarowania 4,2 litrów

Zastosowanie: Normalne (standardowe) warunki eksploatacji

Przegląd/Wymiana:

Przegląd 100 godzin

Wymiana 1200 godzin

AGRIFARM STOU 1030 MC

 

 

Zwolnice, przód (4x4) Nasadka smarowania 1,4 litrów

Zastosowanie: Normalne (standardowe) warunki eksploatacji

Przegląd/Wymiana:

Przegląd 100 godzin

Wymiana 1200 godzin

AGRIFARM STOU 1030 MC

 

 

Most pędny/układ hydrauliczny 16/16 Nasadka smarowania 58 litrów

Zastosowanie: Normalne (standardowe) warunki eksploatacji

Przegląd/Wymiana:

Przegląd 10 godzin

Wymiana 1200 godzin

AGRIFARM STOU 1030 MC

 

 

Hydrauliczny układ hamulcowy Nasadka smarowania 0,9 litrów

Zastosowanie: Normalne (standardowe) warunki eksploatacji

Przegląd/Wymiana:

Wymiana 600 godzin / 12 miesięcy

MAINTAIN DOT 4

 

 

Punkty smarowania/smarowniczki, łożyska koła, tył

Zastosowanie: Normalne (standardowe) warunki eksploatacji

Przegląd/Wymiana:

Przegląd 200 godzin

AGRIFARM PROTEC 2

AGRIFARM HITEC 2

 

 

Punkty smarowania smarem/kalamitki

Zastosowanie: Normalne (standardowe) warunki eksploatacji

Przegląd/Wymiana:

Przegląd 50 godzin

AGRIFARM PROTEC 2

AGRIFARM HITEC 2

 

 

Układ chłodzenia Nasadka smarowania 23 litrów

Zastosowanie: Normalne (standardowe) warunki eksploatacji

Przegląd/Wymiana:

Wymiana 600 godzin / 12 miesięcy

  • Like 1

gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

Przystawka odbioru mocy, przód Nasadka smarowania 0,8 litrów

Zastosowanie: Normalne (standardowe) warunki eksploatacji

Przegląd/Wymiana:

Przegląd 100 godzin

Wymiana 1200 godzin

AGRIFARM STOU 1030 MC

 

 

co to jest ta przystawka odbioru mocy??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaal123   
Gość sebaal123

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem ciągnika Renault 110.54 TX z 92 roku. Muszę wymienić wszystkie płyny eksploatacyjne i dlatego mam pytanie:

 

Jaki olej i ilość można wlać do:

- silnika

- skrzyni biegów

- hydrauliki wspomagania

 

Czy ma ktoś namiary na filtry olejowe, powietrzne i od hydrauliki?

 

Bardzo proszę o pomoc, szczególnie osób, które już posiadają taki model i zmieniali już oleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaal123   
Gość sebaal123

Słyszałem, że do wspomagania olej brany jest ze skrzyni biegów tak?

 

Dzięki Panowie za bardzo szybką odpowiedź :-)

Edytowano przez sebaal123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

w reni do wspomagania idzie z hydrauliki nie jestem pewnien na 100% ale z tego co pamietam to chyba tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekrak    0

witam chcialbym poznac wasza opinie jaki olej najlepiej zalac do skrzyni renault 103.54 z 94 roku z elektrycznym rewersem polbiegami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w skrzyni jest zalany Fuchsa a dokładnie jaki to nie wiem. Przyłączam sie do tematu :) tylko mi chodzi również o silnik, bo mam na wiosne wymienić i nie wiem jakim zalać. Moja Renia to 155.54 również z elektro-hydraulicznym rerwersem i półbiegami. Licze na pomoc ;)


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Jeszcze tylko pytanie co do oleju w skrzyni. 10W40 STOU czu UTTO? Ja do Ceresa wlałem STOU, ale polski odpowiednik. Na razie p o 2 sezonach smiga bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

W swoim Renault 110-54 mam trochę mało oleju w skrzyni. Nie jest to jakiś tragiczny stan ale planuję dolewkę.Mam zamiar dolać Fuchs Agrifarm 10W-40... Chociaż ostatnio rozmawiałem z moim kuzynem (dyr. handlowy Orlen oil) i mówił mi żebym nie przepłacał oraz zaproponował coś takiego (poniżej część maila między oddziałami handlowymi)

 

 

Witam

 

W kwietniu tego roku do oferty wprowadziliśmy nowy produkt Platinum Multi STOU 10W-40.

Platinum Multi STOU 10W-40 jest alternatywą dla oleju Fuchs Agrifarm STOU MC 10W-40 - najbardziej znanego (dawniej Hydramot MC 10W-40) i najlepiej sprzedającego się oleju Fuchs na polskim rynku rolniczym.

 

W związku z pytaniami o mieszalność w/w produktów w załączeniu przesyłam pozytywne wyniki badań laboratoryjnych.

 

Mam nadzieję, że przydadzą się jako pomoc w sprzedaży.

 

 

Pozdrawiam

 

 

oraz link:

http://www.orlenoil.pl/oleje-dla-motoryzacji/oleje-dla-rolnictwa/idp:430/oleje-wielofunkcyjne-PLATINUM-MULTI-STOU-10W-40.html

 

 

przesłał mi też świadectwo całkowitej mieszalności tego oleju z Fuchs Agrifarm 10W-40...

Oczywiście cena niższa. Na 20L 100zł taniej w porównaniu do Fuchs

co o tym myślicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Ja leję Orlen Agro STOU 10W40 i jak na razie po 2 sezonach śmiga skrzynia bez zarzutu. A jest mieszalny z Fuchsem, bo są tego samego typu i klasy lepkości oraz jakosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj