emsi1903

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne

Polecane posty

fred123411    0

Witam, muszę wymienić olej w Reni 90.34tx. Do silnika chciałbym zalać pełny syntetyk Mobil Delvac XHP 10w40, a do skrzyni Jasol Agricat UTTO 10w30, te oleje są dostepne w sklepach w mojej okolicy. Przeczytałem cały wątek ale pytam dla pewności. Ciągnik z UK wiec nie wiem co bylo lane, przebieg 6500mth. Jeżeli ktoś ma jakąś instrukcje do tego ciągnika bardzo bym poprosił, bo nie jestem pewien gdzie poza silnikiem i skrzynia mam jeszcze wymienic olej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Witam, muszę wymienić olej w Reni 90.34tx. Do silnika chciałbym zalać pełny syntetyk Mobil Delvac XHP 10w40, a do skrzyni Jasol Agricat UTTO 10w30, te oleje są dostepne w sklepach w mojej okolicy. Przeczytałem cały wątek ale pytam dla pewności. Ciągnik z UK wiec nie wiem co bylo lane, przebieg 6500mth. Jeżeli ktoś ma jakąś instrukcje do tego ciągnika bardzo bym poprosił, bo nie jestem pewien gdzie poza silnikiem i skrzynia mam jeszcze wymienic olej. 

 

Nieważnie skąd jest ciągnik, zawsze warto stosować zasadę ograniczonego zaufania a z UK szczególnie.

Są cztery miejsca, gdzie warto zajrzeć, sprawdzić, uzupełnić a w razie konieczności wymienić olej:

1. silnik

2. tylny most/ hydraulika

3. przedni most

4. zwolnice (przód)

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fred123411    0

Kupiłem juz 60l oleju ale musiałem sie wstrzymać z wymiana bo mam wyciek z leja/półosi, jeżeli ktoś mógłby pomóc opisałem to w nowym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

w zwolnicach nie masz oleju tylko smar stały ŁT


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

To wcześniej, czy później dowiesz się ile kosztuje np. koło planetarne 1800 zł, satelita 800 zł, itd...

Na każde koło wchodzi ok. 0,8 l oleju.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

w zwolnicach nie masz oleju tylko smar stały ŁT

 

Mylisz się kolego jest dokładnie tak jak pisze @AlaCapone  ja nawet w starym deutzie mam olej a ostatnio rozbierałem w renówce z 2003r i było  ok 1L oleju

 


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Może mu chodziło o koła tylne, tam ostatnie łożysko właśnie w tym leju jest smarowane towotem. Jeśli z tamtąd masz wyciek oleju to musisz ściągnąć całą tą obudowę i od środka jest simering. A uciekający olej jest że skrzyni, tam ma nie być oleju.

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Czy do renault 103.54 tx podejdą te filtry oleju i paliwa? Filtr oleju: sędziszów PP89 lub filtron OP563 oraz filtr paliwa:sędziszów WP413X lub filtron PM819.

Czy ktoś takie stosuje proszę o szybką odpowiedź ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie stosuję, ale zgadza się ze specyfikacją, czyli będą pasować.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

filtr paliwowy taki jak np. w 3p, jeśli masz 2 sztuki, lub 4p jeśli jeden, oczywiście okrągłe


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu jestem szcześliwym posiadaczem kolejnej Reni :P a mianowicie ARES 656 RZ. I teraz takie pytanie? Ile oleju wchodzi w skrzynie bo tyle co szukalem i nic nie moglem znaleźć :/ I ile jest wszystkich filtrów?? I czy to prawda to co doczytałem sie że w srodku skrzyni jest jakis filtr??  :blink: troche mi sie nie chce w to wierzyc... A wiec proszę o pomoc :) A jeśli by nastapiły takie pytania jakim olejem zaleje to bedzie to CLAAS AGRISHIFT GA 12 :) Ponieważ tym samym olejem zalałem skrzynie w 155.54 :)

Edytowano przez slawek261993

Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

http://img1.poczta.o2.pl/?cmd=getpart&link=imYPgVkSmmNTyVBKSAtPzbaOzN2M2OtLTPwMjN2hWaZjSMeP3OxPTPZdTM2N2OtPTPZcDO2O2OtLzcacDNsPjMJ8jNZjTMJ8DbadiMs8CMskgARkFAeM00MpmUNxoDRlqDORdTOtqEMZcERoezMAPTMVbEOtmTRVfkRoekNwakNReDOYlTM3oVQfMWabDHcxE2XQbGbNPXaFB2XYF3cYOmLFMwZk

 

 

 

Nie wiem jak w 656 ale ja mam 696 i mam 4 filtry ten ukryty masz właśnie na zdjęciu które dodałem, oleju wchodzi ok 70L jak masz inne renie zalane tym olejem to proponował bym tu też taki wlać.

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ślicznie za odpowiedz :) tak zrobie ze zaleje takim samym olejem bo juz wyzej wspomnialem o tym :) I jeszcze raz jak bys mogł weź to zdj jakos wstaw bo to nie wiem dlaczego ale mi nie sie nie włacza...  :huh:


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolw18    0

Witam wszystkich:) kupiłem niedawno Renault Ceres 345X z 2002roku i chciałbym wymienić płyny eksploatacyjne i filtry. A mianowicie olej w silniku i skrzyni jaki i ile go wchodzi. No i jeszcze mam jedno pytanie odnośnie filtrów hydraulicznych. Słyszałem ze są cztery znalazłem trzy tzn. dwa wkłady i jeden przepływowy na przewodzie przed zasileniem pompy. Proszę o pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

A nie chciał byś by jeszcze ci ktoś zmienił ten olej :o ?  w tym temacie masz wszystko dokładnie opisane, wystarczy poczytać!


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Mam renie 110.54 szykuje mi się wymiana oleju w silniku ale nie wiem na jaki, na pewno 15W40 ale jakiego producenta. Myślałem o turdusie ale niektórzy  odradzają. Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Znajomy kupił renie 155.54 i koleś mówił ze lał mobil ale u nas w okolicy nikt nie leje tego do maszyn.  Jaką nazwę ma ten mobil co lejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Nazwie nie przyjrzałem się 15W40 z mobila do diesla.  Ten olej 10w40 będzie trochę droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

[galleryimg=492685]

 

podobnie cenowo powinien wyjść shell rimula

 

Shell-Rimula-R4-X-15w-40.jpg

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Mam renie 110.54 szykuje mi się wymiana oleju w silniku ale nie wiem na jaki, na pewno 15W40 ale jakiego producenta. Myślałem o turdusie ale niektórzy  odradzają. Co proponujecie?

 

Jeśli chodzi o klasę lepkościową oleje 15W-40 nie sprawdzają się w naszym klimacie, co najwyżej we Francji. Proponuję przesiąść się na 10W-40 to już inna klasa olejów.

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A tak przesiadka z 15W40 na 10W40 nie szkodzi silnikowi? Z chęcią bym się przesiadł przy następnej wymianie ale mam lekkie obawy czy silnik nie odczuje tego w negatywnym skutku. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj