emsi1903

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne

Polecane posty

Sajmon063    0

Witam. Wie ktoś gdzie znajduje się spust oleju z silnika w Renault Ceres 335x? Dodam że dopiero ją kupiłem i nie wiem jak i co jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekxyz    0

Witam wszystkich.

Kupiłem ciągnik Renault 651 s.

Chciałem powymieniać mu wszystkie płyny eksploatacyjne.

I tu pytanie do was. Jakie oleje zastosować i w jakich ilościach, chodzi mi o skrzynie biegów i silnik, bo cała hydraulika pracuje na oleju ze skrzyni, przynajmniej tak mi się wydaje.

Układ chłodzenia zalany ma wodą, zastanawiam się czy nie zalać go płynem chłodniczym, co o tym sądzicie?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

Witam. Wie ktoś gdzie znajduje się spust oleju z silnika w Renault Ceres 335x? Dodam że dopiero ją kupiłem i nie wiem jak i co jeszcze

 

zapewne w misce olejowej

Witam wszystkich.

Kupiłem ciągnik Renault 651 s.

Chciałem powymieniać mu wszystkie płyny eksploatacyjne.

I tu pytanie do was. Jakie oleje zastosować i w jakich ilościach, chodzi mi o skrzynie biegów i silnik, bo cała hydraulika pracuje na oleju ze skrzyni, przynajmniej tak mi się wydaje.

Układ chłodzenia zalany ma wodą, zastanawiam się czy nie zalać go płynem chłodniczym, co o tym sądzicie?

Pozdrawiam.

 

silnik około 10l, tył około 50l, przybliżone dane znajdziesz na stronie fuchs'a

układ chłodzenie obowiązkowa zalej odpowiednim płynem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Witam padł mi komputer w temisie od półbiegów i rewersa macie namiary na jakiegoś magika co to naprawi lub gdzie można kupić używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Cześć. Nie będę zakładał nowego tematu,to zapytam tutaj. Czy po wymianie filtra paliwa w aresie 620 trzeba odpowietrzyć układ paliwowy ? Czy może jest jakaś pompka zasilająca która podaje paliwo odrazu na pompę paliwową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Witam, czy przy wymianie pompy hydraulicznej w renault 155.54 wymienia sie jakieś uszczelki? Jeśli tak to ile i czy macie jakieś nr katalogowe? Chce zamówić wcześniej i mieć na miejscu zanim pompę odkręcę, dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

ja 120-54 wymieniałem , dorabiałem uszczelkę pomiędzy pompą a obudową koła napędu pompy i pomiędzy obudową koła a obudową rozrządu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Sam dorabiales? Z czego? Ciezko ogolnie wymienić pompe? Na cos uważać? I trzeba ja zalać olejem? Bo chyba sama nie pociągnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

Sam dorabiales? Z czego? Ciezko ogolnie wymienić pompe? Na cos uważać? I trzeba ja zalać olejem? Bo chyba sama nie pociągni

 

 

sam dorabiałem,coś podobnego co podał izydor klingerit,czy ciężko wymienić pompę raczej nie,trochę roboty jest

na co uważać żeby na nogę nie spadła :P ja zalałem olejem ,czy pociągnie sama nie wiem, wolałem nie ryzykować uszkodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Pompę juz mam boscha, jutro od rana będę wymieniać od razu filtry i olej. Zastanawiam sie jak ta nakrętkę co jest na koncu walka sie zakręca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

jaka ta pompa dwu ,trzy sekcyjna ,nakrętka o ile pamiętam prawy gwint ,ile dałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Witam, ma ktoś nr uszczelniaczy do silownikow wspomagajacych podnośnik w 155.54? Lub namiary gdzie dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

witam,

jaki dolac olej do mostu przedniego do renault ares 715 i ile litrow? oraz jaki olej do piast przednich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj