emsi1903

Ciągniki Renault- Płyny eksploatacyjne

Polecane posty

corrado    401

Może w sadowniczych wersjach występuje na tyle Renówek ile znam nie zdarzył mi się.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zależny WOM posiadały przeróżne modele Renault począwszy od 1968 do ok. 2000 roku (z tego co mi wiadomo).

Model wyposażony w taki WOM można rozpoznać po napisach przy dźwigni. Napis "PROP" tłumaczy się jako "zależny".

Jeśli wygląda tak: "1000 N 540 N PROP" - to znaczy, że mamy do czynienia z zależnym WOM-em.

 

Większe modele nie występowały z zależnym WOM-em.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Zależny WOM posiadały przeróżne modele Renault począwszy od 1968 do ok. 2000 roku (z tego co mi wiadomo).

Model wyposażony w taki WOM można rozpoznać po napisach przy dźwigni. Napis "PROP" tłumaczy się jako "zależny".

Jeśli wygląda tak: "1000 N 540 N PROP" - to znaczy, że mamy do czynienia z zależnym WOM-em.

 

Większe modele nie występowały z zależnym WOM-em.

 

Sorki że w ten sposób ale na Priv nie mogę się do Ciebie dobić, małe pytanie jaki olej byś polecił do perkinsa 3P jest po remoncie kapitalnym silnika, renatą jeżdżę na Turdusie wlać do 3P Turdus czy może coś innego, co o tym myślisz.

Przepraszam wszystkich że tu zadaje takie pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

O silnikach Perkinsa nie mam zielonego pojęcia i nie wiem, jaki olej zaleca producent.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ok

 

Tylko nie myśl, że nie chcę pomóc

Po prostu nie wiem, jakie oleje zaleca producent i nie chcę brać odpowiedzialności za dobór nieodpowiedniego oleju.

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Tylko nie myśl, że nie chcę pomóc

Po prostu nie wiem, jakie oleje zaleca producent i nie chcę brać odpowiedzialności za dobór nieodpowiedniego oleju.

 

 

Spoko, myślałem że wiesz ale jak nie to nie ma sprawy, nie raz pomogłeś jak pytałem o coś.

Olej dziś kupiłem taki bedzie od razu do Renaty bo wziąłem 20L post-44692-0-65910700-1490212263_thumb.jpg

Pozdrawiam.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Koledzy a gdzie w renault 110.54 jest wlew i spust olej z przedniego mostu???

 

śruba na klucz imbus w okolicy mufy/wału napędowego


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markos239    108

Ta śruba jest od strony silnika czy od strony przodu??

A spust oleju na dole???


śruba na klucz imbus w okolicy mufy/wału napędowego

A ile oleju wchodzi do mostu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wlew jest na wysokości połowy przedniego mostu, spust na dole.

Obie śruby są umiejscowione od strony silnika a są ona na klucz imbusowy.

Olej wlewa się do momentu pojawienia się w otworze wlewowym.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Każdy z płynów ma swoje ograniczenia, niemniej uważam iż dobrym lub jednym z lepszych wyborów jest Prestone.

Temat o płynach możesz znaleźć tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/171548-plyn-w-chlodnicy/

Przeczytaj cały temat a wyrobisz sobie opinię.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

jaki płyn chłodniczy należy zalać do chłodnicy/jaka najlepsza marka/

 

myślę że takie minimum w które warto zainwestować to petrygo czy borygo, marketówki bym omijał


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

Może być Borygo, Petrygo itd, tylko trzeba pamiętać o terminowych wymianach, wg zaleceń producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dokładnie, trzeba patrzeć na zalecenia producenta płynu odnośnie terminu prawidłowych wymian, bo może się okazać, że płyn tańszy w zakupie wyjdzie droższy w eksploatacji.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

U mnie w Renacie pasowało by wymienić bo nie mam pojęcia kiedy i kto go lał ale uznałem że płyn w ukł chłodniczym nie ma aż takiego znaczenia, bodajże tylko nie zamarzał w zimę. Dolałem koncentratu i jest ok, myślicie że warto w całości wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderXY    42

Znajdą się tacy "kolesie" na forum co napiszą, że jeżdżą już 20 lat i nic się nie dzieje.

Jeśli się trafią tacy, ja ich przebiję. :D

 

A tak na poważnie. Przeczytaj, co jest napisane na etykiecie produktu.


Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kolego @AleksanderXY nie ma co się spinać, niektórzy tak mają i nic tego nie zmieni.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konstanty    1

Nie, dlaczego ?? Niech się spina, 21 postów z tego 20 o nauce czytania to i pewnie z pisania będzie dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj