ahten

schaffer 548 - problem z odpalaniem

Polecane posty

ahten    177

Ostatnio po kilku dniach mrozów probowałem dzisiaj odpalić ładowarkę schaffer 548 (Temperatura okolo 0, -1), akumulator i rozrusznik kreci, tylko ładowarka nie moze sie przełamać i odpalic. Jak macie w swoich ładowarkach z odpalaniem silnika przt takiej temperaturze? Moglibyście coś doradzić, jakiś skuteczny sposób na odpalanie jej przy niskich temperaturach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja jcb sprzed ćwierć wieku odpala od strzała i silnik perkins nigdy nie był remontowany a swój przebieg już ma -najważniejsze żeby świeca grzała ale przy 0 jak nie zapala to musi byś coś z wtryskiem takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

Schaffer czyli silnik pewnie KUBOTA. Bardzo dobre silniki, ale świece musi mieć sprawne, bo będze ciężko palił nawet latem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Tak silnik kubota, z 98 roku. Kupiłem go ze 2 miesiace temu i wsyztsko było ok do wczoraj. Przekręcam kluczyk, nagrzewa sie swieca żarowa, gaśnie i nie pali. A w ktorym miejscu w tej maszynie ta świeca może się znajdować?

Niedługo sprawdze jeszcze raz jak z paleniem. Przy takiej temperaturze może to być wina letniego paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

Świece są w głowicy na każdym cylindrze, kabelek przechodzi między nimi. Sprawdz czy prąd dochodzi, a póżniej każdą świece czy grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Te silniki mają bardzo mało pojemny filtr paliwa, który przy niskich temp szybko się zatyka, szczególnie jak w układzie jest jeszcze paliwo letnie. Zacznij od przeglądu układu filtracji paliwa i wymień filtr główny, dopiero potem zabieraj się za resztę. Ja mam założony przed filtrem głównym filtr siatkowy co nieznacznie przedłuża żywotność tego pierwszego.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Dzieki wszytskim za porady. Woczraj odpaliła bez problemu (+2 stopnie). Widać najprawdopodboniej było to spowodowane paliwem letnim w przewodach. Będzie trzeba zadbać o zimowe paliwo podczas uruchamiania zimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj