Skocz do zawartości
crystal169

Zbiorniki do przechowywania paliwa.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
crystal169    5

Witam, mam taki problem od dłuższego czasu a mianowicie. W zbiornikach w których trzyamm paliwo a są to zbiorniki o pojemności 1000l takie standardowe jak pewnie większośc z nas posiada i własnie w tych zbiornikach po pewnym czasie , gdzieś około 3tyg, jesli paliwo jest nie tankowane do maszyn zaczyna pojawiać się na dnie zbiorników osad który po wypompowaniu paliwa można określic jako klej i to bardzo mocny klej, siadły mi już dwie pompy od c-360 ale mam też nowe maszyny które są młodsze i własnie boję się że może się coś stać bardzo poważnego z pompami w tych maszynach, oczywiście na wiosne wszystkie zbiorniki muszę myć benzyną bo myjką ciśnieniową odpada tylko pogarsza sie sprawa. Myślałem już o kupnie typowego dwupłaszczowego zbiornika na paliwo o poj. 2500 litrów, ale co jeśli w tym zbiorniku też pojawi się ten osad? A moze ktoś z was już miał taki problem i poradził sobie z nim , wie może co to za przyczyna. Dodam że zmiana dostawcy nic nie daje.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pierwsze słyszę o takim czymś, ja trzymam paliwo w takich zbiornikach już kupę lat i nigdy się nic takiego nie zdarzyło jeszcze.

crystal169    5

Zbiorniki były nowe , i tez dla mnie to jest dziwne, dlatego chciałem zasięgnąć opini innych, bo szkoda troche pieniędzy na nowe zbiorniki typowo do oleju napędowego jesli miałoby sie to powtórzyć

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas też tak było. Jedna stacja chrzciła paliwo wszystkim czym się dało: farbami, lakierami, rozpuszczalnikami i też były osady. A ludzie szli na to, bo mieli 40 gr taniej.

Mironeks    6

Kiedyś kupilem takie paliwo i w małzerze do dziś na dnie jest smoła , najlepiej takie rzeczy rozpuszcza bio olej napędowy ale dziś jest niedosrępne , wszystko rozpuszczał nawet lakier na pompach paliwowych .

szopen    28

Od kilku lat mam kilka takich zbiorników na paliwo i czasem stoi zima nawet 3-4 miesiące i nigdy nic się nie wytrąciło. Paliwo zawsze od jednego dostawcy, prosto z cysterny. To nie wina zbiorników tylko tego co do nich było wlane, a paliwo to nie było na pewno, raczej jakaś gówniana mikstura. z takiej stacji albo dostawcy wziołbym próbkę i dał do zbadania, a potem doniósł gdzie trzeba. Taki jestem wredny.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szopen, to nie wredność, płaci się i to nie małe pieniądze i towar ma być taki jak trzeba, a jak ktoś chce zrobić z Ciebie durnia to go trzeba w błoto wdeptać.

Jeżeli były nowe zbiorniki to na 100% wina paliwa, zresztą ja nie miałem nowych, tylko dobrze były wymyte i nigdy nic się nie działo.

rolstudent    94

Te takie klejące osady to efekt rozpuszczania w ropie foli. Uwazaj na to bo gdy wtryski leją potrafi nawet zrzelowac olej w silniku do tego stopnia ze nie idzie tego wyskrobac.

Do mnie teraz przywożą rope z litwy. Oczywiscie legalnie. Z faktura. Od kad zacząłem kupować ten towar żadnych problemów z paliwem nie było. Filtry jsk wymianiam sa czysciutkie a silniki chodzą sprawnie. W tej robie nie ma bio komponentów

damian40000    85

to wina ropy kiedyś też tak mieliśmy wytraciło się z niej coś białego jak postała dłużej. Teraz już biorę z innego miejsca i jest dobrze.

kissmy...    57

przepraszam za odkopanie tematu, ale zastanawiam się czy paliwo można przechowywać w zbiornikach dwupłaszczowych tego typu: https://img07.olx.pl/images_tablicapl/421219243_1_261x203_zbiornik-1000l-dwuplaszczowy-paliwo-olej-strzelce-opolskie_rev005.jpg

idzie tu przede wszystkim o kontrolę ARiMR- czy takie rozwiązanie będzie akceptowalne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez sabinkama21
      Myślę, że temat dosyć ważny dla większości
    • Przez hus2431
      Witam. Czy miał ktoś kiedyś styczność z generatorem HHO i wie jakie są wyniki spalania i mocy po zamontowaniu takiego generatora? Czy to na prawdę jest takie cudowne cacko, że zmniejsza spalanie o 20-30% i zwiększa moc silnika? Wszystkie informacje jakie znalazłem na ten temat były podawane przez producentów nie mogłem znaleźć informacji udzielonych przez samych użytkowników tego urządzenia dlatego zwracam się do was użytkowników Agrofoto

link do generatora:
      http://allegro.pl/hho-generator-ciagnik-na-wodor-4-6-5l-i6004627515.html#thumb/8

Temat zamykam, a Ty powinieneś jeszcze dostać ostrzeżenie za zamieszczanie linków do aukcji.
    • Przez SewerynSewery
      Witam!

Czy sa osoby na forum które kupowały paliwo z Rosji w większych ilościach tj około 1000l-2000l? Jakiej było jakości w porównaniu do tego z polskiego CPN? Spotkałem się z bardzo skrajnymi opiniami na temat tego paliwa ale jestem bardzo zainteresowany kupnem poniewaz obecna cena na polskich stacjach to jakiś żart. Czy 1000l można kupić za około 2000zł? Wiem że kilka lat temu było to możliwe jestem ciekawy jak teraz Chodzi oczywiście o ON
    • Przez TakiZmazur
      Witam wszystkich
      Ogólne pytanie czy można zmieszać ropę z olejem przekładniowym do kosiarki dyskowej
      Mianowicie dlatego że do kosiarki dyskowej dolałem oleju z tawotem bo były wycieki lecz to nie przyniosło efektu bo kosiarka miała ciężko (widocznie za gęsta mieszanka) teraz pytanie czy mogę to wypłukać ropa z tym że nie ma tam korka spustowego więc dużo zostanie (uciekło by przez nieszczelności)
      Tak wiem że zrobiłem grupote ale proszę o jakąś podpowiedź