rafal11195

Jaką mase moge ciągać za ciągnikiem?

Polecane posty

rafal11195    7

Witam.
przymierzam sie do zakupu starego trzyosiowego wózka do przyczepy. Chciałbym zrobic na nim zabudowe skorupową tak aby pomieściła ok 20 t zboża, i teraz moje pytanie , czy mógłbym spiąć 2 tak duże przyczepy ?? wiadomo czym wiecej ciągniesz tym większe oszczędności , ale, jak ma sie do tego prawo, np: w przypadku zatrzymania takiego składu przez "krokodylki"?? wie ktoś coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam. Ja mam Ursusa 914 i MFa 3085. W Ursusie w dowodzie nie mam wbite ile mogę ciągnąć a w MFie mam bodajże 21 ton, także na początek polecam ci sprawdzenie dowodu rejestracyjnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Dowód tam to jedno ale przy takich wózkach to juz zrobi Ci bardzo długi zestaw gdzie są w polskich przepisach ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

Jak manewrować takim zestawem? Na logike odpada jeśli chodzi o takie naczepy co myśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

Kolego mowie o przyczepach, nie o naczepach, a to różnica, jedna przyczepa skrzynie posiada o długości 7m +2m dyszla =9 m ,x 2 = 18 + 5m ciągnik jak manewrować ? mysle ze to logicznie możliwe, chodzi mi o polskie prawo, czy w myśl niego bede sie mógł poruszać po drogach publicznych, takim składem sie nie wjeżdza w jakieś dziury, a tam gdzie wjedzie przysłowiowy tir tam wjade i ja, problemy moga zaczynać sie z cofaniem, ale zawsze mozna sie rozpiąć i albo sie łamać albo cofać, łączna masa całego zestawu ok 45 - 50t, na 8 osiach

Edytowano przez rafal11195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

Kolego mowie o przyczepach, nie o naczepach, a to różnica, jedna przyczepa skrzynie posiada o długości 7m +2m dyszla =9 m ,x 2 = 18 + 5m ciągnik jak manewrować ? mysle ze to logicznie możliwe, chodzi mi o polskie prawo, czy w myśl niego bede sie mógł poruszać po drogach publicznych, takim składem sie nie wjeżdza w jakieś dziury, a tam gdzie wjedzie przysłowiowy tir tam wjade i ja, problemy moga zaczynać sie z cofaniem, ale zawsze mozna sie rozpiąć i albo sie łamać albo cofać, łączna masa całego zestawu ok 45 - 50t, na 8 osiach

A co to za przyczepa ze masa zestawu 50t jesli jedna 20t netto? Przy ciągniku 120km mam ponad 32t btutto na haku 2 przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Długość 18,5m a masa do 42 t  8 ton naciś na jedna oś ale obok mnie gość smiga traktorem 260KM ze spiętymi dwoma przyczepami po 24 tony kazda 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

kolego wg przepisów co tu wcześniej kolega podesłał to 22 m
9)zespołu złożonego z trzech pojazdów, w którym pojazdem ciągnącym jest pojazd wolnobieżny lub ciągnik rolniczy - 22,00 m;
a masa pewnie bedzie 40 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Długość 18,5m a masa do 42 t  8 ton naciś na jedna oś ale obok mnie gość smiga traktorem 260KM ze spiętymi dwoma przyczepami po 24 tony kazda 

 

Raczej max 9t na oś pojedyncza a 8t ns oś wielokrotna (np. w naczepie tir) ale np, oś ciągnąca w ciężarówce może wywierać nacisk 11,5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1299

Ważny jest zapis w świadectwie homologacji,do przykładu Ursus 5314 ma zapis iź masa całkowita przyczepy(ep) może wynosić 12 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2094

o ile sie nie myle to 40 ton jest ograniczeniem dla pojazdow ciezarowych nie wiem jak to interpretuja dla rolnictwa. ja mam wbite przy jd 100 konnym 34000 kg masa przyczep. a kiedys na forum czyalem ze chyba przy jcb wbite ktorys z formowiczoww mial 64000 kg wiec to sporo ponad 40 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj