naska_ntl

Poszukiwane osoby poszkodowana w sprawie oszustwa

Polecane posty

jaroWM    44

co wy tak dziwnie piszecie, że cała kasa nie ogladajac ciagnika to trochę nie bardzo, ale że zaliczka przed oglądaniem sprzetu czemu nie, tylko pod warunkiem że cena sprzętu adekwatna do stanu na zdjeciach a nie o połowę niższa.

 

 

jaka zaliczka w ciemno??? jak po odpicowanych, niekompletnych fotkach stwierdzisz, że stan sprzętu jest adekwatny do ceny???

 

NIGDY nie powinno się wysyłać kasy przed obejrzeniem sprzętu NA ŻYWO!!! jak się spodoba NA ŻYWO można wpłacić zaliczę na umowę, w której zawarty będzie termin ostatecznej zapłaty i przekazania sprzętu...

 

przez wysyłanie kasy naciągaczom i wiara, że jest cudownie - takie ...syny umieszczają ciągle nowe ogłoszenia.

 

wszyscy skłonni do prezentowania zaliczek - wbijcie to sobie do łbów!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

to są chwasty nie ludzie

na takich to najlepiej zebrać paru chłopa i spuścić taki wp***dol że się zastanowią zanim kogoś będą oszukiwać 


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Słuchajcie ale we współpracy z innymi osobami fizycznymi czy firmami nie da się współpracować bez zaliczek, baaa przed 100% przedpłatą za towar.

Więc są dwie strony medalu. Podam przykład - kupowaliśmy na inwestycję wiatrak, jedyny spełniający wymagania jest produkowany we włoszech. I nie widząc wiatraka na oczy wpłaciliśmy kasę - 100%. I to znacznie więcej niż koleżanka z maila.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

u nas był przypadek rolnik pojechał oglądać ciągnik no i handlarz zażądał zaliczki w wysokości 2000zł a ciągnik wyceniony był na około 50000zł po 2 dniach gościu powiedział że ciągnika nie sprzeda taniej niż 60000zł bo znalazł innego kupca, więc albo zaliczka jego albo większa kasa i ciągnik jego. Oczywiście wszysstko było robione bez papierków


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Gdyby nie było frajerów nie było by oszustów.

 

Święte słowa. Jak to mówią nie którzy Jeleń z nami Bóg z nami. Sam widząc takie ogłoszenia zastanawiam się dla kogo one są. A jednak chętni się znajdą. W naszym kraju ludzie żyją marzeniami. Myślą, że znajdzie się ktoś głupszy od nich i sprzeda im coś za połowę ceny lub mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Życzę tym co najwięcej szczekają by zostali wydymani jak złoto! Ale jesteście mądrzy , ho ho.

Te komentarze niektóre są żenujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioskowy    3

To nie wiesz że te złośliwe komentarze piszą ludzie którzy chcą się w ten sposób dowartościować i czuć się wyższym że to nie oni zostali nabrani ale być może i na nich kiedyś trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jeśli ktoś logicznie myśli i jest rozważny to jak to piszecie wydymać się nie da. Ale jeśli ktoś wpłaca forsę widząc coś na zdjęciu to aż się o to prosi. Nie mam jakiejś przyjemności z tego, że kogoś oszukano. Ale jeśli ktoś nazywając rzeczy po imieniu jest aż tak głupi. To naprawdę brak słów, aby jakoś logicznie to skomentować.

Policja oszustów nie znajdzie. Tym bardziej, że robili to z poza granic polski. Z jakiejś kafejki internetowej. nawet jeśli oszuści by wpadli. Nie odzyska się kasy bo ci nie mają nic na siebie. Tyle się mówi wszędzie o kupowaniu w ciemno samochodów, ciągników z atrakcyjnych ogłoszeń w necie. A ludzi którzy się na to łapią nadal nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jaka zaliczka w ciemno??? jak po odpicowanych, niekompletnych fotkach stwierdzisz, że stan sprzętu jest adekwatny do ceny???

 

NIGDY nie powinno się wysyłać kasy przed obejrzeniem sprzętu NA ŻYWO!!! jak się spodoba NA ŻYWO można wpłacić zaliczę na umowę, w której zawarty będzie termin ostatecznej zapłaty i przekazania sprzętu...

 

przez wysyłanie kasy naciągaczom i wiara, że jest cudownie - takie ...syny umieszczają ciągle nowe ogłoszenia.

 

wszyscy skłonni do prezentowania zaliczek - wbijcie to sobie do łbów!!!!

 

Pisałem to na swoim przykładze, i ja byłem sprzedającym, po raptem 2 rozmowach przez telefon w przeciągu 30min, ustalone wszystkie szczegóły, ustalona wartość zaliczki na 10% (kupujący proponował więcej) dane do wpłacenia zaliczki poszły sms razem z nr VIN ciągnika, który byl wpisany w przelew za co zaliczka.

 

W handlu bez wzajemnego zaufania ( ostrożność wzajemna tez bardzo wskazana) nic sie nie załatwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

To nie wiesz że te złośliwe komentarze piszą ludzie którzy chcą się w ten sposób dowartościować i czuć się wyższym że to nie oni zostali nabrani ale być może i na nich kiedyś trafi.

 

chyba masz rację, a na pewno szczekają ci,  co to z handlem łączą ich zakupy w biedronce i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

...odszczekali ci  co łączą handel z kupnem wszystkiego co im na zdjęciu pokażą. Wysyłając kasę w ciemno.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Znajomy utopił w podobny sposób 70tys zł- traktor jest na granicy itd. Po jakimś czasie od tego zdarzenia spotkał faceta w banku, który też miał zamiar przelać kasę za ciągnik (rozmyślił się). Nie ma nic za darmo- nawet za półdarmo. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

W czasie rozmowy kolega mówi  -- Ja ten samochód już sprzedałem na ebay -- jak to sprzedałeś a nim jeżdzisz - mówię ,

muszę do końca tygodnia go odprowadzić  --mówi,  a jak z zapłatą --a zapłacił  mi w tamtym tygodniu na konto - odpowiada.

Ta rozmowa odbyła się w 2007 w UK.

W PL to pewno za 100 lat będziemy tak handlować.

Edytowano przez jan34533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

W czasie rozmowy kolega mówi  -- Ja ten samochód już sprzedałem na ebay -- jak to sprzedałeś a nim jeżdzisz - mówię ,

muszę do końca tygodnia go odprowadzić  --mówi,  a jak z zapłatą --a zapłacił  mi w tamtym tygodniu na konto - odpowiada.

Ta rozmowa odbyła się w 2007 w UK.

W PL to pewno za 100 lat będziemy tak handlować.

 

Bo Polak potrafi. Kolega pomimo, że sprzedał auto to nim sobie jeździł. Czyli widać wyraźnie, że nasze społeczeństwo ma spore problemy z uczciwością i słownością. Zresztą na całym świecie oszukują. Skoro sa ludzie chcący być oszukanym.

Ja nawet gdy wezmę zaliczkę lub zadatek w zależności jak się umówimy. To z danego przedmiotu nie korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Jesli nie mozecie jej pomoc to poco szczekacie ?? kilka lat temu kupowałem w podobny sposob JCB fastraka mnie chcial wydymac mr .kewin Moze nawet ten sam Patrz jakie papiery mi słał:

PROFORMA INVOICE Date: January 3 0 , 2012
Invoice # [4470]
Hampsh ire Equi pment L imited
7 New house Far m Cot tages
Trey ford , Midhurst , GU 29 0BL, United Kingdom
VAT No.: GB 412 0213 29
Phone: +44 75 5 36 0 38 72
Fax: +44 203 163 390 8
office@hampshire -equipments.com
TO:....................
19-200 Gr ajewo
Poland
Company VAT : N/A
Phone :+500 ..... ....
SALES PERSON JOB PAYMENT TERMS DUE DATE
Kevin Bre wer Sales Manager Due on Receipt January 30 , 20 12
QUANTITY DESCRIPTION UNIT PRICE LINE TOTAL
1 1998 JCB FA STRAC 215 0 € 8.000
Model : JCB
Type : FASTR AC 2150
Year : 1998
Hours : 5000
€ 500
S u b t o t a l
Shipping Fees € 500
T o t a l € 8.500
1. All prices quoted herein are EUR .
2. Prices quoted herein for merchandise are valid from : N ovember
3. The original invoice comes with the merchandise.
BR N H: Hight St.6, Maidstone, K
IBAN: GB5
ACCOUNT NUMBER: 4353 737
SORT CODE: 20-54-25
SWIFT CODE: BARCGB22
1 Delivery fees to: 19-200 Grajewo € 500
€ 8.000
Banking Details :
Account Holder : Hampshire Equipment
Bank Name : Barclays Bank
Short Code : 206788
Account : 63991245
IBAN : GB64BARC20678863991245
BIC/SWIFT : BARCGB22
7 Cheapside High Road,
Hight St. 6, Maidstone,Kent , ME14 1H , UK
€ 8.000
Poland Wszystko opatrzone stemplami firmowymi Tylko jak prosilem o kopie V5 (dowodu ) to zmienial temat

 Mam tego sporo na poczcie Kilka razy rozmawialem z nim Najlepsze jest to ze ta firma istnieje faktycznie ale ceny maja normalne A on ten ciagnik wystawial jakos z ich stronki


sam sprzedalem dwa ciagniki i sam ciezarowy gdzie zaliczka wplacana byla przez bank a kupujacy z drugiej strony polski Jeden gosc za ciezarowke chcial przelac cała kwote ale za malo dawal Po ciagnik Case przyjechala tylko laweta i kierowca mial umowe ikase ,bo kupujacy niby nie lubil dlugich podrozy !!Dwa dni temu za osprzet do bobcata gosc chcial mi wplacic 4 tys i jak bedie kiedys przejezdzal to zabierze

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Chciałeś kupić jcb za połowę ceny i zdziwiony jesteś, że facet chciał cię oszukać. Gdybyś wtedy logicznie pomyślał. Doszedł byś do wniosku. Że w Anglii też są handlarze, mają tez internet i komputery ja ty. Umieją nawet sprawdzać ogłoszenia i wybierać okazje. A na dodatek mogą tam szybko udać się z gotówką i okazyjny sprzęt nabyć. Po to by potem odsprzedać np do polski. Jeśli okazja nie znajdzie amatora w Anglii bo to lipa. To na pewno jest dla jelenia z polski czy innego kraju. Nie można tego zrozumieć?

I nie podawajcie już przykładów sprzedawania czego kolwiek w Polsce. Bo po pierwsze łatwiej jest namierzyć sprzedającego nawet nie uczciwego. Po drugie jeśli towar okaże się nie zgodny z ogłoszeniem nabywca zawsze może pozwać sprzedającego. Taki przypadek też spotkałem. Dlatego gdyby case posiadał jakieś wady, które zataiłeś. Pan który nie lubi podróży mógł by cię pozwać bez problemu i odzyskać pieniądze. Oraz koszty transportu. A ty nawet byś mu nie mógł powiedzieć, że przecież widział co kupuje. Zaliczki ludzie wpłacają przelewem. Aby nie narażać się na duże koszty podróży na darmo. 4 tys za osprzęt to nie 40 za ciągnik wart dwa razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

dobrze że są jeszcze ludzie co wszystko wiedzą, chodzące encyklopedie doświadczeniem sięgający czasów Mieszka I;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naska_ntl    0

Marijusz- papiery, ktore ja dostalam byly inne, choc pewien pan z kantoru, w ktorym mielismy wplacic oszustowi 1500 € powiedzial, ze wygladaja na oryginalne...

 

Powtorze sie jeszcze raz- poszukuje osob, ktore mialy do czynienia z tymi oszustami(Brad Conner albo Adam Bronner) lub z firma CargoExpress Delivery. O tym, ze zrobilam blad wplacajac te pieniadze nikt nie musi mnie uswiadamiac bo ja doskonale o tym wiem.

 

Licze na pomoc i kazda, nawet najmniejsza informacje w tej sprawie.

 

Dziekuje tym wszystkim, ktorzy podaja rozne przyklady i informacje odnosnie takich przekretow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Chciałeś kupić jcb za połowę ceny i zdziwiony jesteś, że facet chciał cię oszukać. Gdybyś wtedy logicznie pomyślał. Doszedł byś do wniosku. Że w Anglii też są handlarze, mają tez internet i komputery ja ty. Umieją nawet sprawdzać ogłoszenia i wybierać okazje. A na dodatek mogą tam szybko udać się z gotówką i okazyjny sprzęt nabyć. Po to by potem odsprzedać np do polski. Jeśli okazja nie znajdzie amatora w Anglii bo to lipa. To na pewno jest dla jelenia z polski czy innego kraju. Nie można tego zrozumieć?

I nie podawajcie już przykładów sprzedawania czego kolwiek w Polsce. Bo po pierwsze łatwiej jest namierzyć sprzedającego nawet nie uczciwego. Po drugie jeśli towar okaże się nie zgodny z ogłoszeniem nabywca zawsze może pozwać sprzedającego. Taki przypadek też spotkałem. Dlatego gdyby case posiadał jakieś wady, które zataiłeś. Pan który nie lubi podróży mógł by cię pozwać bez problemu i odzyskać pieniądze. Oraz koszty transportu. A ty nawet byś mu nie mógł powiedzieć, że przecież widział co kupuje. Zaliczki ludzie wpłacają przelewem. Aby nie narażać się na duże koszty podróży na darmo. 4 tys za osprzęt to nie 40 za ciągnik wart dwa razy tyle.

 

hubertus tyś chyba najmadrzejszy (w swojej owczarni)Pozwac to moge ja nawet ciebie pod warunkiem ze mam twoje dane w wplace odpowiednio kwote do sadu Ale jesli kupujesz sprzet z drugiej lub ktorejs reki to nie badz naiwny i nie mysl ze jakis sad nakaze dla wlasciciela zwrocic ci kase i dolozy jeszczkoszta podrozy !!!A jesli znal bys sie troche na sprzecie rolniczym to bys wiedzial zeCase posiada sme wady ,a  JCB mozna kupic za ok.40 tys !!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

ci panowie pewnie nie istnieja i nawet interpol ich nie znajdzie. jedynie zmudne sledztwo policji i prokuratory przy wspolpracy miedzynarodowej  by cos dalo ,tylko znajac realia to marzenie i taka drobna kwota nie beda sie sumiennie zajmowac- niedlugo pewnie umorzenie. firme nietrudno znalezc to zwykla firma kurierska-nie zastanowilo cie za maja tylko dostawczaki a tymi ciagnika na pewno nie da sie przywiesc.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek78    4

Ja w lipcu 2013r pisałem do goscia do Angli na taki e-meil brendel2010uk@yahoo.pl tak z ciekawosci bo wystawil tani ciągnik, twierdził ze kupił go jak był w Polsce a potem miał go wysłac z Angli. Ten jego bajer się kupy nie trzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

hubertus tyś chyba najmadrzejszy (w swojej owczarni)Pozwac to moge ja nawet ciebie pod warunkiem ze mam twoje dane w wplace odpowiednio kwote do sadu Ale jesli kupujesz sprzet z drugiej lub ktorejs reki to nie badz naiwny i nie mysl ze jakis sad nakaze dla wlasciciela zwrocic ci kase i dolozy jeszczkoszta podrozy !!!A jesli znal bys sie troche na sprzecie rolniczym to bys wiedzial zeCase posiada sme wady ,a  JCB mozna kupic za ok.40 tys !!

 

 

Nie ma jak to sobie pofilozofować bo ktoś wytknął ci brak logicznego myślenia. Możesz mnie pozwać. Tylko musisz w pozwie napisać za co. Na pierwszej rozprawie wyjdziesz i ani be ani me. Bo niby co i jak. Sąd dowali ci koszt rozprawy, każe zwrócić mi moje koszty i tyle z zabawy. No ale głupio podyskutować można.

Sprzedaj komuś coś zatajając wady/usterki i traf na cwaniaka co ma adwokata w rodzinie. Odechce ci się handlowania i głupiej dyskusji. Znam taki przykład. Facet dał mi zaliczkę za ciągnik. Sprzedał swój. Miał przyjechać po odbiór. Termin mijał. Dzwonie do faceta. Po kilku próbach odbiera i mówi. Że gość któremu on sprzedał swój ma pretensje. Nie powiedział o co. Ale,że musi ciągnik swój z drugiego końca polski odebrać bo tamten chce go pozwać. I z naszego handlu nici. A też gdy przyjeżdżał oglądać mój i dawał zaliczkę, mówił, że jego już sprzedany, zapłacone, zostało tylko wysłać do klienta po niedzieli. Nie wiem co tam dokładnie chodziło, nie wiem czy zataił jakieś wady. Ale gdy z nim ostatni raz rozmawiałem powiedział mi aby wszystko w umowie dokładnie pisać. Bo nie wiadomo na kogo się trafi.

Pisanie, że case posiada same wady.Uważam za przejaw głupio mądrej dyskusji w tym temacie i zostawiam bez komentarza. Jak wyżej sprzedaj coś komuś ukrywając usterki. Traf na cwaniaka. I zobaczymy jak będziesz w sądzie śpiewał, że case ma same wady.

Co do oszustów. Szukaj wiatru w polu. Nawet gdy wpadną przy innym oszustwie. Nikt im nie udowodni tego. Nikt nie odzyska kasy. Wpłacenie pieniędzy do kantoru to tak jak by komuś pierwszemu lepszemu na ulicy je dać ot tak. Brak konta bankowego powinien być pierwszym ostrzeżeniem. Oczywiście numer konta nie jest gwarancją uczciwości bo konto może być na słupa. Ale jest to o wiele trudniejsze. Tak więc autorko tematu. Pozostaje ci mieć nadzieję, że oszuści którzy was nabrali kiedyś wpadną. Jednak wątpię aby wasze straty zostały wyrównane. Chyba jedynie jakimś cudem. Poszukiwanie podobnych spraw jest raczej bez celowe. Bo nawet nie wiadomo kto kogo oszukał. Takie numery telefonów, e maile, nazwiska,ogłoszenia. Są przeważnie na jeden raz.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj