naska_ntl

Poszukiwane osoby poszkodowana w sprawie oszustwa

Polecane posty

biedroneczka    16

Jest tylko jedyny pozytyw tej sprawy - drugi raz już tak na pewno nie zrobi....;-)

Nikt Ci nie da lepszej szkoły niż życie.

Teraz pozostaje tylko wyć.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Drugi raz na pewno już nie, tylko ten pierwszy jest o jeden za dużo, teraz jakiś sk***ysyn śmieje się że złapał naiwną I DOSTAŁ "PREZENT"          ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orp    0

no to qwa choinka bedzie i to w .........ale u tego pana a swoją drogą sa firmy co sie bawią w pewne licytacje cena usługi waha sie w granicy do 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Witam!

 

Poszukuje osób, ktore próbowały kupic ciągnik Fendt 512 z ogłoszenia zamieszczonego na eagra.pl. Osoba wystawiajaca podała maila lukasz.lubomirski@tlen.pl,województwo kujawsko-pomorskie.Jak się okazało, jest to oszustwo i oszust/oszuści działają nadal, z tym ze sprzedaje/sprzedają Fendta 395 GTA, a w ogłoszeniu jest podany inny e-mail.

 

Proszę wszystkie osoby, które próbowały kupić ciągnik badz kontaktowaly się z oszustami. Sprawa jest zgłoszona na policje i liczy się dla mnie każdy dowód i informacja w jej sprawie.

 

Maile dostawałaś w j, polskim czy przychodziły po angielsku że ciagnik stoi tam i tam i oni ci go przyślą jesli wyślesz im kasę?

Jesli są to oszuści z kraju to moze i jest jakaś szansa.

 

Można zrobić mała prowokacje i zapchać im skrzynki mailowe "życzeniami"  :D  albo jeśli ktos sam zna sie lub zna jakiś hakerów to można podesłać im jakieś wiruski itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oto moto zaczęło w końcu coś robić by otrzeźwić naiwnych - ogłoszenie jak ogłoszenie, ale chodzi mi o coś innego, najedźcie kursorem na maila lub nr, tel.       http://otomoto.pl/same-antares-110-A467256.html

OKEY,  chyba nie myślisz że Ci jeszcze podziękują za życzenia       :P     ta skrzynka jest już dawno zlikwidowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ale jaja, zawsze przeglądając allegro itd zastanawiałem się po co w ogóle takie ogłoszenia, przecież nikt sie na to nie złapie... a jednak  :blink:


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Ja jak coś kupuje przez np allegro (zawzwyczaj jakieś drobnostki do 100zł )  to sprawdzam komentarze gościa omijam tych z negatywami, wydaje sie to normalne :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Na alegratka, otomobile, eagra w całej europie, samochody.mitula każde ogłoszenie jest przynajmniej na kilku portalach wyświetlany a takich ogłoszeń jest masa.

Wystarczy wyszukiwać obrazem. Druga rzecz która rzuca się w oczy to widać że zdjęcia nie były robione w Polsce a bardziej w zachodnich krajach, co widać po zabudowach jakich w Polsce normalnie nie spotykamy. Na żadnym zdjęciu nie widać tablicy rejestracyjnej choćby zamazanej, co najwyżej samochodu stojącego obok, i też nie są to polskie a ponoć ogłoszeniodawca jest z np. poznania.

 

Co do allegro i sprawdzania opinii, z tego co wiem to opinie można kupić. Kupowałem też na ebayu nawet z usa, indonezji, UK, używając konta na paypal.com

Zanim tam założyłem konto próbowałem porozumieć się z sprzedającymi by uzyskać nr konta by wpłacić pieniążki to oni odmawiali takiej możliwości.

Okazuje się że dodatkowy pośrednik który przekazuje pieniążki i zawiesza do momentu odebrania przesyłki jest bardzo dobrą metodą na oszustów, i owy pośrednik ma spore możliwości.

Edytowano przez Apista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to kto chętny na taki sprzęcik?

http://otomoto.pl/new-holland-t-6-175-ec-A474867.html

lub

http://otomoto.pl/new-holland-t4-75-A474852.html

http://otomoto.pl/new-holland-td-5010-A474586.html

chyba że ktoś lubi droższe marki

http://otomoto.pl/fendt-vario-818-A473384.html

to oczywiście tylko wybrane tego typu ogłoszenia, co parę dni pojawiają się kolejne i z reguły są promowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

tak jak mowisz tur warty 20 tys wom z walkiem kolejne 5-10 tys, opony w super stanie warte tez kilka tys, trzeba byc nie rozsądnym zeby w takie cos uwierzyc, przy takich okazajch warto isc do dobrego prawnika, straci sie 100 czy 200zł a zawsze jest mozliwosc dowiedzenia  sie czegos wiecej, ja tak mialem gdy szukalem ciagnika 90 km to znalazlem forterre z 2008 r za ok 65 czy 70 tys(ale to bylo juz 2,5 roku temu) i tez koles chcial zaliczki 5 tys i za 2 dni traktor bd u mnie stal i reszte mam doplacic a jak mi sie nie spodoba to odda zaliczke, a wczesniej niby sie spotkac nie mogl bo ciagle go w domu nie czy cos sciemnial.. pojechalem do prawnika i gdzies tam sprawdzil ze faktycznie jego firma istnieje, ale ma zawieszona dzialalnosc i pieniadze wrazie czego bylyby nie do odzyskania... po tym wydarzeniu juz tez wiem ze super okazje nie istnieja one nazywaja sie super przekretami, czasem fakt mozna kupic jakis sprzed 10 -15 tys taniej niz chodzi srednio jednak kosztem jakiegos remuntu,  na ktorym mozna wygrac lub przegrac lecz mam nadzieje ze uda Ci sie jakims cudem odzyskac pieniadze. POWODZENIA

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

A wracając do całej sprawy to trochę przykra sytuacja. Ostatnio kolega kupił tak na olx monety. Kasa poszła a monet brak. Może kasa nieporównywalnie mniejsza. Mówiłem mu żeby zgłosił na Policie ale machnął ręką. I to wielki błąd. Takiemu na dzień dobry powinno się nogi z du... powyrywać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waki330t    1

z tymi ogłoszeniami o tanich ciągnikach jest wszystko ok tylko ze w ogłoszeniu pomylili sie z ceną  zamiast w  PLN powinno być w EURO i wtedy by się zgadzało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no wiesz... nie do końca to tak, jawnie widać że wstawia to jedna osoba a przy każdym praktycznie jest inna miejcowość i województwo, dziwne bo pojawiają się w tym samym czasie te ogłoszenia, ktoś leci hurtem i tylko zmienia miejscowości.

załóżmy nawet że masz rację. tylko dlaczego każde ogłoszenie z innej miejscowości i żadne z tych ogłoszeń promowanych  nie jest poprawne pod względem właśnie tej ceny? przypadek? ja w to wątpię i nawet nie chce mi się sprawdzać. dodatkowo ta łamana polszczyzna i niedokładne tłumaczenia (zapewne translator) a niby w polsce są sprzedawane i konkretne miejscowości podawane, dalej kto w polsce napisze ci HP? kW lub kM są używane, no i docieramy do meritum sprawy... dlaczego nie ma żadnych danych kontaktowych? nawet adresu elektronicznego tylko komunikator otomoto (w przypadku linków wstawionych przeze mnie), każdy kto chce na prawdę sprzedać towar i otrzymać za niego pieniądze podaje jakiś kontakt pewny

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naska_ntl    0

Napisalam kilka pytan na maila,jaki byl podany w ogloszeniu. Odpisal Anglik. I tak sie zaczelo. Ponad miesiac z nim pisalam by dowiedziec sie wszystkiego. Kiedy w koncu narzeczonym zdecydowalismy sie na kupno tego ciagnika, wymienilismy sie danymi. Za dostarczenie maszyny miala byc odpowiedzialna firma CargoExpress-Delivery. 14.listopada zadzwonil do mnie ten caly Brad Conner z angielskiego numeru, ale nie moglismy sie dogadac, same szumy w telefonie i w tle dzwiek pracujacego traktora.

W tym dniu ciagnik byl niby wyslany, odezwalo sie do mnie CargoExpress, wyslalo dokumenty na maila(faktura, przeglad ciagnika i pare innych papierkow), podala adres i numer konta banku, na ktory mialy zostac przelane pieniadze. Wyslano mi takze link do strony, na ktorej moglam sprawdzac co sie dzieje przesylka. Ciagnik mial dotrzec w przeciagu siedmiu dni. Schody zaczely sie kiedy kilka dni przed planowanym terminem przyjazdu, firma kazala mi zaplacic jakas koncowa oplate w wysokosci 1500€. Juz wiedzialam, ze jest cos nie halo. W tym samym czasie brat narzeczonego znalazl na traktorpool.pl zdjecia ciagnika, ktore mi wyslal Brad Conner(ze to niby nasz ciagnik), a ktore nalezaly do Fendta mieszczacego sie w Niemczech...

I tak sprawa wyladowala na policji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie, dobrze że to nie był sam Brad Pitt dla większej wiarygodności      :P    a tak poważnie to  tak to wszystko działa, tam nic nie było prawdziwe, coś jak w Vabank 2, za darmową kasę to można wszystko sfingować, podejrzane to już było że akurat rozmawiał przy uruchomionym silniku ciągnika, wszystko by uśpić Twoją czujność, życzę Ci żeby udupili szmaciarza, ale raczej nie licz na to i na odzyskanie kasy, no trudno stało się i tyle.   To ile kasy w sumie poszło się je**ć? bank był w Polsce czy w innym kraju?

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Jak by wyglądała sprawa z zawiadomieniem Policji w Anglii lub Interpolu. Istnieje taka możliwość jako osoba prywatna ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oszuści równie dobrze mogą znajdować się w Polsce, tylko dla zmyłki mają może kogoś w Anglii który wykonuje telefon i to wszystko.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolega pracuje w dziale przestępczości gospodarczej i jak opowiadał jakie rzeczy ludzie robią to się w głowie nie mieści że są tacy naiwni.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

http://otomoto.pl/zetor-proxima-plus-A473047.html

 

http://otomoto.pl/new-holland-ts135a-A465741.html

 

 


z pierwszego ogłoszenia są hiszpańskie znaki jeżeli się nie mylę, może tak być czy tylko dla zmyłki ?

 

http://hiszpanski.crib.pl/hiszpanskie-znaki-polska-klawiatura.html


każdy szczegół jest ważny nawet najdrobniejszy ...

 

z cyklu głupich pomysłów, może warto by było zaangażować jakiś program telewizyjny z cyklu "Interwencja" ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Kolega pracuje w dziale przestępczości gospodarczej i jak opowiadał jakie rzeczy ludzie robią to się w głowie nie mieści że są tacy naiwni.

Podaj przykłady ku przestrodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

np. znajdujesz auto które Ci się podoba ale daleko, sprzedający w rozmowie telefonicznej oferuje przyjazd autem tylko trzeba zapłacić z góry za paliwo, ludzie wpłacają zadatek za samochód sprzedający umawia się z nimi na lotnisku jak się tam znajdują nikt na nich nie czeka.

 

Ale ciekawy przypadek siostry wspominanego kolegi, kupiła na znanym portalu telefon wpłaciła pieniądze i po kilkunastu dniach napisała wiadomość do sprzedającego że tel nie otrzymała telefonu, sprzedający wyjaśnił że potrzebował pieniędzy na wyjazd za granicę i to był jedyny jego sposób na pozyskanie pieniędzy i powiedział że jak nie zgłosi na policje to po powrocie zwróci pieniądze, na policję nie zgłosiła i po pewnym czasie gość pieniądze zwrócił i przysłał e-mail z przeprosinami jak i podziękowaniem.

 

Nie pamiętam nazwy przelewów gdzie pieniądze są wypłacane tylko na podstawie posiadanego kodu od wpłacającego i w takim przypadku szanse odzyskania są zerowe.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naska_ntl    0

Przelew dokonalismy na bank z siedziba w Anglii. Poszlo 4500€, czyli ok. 20.tys zlotych. Sprawa jest zgloszona w Polsce, ale takze w Anglii. Na stronie actionfraud.police.co.uk mozna wykonac raport odnosnie takich oszust.Jestem ciekawa jak to sie dalej potoczy...choc wiem, ze kasy raczej nie odzyskam to chce sprawe naglosnic ku przestrodze innym, a przy okazji moze i uda znalezc sie osoby, ktore mialy z tym oszustem do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj