przemek704

prawie nowy Akpil mix 40 czy używany kverneland?

Polecane posty

petro11    29

Przejrzałem cennik i TIGER np. 5m kosztuje 93netto z wałem segmentowym. Na ciężkie ziemie i mokre to chyba najrozsądniejszy wybór. Wydaje mi się że nie jest tak źle z ceną. Jak dać np. za Lemkena Rubina też 5m w podobnej opcji 160tys to nie jest źle, ale musieliby się użytkownicy wypowiedzieć jak tam z trwałością talerzy i łożysk bo jak na rame patrze to tutaj nic się nie może wygiąć, a TOLMET to już tak solidnie nie wygląda i firma z mniejszym doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

za mało hektarów mam na tigera i za słabego konia i kasy za mało :D wolałbym już chyba rolmako tą ciężką bronę :rolleyes:, a tolmet przypadł mi do gustu no i cena , miałby u mnie wykonywać płytko bo do głębszej mam ukrainke 3m na talerzach 660. solidnie za tą kase to raczej nie będzie wyglądać ale zobaczymy co czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja również do płytkiej uprawy szukam. A wiadomo że jak uprawa płytka to już jakaś cudownie mocna maszyna być nie musi. Po co na cariera wydawać kupe kasy jak i tak jak sucho to skrobią nimi po wierzchu bo głębiej na gumowuch resorach nie wejdzie, a tiger na sprężynach jest i mało tego talerze 610 albo 660 i ta masa 6300kg  przy 5m mówi sama za siebie..... Chociaż tak myśle żeby po skibach po orce nim też jeździć jak sucho jest ale z taką masą może być ciężko. A jak masz nie za dużo ziemi to rolmako też posłuży. Teraz wszystkie firmy prawie na talerzach włoskich jadą nawet Carier made in ITALY to to samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

chcę uderzyć w tego tolmeta też ma te włoskie talerze, zobaczymy co to będzie :D ziemi mało ale coś się może będzie powoli dokupować, i właśnie się zastanawiałem czy gdy twarda ciężka ziemia będzie to zabezpieczenia nie będą sie poddawać, ale jak mówiłem za te pieniądze mi pasuje, bo mam jeszcze kupę innych wydatków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A za TOLMETA ile chcą? Wydatki jak u każdego. Ja również nastawiam się na część sprzętu z naszych rodzimych firm bo za zachodnie czasami śpiewają dziwne sumy i nie wiadomo w zasadzie za co. Podam ci przykład u mnie w opryskiwaczu renomowanej zachodniej firmy przestał działać mi silniczek elektryczny od przestawiania zaworu (oprysk-mieszadło) i odwrotnie. Zadzwoniłem do serwisu i włos mi się zjerzył bo mówili że trzeba nowy a koszt 2,5tys. Pojechałem do elektryka który po rozebraniu pudełka stwierdził jednoznacznie że to silnik od suszarki do włosów..... :D Po prostu się zacinał. Naprawa kosztowała 30dyszki..... A opryskiwacz w zasadzie każdy jest włoski..... różnią się tylko firmą i ładnym opakowaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Trudno powiedzieć czy belka słaba. Zależy jaki przekrój ramy i jaka stal. Ja mam agregat Strom 6,2 to podobny jest zaczep z przodu i nic tam się nie gnie i waży 4300kg a tutaj to na uwrociach przód do góry lekko podnosić jak to w półzawieszanych. Ale wygląda ciekawie tylko proponowałbym raczej strunowy wał z tyłu bo Packer w mokrym będzie się zaklejał. Ja mam taki w Kvernelandzie nabudowanym to porażka..... Z Akpila to jeszcze sporo tańsza jest talerzówka BIZON XL. W cenniku to tak 70tys netto wychodzi jak doda się zaczep i dyszel, ale tam jest możliwość kupienia wału segmentowego i to jest moim zdaniem najlepszy wał na każde warunki. Taki jak w Cultusie mam i można przez błoto jechać i się nie zaklei....


W Tolmecie to wydaje mi się że te skrobaki nie zdadzą egzaminu. Na glinie wał się zacznie zaklejać i po prostu się odegną... a wtedy to już tylko do domu i albo karcher albo młotek i pojechał. To jak stać na polu z 4,5metrową talerzówką i spędzić 3godziny dziennie na skrobanko to walałbym zawieszane 3.5metra i ta sama wydajność wyjdzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

A to dobrze, co do wału mam strunowy i na torfie przy mokrym roku się też zalepia :/ i myślałem że jednak tego packera wziąść. Kumpel ma packera i na glinie mówi że się spisuje bardzo dobrze. Myślę że nie odegną się jak plastelina też musi mieć jakąś twardość. Nie myślę już o akpilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj