Mateusz_Inspektor

Claas Arion 530 Cebis, czy John Deere 6130R, czy Case Maxxum 140

Polecane posty

Witam, 
tak jak wyżej w temacie. Który z tych ciągników będzie najlepszy jako ''pomocnik'' w gospodarstwie? Będzie pracował na powierzchni ponad 100ha. Maszyny to: Rozsiewacz Unia RCW 5500, Rozsiewacz Amazone ZAM 2500, Amazone AD 303.
Claas oczywiście na skrzyni Hexashift, John Deere na AutoQuad Plus Ecoshift, Case na powershifcie z multicontrolerem oraz monitorem.

Który z tych ciągników będzie najlepszy jeśli chodzi o komfort, obsługę, skrzynię, itd? Czekam na konkretne odpowiedzi.

Edytowano przez Mateusz_Inspektor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeśli chodzi o cenę, to zapewne CASE wypadał będzie tu najtaniej, co oczywiście pewnie odbijać się będzie na wygodzie, komforcie itp.  nie mniej jednak nie wykluczałbym Case'a ze względu na to, bo jak sam pisałeś ma być to ciągnik pomocniczy. Można tu pod uwagę wziąć również wagę ciągników gdyż będzie pracował z zawieszanymi, dość cięzkimi maszynami. Skrzynia najwygodniejsza pewnie w JD, choć nie pracowałem jeszcze na AutoQuad...  ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad Case'm, w stosunku cenowym wypadał będzie raczej dużo taniej niż pozostałe. czy ja wiem czy warto inwestowac więcej kasy w pomocniczy? ;P  co kto lubi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocniczy będzie robił najwięcej godzin na gospodarstwie. Wszystkie dawki nawozów i w przyszłości opryski + zasiewy. Ma to być ciągnik jak najbardziej komfortowy. Co do Claas i JD. To w JD zmieniam biegi wajchą, a w Claas za pomocą Cmotion. Tylko co będzie się lepiej spisywać i być mniej problematyczne?

Edytowano przez Mateusz_Inspektor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wg mnie claas bedzie wygodniejszy niz jd, jesli naprawde zalezy ci na jak najwiekszej wygodzie to wybralbym claasa chodz nie wiem jak wypada z niezawodnoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Ja mam podobny dylemat tyle że miedzy Claales arionem 620, case cvx 145 a MF 7615. Claasa i case mialem na testach z mf  po wycenie zrezygnowałem. Claas w cebisie ma bardzo wysoki komfort. Nie myślałeś może o skrzyni bezstopniowej w claasie? U mnie przy wycenie między hexashiftem a  bezstopniówka cmatic różnica wyszla ok 16tysiecy.  Jak masz 100ha to zakładam że masz spore odległości między polami a bezstponiowa skrzynia w transporcie i na przejazdach jest bardziej ekonomiczna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie bezstopniową skrzynię w Arionie 530 wyliczyli na 40 tysięcy dopłaty! Kosmos. A tak poza tym to bezstopniówka jest dobra w głównych ''koniach pociągowych''. W ciągniku 140km spalanie nie będzie aż tak bardzo się różniło jak przy ciągniku 180km.

Edytowano przez Mateusz_Inspektor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Bezstopniowa skrzynia to nie tylko ekonomika ale i duża wygoda a ja po testach na bezstopniowych skrzyniach nie chce innej.

Na ile ci wyceniono claasa ? Mi za 620 w cebisie na bezstopniowej skrzyni i w pełnym wyposażeniu 350 netto, case cvx 145 na 315 netto też full opcja a mf za  średnim wyposażeniu nie  całe 356 netto ale na zwyklej dyna 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

U mnie bezstopniową skrzynię w Arionie 530 wyliczyli na 40 tysięcy dopłaty! Kosmos. A tak poza tym to bezstopniówka jest dobra w głównych ''koniach pociągowych''. W ciągniku 140km spalanie nie będzie aż tak bardzo się różniło jak przy ciągniku 180km. Co do Case, to wolałbym chyba MF jak Case. Może i droższy, ale wykonanie jest lepsze.

Bezstopnówka dobra w pomocniczych, w głownych gorzej jeżeli ciężkie gleby lepiej zwykły power shift bo przy bezstopniowce straty mocy na skrzyni. Cmotion to cmotion bezstopniowka tak jak kiedys w axionach teraz w arionach takze, hexashift to hexashift power shift.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Cmotion na plus za komfort pracy. Jednak spędza się w ciągniku najwięcej czasu ze wszystkich maszyn więc komfortu nie powinniśmy sobie żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj