Skocz do zawartości
Mateusz_Inspektor

Claas Arion 530 Cebis, czy John Deere 6130R, czy Case Maxxum 140

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas

Witam, 
tak jak wyżej w temacie. Który z tych ciągników będzie najlepszy jako ''pomocnik'' w gospodarstwie? Będzie pracował na powierzchni ponad 100ha. Maszyny to: Rozsiewacz Unia RCW 5500, Rozsiewacz Amazone ZAM 2500, Amazone AD 303.
Claas oczywiście na skrzyni Hexashift, John Deere na AutoQuad Plus Ecoshift, Case na powershifcie z multicontrolerem oraz monitorem.

Który z tych ciągników będzie najlepszy jeśli chodzi o komfort, obsługę, skrzynię, itd? Czekam na konkretne odpowiedzi.

Edytowano przez Mateusz_Inspektor

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeśli chodzi o cenę, to zapewne CASE wypadał będzie tu najtaniej, co oczywiście pewnie odbijać się będzie na wygodzie, komforcie itp.  nie mniej jednak nie wykluczałbym Case'a ze względu na to, bo jak sam pisałeś ma być to ciągnik pomocniczy. Można tu pod uwagę wziąć również wagę ciągników gdyż będzie pracował z zawieszanymi, dość cięzkimi maszynami. Skrzynia najwygodniejsza pewnie w JD, choć nie pracowałem jeszcze na AutoQuad...  ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad Case'm, w stosunku cenowym wypadał będzie raczej dużo taniej niż pozostałe. czy ja wiem czy warto inwestowac więcej kasy w pomocniczy? ;P  co kto lubi ;)

Pomocniczy będzie robił najwięcej godzin na gospodarstwie. Wszystkie dawki nawozów i w przyszłości opryski + zasiewy. Ma to być ciągnik jak najbardziej komfortowy. Co do Claas i JD. To w JD zmieniam biegi wajchą, a w Claas za pomocą Cmotion. Tylko co będzie się lepiej spisywać i być mniej problematyczne?

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wg mnie claas bedzie wygodniejszy niz jd, jesli naprawde zalezy ci na jak najwiekszej wygodzie to wybralbym claasa chodz nie wiem jak wypada z niezawodnoscia

Tetsuya    7

Ja mam podobny dylemat tyle że miedzy Claales arionem 620, case cvx 145 a MF 7615. Claasa i case mialem na testach z mf  po wycenie zrezygnowałem. Claas w cebisie ma bardzo wysoki komfort. Nie myślałeś może o skrzyni bezstopniowej w claasie? U mnie przy wycenie między hexashiftem a  bezstopniówka cmatic różnica wyszla ok 16tysiecy.  Jak masz 100ha to zakładam że masz spore odległości między polami a bezstponiowa skrzynia w transporcie i na przejazdach jest bardziej ekonomiczna. 

U mnie bezstopniową skrzynię w Arionie 530 wyliczyli na 40 tysięcy dopłaty! Kosmos. A tak poza tym to bezstopniówka jest dobra w głównych ''koniach pociągowych''. W ciągniku 140km spalanie nie będzie aż tak bardzo się różniło jak przy ciągniku 180km.

Tetsuya    7

Bezstopniowa skrzynia to nie tylko ekonomika ale i duża wygoda a ja po testach na bezstopniowych skrzyniach nie chce innej.

Na ile ci wyceniono claasa ? Mi za 620 w cebisie na bezstopniowej skrzyni i w pełnym wyposażeniu 350 netto, case cvx 145 na 315 netto też full opcja a mf za  średnim wyposażeniu nie  całe 356 netto ale na zwyklej dyna 6.

Tomek90    196

U mnie bezstopniową skrzynię w Arionie 530 wyliczyli na 40 tysięcy dopłaty! Kosmos. A tak poza tym to bezstopniówka jest dobra w głównych ''koniach pociągowych''. W ciągniku 140km spalanie nie będzie aż tak bardzo się różniło jak przy ciągniku 180km. Co do Case, to wolałbym chyba MF jak Case. Może i droższy, ale wykonanie jest lepsze.

Bezstopnówka dobra w pomocniczych, w głownych gorzej jeżeli ciężkie gleby lepiej zwykły power shift bo przy bezstopniowce straty mocy na skrzyni. Cmotion to cmotion bezstopniowka tak jak kiedys w axionach teraz w arionach takze, hexashift to hexashift power shift.

overrange    1

Cmotion na plus za komfort pracy. Jednak spędza się w ciągniku najwięcej czasu ze wszystkich maszyn więc komfortu nie powinniśmy sobie żałować.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez damianxx54i
      Tak jak w temacie, który ciągnik lepszy, który bardziej polecacie, nie opisujcie mi innych ciągników interesują mnie tylko te dwa Fendt 309CI rok 2007 i Case Jxu 105 rok 2012(nowy).
    • Przez dami99
      Witam planuje zakup ciągnika ,oglądałem ciągnik reanult ergos 95 z automatyczną skrzynią biegów . Czy mógłby ktoś wyrazić opinie na temat tego ciągnika?
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17