RafaSadowski

przyczepa jednoosiwa z samochodu Jelcz

Polecane posty

Nikita_Bennet    316

...A co do wyboru siłownika kipra jest już jakis pomysł?

No właśnie też się zastanawiam jaki wybrać siłownik i od czego. Przymierzamy się do zrobienia przyczepki jednoosiowej z wywrotem na tył.

Teoretycznie C330 ma to dać radę przeciągnąć ale znając nas i materiał który już mamy (ceownik 160+koła 385/65/r22,5) może się okazać że na pusto ciapek i da radę ale jeździć będzie za zetorkiem 10145. Przyczepa na dolny zaczep, tylko jaki siłownik wybrać aby niedrogo to wyszło.

 

 

Raczej zawiasy  jak zrobię je  to zamówię siłownik    

Ile dałeś za ten zaczep?

Jak postępy?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za zaczep dałem ok 450 zł  a jutro zaczynamy bo wcześniej były inne prace wymiana pompy naprawa podnosnika w 7011 ogrzewanie w gararzu  a dziś jeszcze płot :D  ale powiedział że musimy szybko teraz ją zrobić bo obok wstawił nawozy i musi zabrać przyczepę i to go zmotywowało do  postępów nad przyczepą :P


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwsza jazda testowa  przyczepy zakończona czas zabrać się za skrzynię kiper i pneumatykę :P

post-144448-0-73125900-1425842418_thumb.jpg

post-144448-0-66810000-1425842426_thumb.jpg


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

a dlaczego nie na 8 śrub? wiesz ze ten zaczep ma tylko troche ponad tone dopyszczalnego nacisku na zaczep? a ty śruby maja byc twardosci 12,9 co najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam śruby 10.9 sprawdzałem u producentów przyczep że wytrzyma a zaczep ma napisane  do 3000 kg poniżej 40/h a powyżej 2,500 kg śruby 10.9 stosuje pronar i spokojnie w przyczepie 14ton wytrzymują

 

 

post-144448-0-09171700-1426012507_thumb.jpg


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem prawie gotową więc wykorzystałem :D

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ogolnie to dobrze to wygląda. tyko trzeba uważać bo czasem głupia sruba zle dobrana potrafi spieszyć wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja ja śruby zamawiałem w sprawdzonym sklepie a zaczep od  typków z działu konstrukcyjnego pronaru :D

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze łatwiej powtórzyć to co wcześniej się robiło :D


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek0508    11

Zaczep prawie identyczny jak mnie,  a stopka podporowa łamana w celu odchylenia z zabezpieczeniem na bolec. No to czekamy na kiper. Baniak na powietrze będzie z auta wykorzystany? Jak chcesz ściągnąć skrzynię z ramy i potem ją założyć? Cyklop da radę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

baniak mam nowiutki od auta [ bo stary przerdzewiał]   zrobię zawias i wtedy podniosę za przód aby  wymierzyć jaki trzeba siłownik wysoko to nie będzie się podnosiło ale tyle żeby swobodnie dało się nią pracować :D  cyklop wtedy sobie poradzi . w piątek ogarnąłem elektrykę przyczepy . a teraz mam mniej czasu bo zaczynam pracę polowe :D mam do was pytanie gdzie kupić   tą pokrywę od siłownika hamulcowego [zaznaczone na zdjęciu] krawędz musi mieć 20 cm średnicy :D

 

post-144448-0-36225300-1426441593.jpg

Edytowano przez RafaSadowski

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek0508    11

Może warto by się wybrać do najbliższego sklepu z częściami do sam. ciężarowych?

Te siłowniki hamulcowe to też nowe wstawiasz?

Przewód od świateł to też nowy dałeś? Ja u siebie większość wiązki staroskiej wyrzuciłem, bo kable poprzepalane i miejscami gołe, olejem zalane... Nowy przewód z wtyką podłączyłem do reszty instalacji stara gdzieś koło tylnego mostu. A i zarówki zmieniałem z 24v na 12v. Gniazdko tylnie zostało. I wiadomo świateł cofania i przeciwmgielnego to nie podłączałem. :P Ważne, żeby masa była też najlepiej poprodzona do traktora, bo choinka może się w lampach robić. A ogólnie nowe wiązki kabli są znacznie cieńsze od tych starych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wyrzuciłem niepotrzebne kable i nawet nie musiałem przedłużać ich do ciągnika bo były w sam raz masę poprowadziłem z ciągnika a żarówki z 24 v na 12 v siłowniki zostają stare ale chcę tą nakrywką co zaznaczyłem na  zdj  miałem odizolowaną ale wziąłem stary przewód do wody i wsadziłem w niego żyły a z przodu dałem czarny mniejszy do wtyczki i wszystko pięknie wygląda 

 

Edytowano przez RafaSadowski

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hydraulika i wywrót gotowy czas na pneumatykę :D

post-144448-0-29541300-1428178032_thumb.jpg

post-144448-0-07471200-1428178036_thumb.jpg

post-144448-0-74842200-1428178081_thumb.jpg

post-144448-0-66446500-1428178091_thumb.jpg

post-144448-0-76138700-1428178118_thumb.jpg


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek0508    11

Prezentuje się dobrze. :) Aha w podłodze skrzyni wzmocnienia są głównie nad oryginalną podramówką. Półosie też wyjęte, bo w galerii czytałem gdzieś.

1. Dobra to od czego w końcu zastosowałeś ten siłownik?

2. Jak sprawa z burtami zostają czy nowe? Bo jak byś chciał wymieniać to przednią burtę można chyba spokojnie zostawić. Ja bym z tyłu dał słupki i dał tylnią burtę do góry otwieraną od dołu. Wtety machniesz tylko dźwignią i git.

3. Jak sprawa z malowaniem? Jaki kolor paki i ramy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy Siłownik  musiałem kupić w internecie ale jestem z tego zadowolony bo nigdzie nie cieknie  burty same próchno tylko przednia zostaje {wycięliśmy flexem i wstawiliśmy kątownik po było to też ognisko rdzy }co do tylnej to nad tym też pomyślimy  a co do malowania : paka myślę że siwa a podwozie czarne   założymy też nadkola plastikowe domar z oryginalnymi chlapaczami jelcz :D 

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niby czemu  siłownik i pneumatyka nie była wcale taka droga kupiłem wszystko w dobrej cenie :D

 

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma co mówić kilka tysięcy to nie kilkadziesiąt  jak za nowe  :D


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj