wies_reszka

finansowanie w rolnictwie

Polecane posty

wies_reszka    0

Witam, przeszukując internet natrafiłem na usługę faktoringu polegającą na finansowaniu faktur - nowość skierowaną do branży rolnej. Czy ktoś na forum korzystał z takiego rozwiązania? Zastanawiam się nad skorzystaniem, polecacie usługę?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrBenet    0

Faktoring ma swoje wady i zalety. Zaleta jest taka, że pozwala utrzymać bieżące finansowanie w fimie - pensje, zakupy, płaceie rachunków. Wynika to z tego, że w wielu firmach obowiązuje bardzo dziwna zasada opóźnionych płatności za wykonaną usługę. Prowadzi to do zatorów płatniczych - często stawia firmy na skraj bankructwa.

Faktorin pozwala uniknąć tego typu incydentów. Minus jest taki, że bywa to kosztowna usługa. Poza tym co wtedy gdy kontrahent nie płąci za fv? Tutaj masz kilka ciekawych dyskusji na temat faktoringu: http://www.forum-kredytowe.pl/f153/ dosyć wyczerpująco omawiają to zagadnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktoring przede wszytskim pozwala na dostęp do gotówki zaraz po wykonaniu usługi czy sprzdaży towaru.

Pomaga utrzymać płynność finansową i umożliwia skorzystanie ze środków finansowych na dowolny cel.

W przeciwieństwie do kredytu nie wymaga twardych zabezpieczeń i nie zwiększa zadłużdenia Firmy.

Co do wypowiedzi o kosztowności usługi to nie jest już ona tak wygórowana jak w latach poprzednich, nie pozwala na to ilość Firm udzielających takiego finansowania.

Co jeżeli kontrahent nie zapłaci ? Polecam skorzytanie z usługi faktoringu pełnego, który zabezpiecza przed niewypłacalnością odbiorcy.

Posiadając tą usługę nie musimy zwracać wypłaconych przez faktorów środków. Usługa jest zazwyczaj ok 0,15 fo 0,5 % droższa od faktoringu klasycznego z regresem.

Obecne istnieje również możliwość finansowania Firm, które dopiero rozpoczeły swoją działalność.

Ofert na rynku jest wiele i z łatwością można znaleźć coś dla siebie.

 

Agata Borkiewicz

 

Tiratus Broker Sp. z O.o.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie czy ktos cos wie na temat tych kredytow csk dla mlodych rolnikow na zakup ziemi czy gdzoe to sie dowiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TIP
      Witam, czy ktoś z Was korzystał może z nowego finansowania fabrycznego kubota? Chodzi mi o ofertę 50x50 lub 4x25%, podobno oprocentowanie wynosi 0%. Czy ktoś może potwierdzić ,że jet tak jak piszą i czy takie finansowanie może podlegać pod zwrot z modernizacji z UE?
    • Przez maxhack0303
      witam kolegów. mam zamiar zakupić traktor i potrzebuje go sfinansować może ktoś poleci jakiś bank 
      a może miał ktoś styczność z ofertą firmy aureus. może powie ktoś opinie
    • Przez Pele94
      Witam. 
      Mam takie pytanie czy ktoś z was korzystał z finasowania fabrycznego albo miał okazję się z tym zapoznać. 
      Mianowicie chodzi mi o zakup nowych maszyn rolniczych na Modernizację. Umowę z agencją mam już podpisaną lecz nie posiadam wystarczających środków na zakup maszyn (słyszałem że ta forma nie wymaga zabezpieczenia hipotecznego gospodarstwa a zabezpieczeniem są zakupione maszyny ) .  Słyszałem ostatnio właśnie o tej formie zakupu ale chciałbym się z tym bardziej zapoznać. A może macie jakieś inne propozycję związane z zakupem maszyn np: kredyt
      Czekam na wasze propozycję. Pozdrawiam  
    • Przez szczurek05w
      Finansowanie fabryczne  Akpil  może ktoś korzystał ? 
    • Przez Zico99
      Witam 
      Czy ktoś może wie jak wygląda sprawa z kredytem gdy zakupiona maszyna jest finansowana(60%) z PROW?
      Czy PROW biorą pod uwagę jako wkład własny gdy bierzemy kredyt fabryczny np w John Deere?
      Proszę o wasze wypowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj