Luki9946

Kupno ciągnika rolniczego 125 km...

Polecane posty

Luki9946    0

Witam. Jaki polecacie ciągnik o mocy 125 km? Interessuje mnie kupno i nie mam pomysłu jaki. Mam mały budżet tak coś do 60 tyś. Myślałem coś o Case 5150? Co sądzicie? A może john deere 6800? Albo coś innego ale raczej zagraniczna marka bo zetora miałem ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goorall_88    0

Posiadam case mx 135 o mocy 140 km. Sprowadzony z Francji wyniósł mnie ok. 70 tys. Rocznik 2001. Po drobnych poprawkach pierwszy sezon przechodził bez kłopotu. Silnik pracuje świetnie aż się chcę go posłuchać. Przy delikatnej jeździe spalanie też nie za duże. Przy prasie walcowej z 8 nożami, obroty 1700-1800 około 9-10 litrów na motogodzinę. Szczerze polecam tą serie. Mx 120 ma chyba 125 koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

MX jest trochę tańszy w ewentualnych naprawach od serii 51** zresztą komfort pracy jest nieporównywalny na korzyść MX, btw nie ważne jaki kupisz, ma być zadbany i pompa ma pracować bez zbędnego "wycia", najlepiej wydać 50zl na ON i poganiać go z pługiem w polu, sprawdzisz silnik i skrzynię czy się nie slizga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

60 tys na serie mx moze byc za malo, zawsze lepiej kupic serie nizej ale w solidnym stanie, do tego trzeba doliczyc wszystkie filtry, oleje i juz ponad 2 tys pekną. Z kolei 5150 jest dobra opcją, silnik cummins ten sam co i w mx, skrzynia rowniez, hydraulika podobno bardziej skomplikowana, Ogolnie w tej cenie dostaniesz zadbanego 5150 i jeszcze powinno cos zostac.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5213    0

jak nie kupiłeś nic to polecam MF seri 3125 albo 3635 ja mam 3125 i nie chce innego, tylko że muszę go sprzedac bo przeinwestowałem i kasa potrzebna jak chcesz to zadzwoń to ci o nim opowiem +48 693549259

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A może Jelonek? Np 6910. Kiedyś chciałem kupić Horscha EXPRESSA i gość ciągał go MX155 to miał problem z podnoszeniem. Okazało się że jest lżejszy od mojego 6930 ponad 700kg.... jakiś lekki wiem że pumy to już mase mają.... Tylko weź tu znaleź dobrego Jelenia za 60koła... może być problem... A miałem 1634 do sprzedania od nowego u mnie i poszedł za 55koła...... I jeszcze jedno. Już tak nie krzyw się na nasze ursusy bo jak startujesz z taką kasą na zachodnie to uważaj bo znam przypaki że naprawy ciągników przekroczyły wartość kupionego....

Edytowano przez petro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki9946    0

a ja znam przypaki że za tą gotówke kupione zostały dobre maszyny... Jak trafie na trefny to trudno moja wina. Ale myśle że uda mi się coś dobrego kupić... No tak jelonek to jednak kiepsko w tej kasie. Choć takiego 7800 był bym w stanie kupić. Na ursusy się nie krzywie bo sam posiadam 1014 a i zetora 12045 posiadałem i są to nie zawodne maszyny ale czas na troszkę większą wygodę i może a nawet klase. Powoli małymi krokami do przodu dam sobie radę. A jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie zyskuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja bym ci polecił MF5465. Mam takiego od 2005roku i spisuje się bardzo dobrze. Ma blisko 4tys.mth i zero awarii, silnik i skrzynia suchutkie. U mnie co prawda nie robi przy turze tylko przy lżejszych pracach polowych (opryski, wałowanie po siewie czy ciąganie przyczep 10t w żniwa) ale jak go kupiłem to chodził 2lata w pługu 4obrotowej i spokojnie sobie radził na ciężkich ziemiach. Jest to wersja 5000 i największy model, a pod maską pracuje 6cyl. silnik Perkinsa (bardzo oszczędny). Oczywiście silnik pracuje milej dla ucha niż 4ki i ma spory moment obrotowy. W moim gospodarstwie reszte prac robią Jelonki, ale musze powiedzieć że jak dla mnie w Masseyu czuje się lepiej bo ma dużą kabine jak na taki ciągnik i szerokie drzwi co przy częstym wysiadaniu jest oczywiście zaletą. Na minus to skrzynia która ma tylko jeden bieg pod obciążeniem, ale za kasę którą chcesz wydać raczej nie znajdziesz z przekładnią DYNA4. I za takie pieniądze nie znajdziesz raczej zadbanego John Deera o Fendtcie nie wspomne..... Może być jeszcze New Holland i Case.... Za Masseya o którym pisze i w takim stanie jak mój to i tak blisko stówke musisz wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Posiadam MF 6180. Szczerze polecam ten ciągnik. U mnie 4x50 obrót i nic przy nie czuje. Agregat uprawowo siewny aktywny pełny wał aktywny i również chodzi bez problemu. Spalanie nie jest wysokie, silnik perkins. Ważne aby trafić ładny zadbany egzemplarz. Bez obejść i kombinacji. Ja sprzedaje go teraz i najprawdopodobniej trafi do mnie nówka MFa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki9946    0

no dzięki za opinie :) niestety ale już kupiłem 6180 no i zobaczymy coz tego będzie ale zapowiada się dobrze :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Luki widzialem co nabyliscie i naprawde stan zacny :D

Pasuje do sprzetu akurat jak ulal  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj