Skocz do zawartości
36O

Remont generalny C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C-330
elektrotech    3

możesz zrobić fotki błotników?? tylnych ocenimy czy aż tak jest zle???

jak chcesz wysle pare fotek jak ja naprawialem błotniki-tez były wygnite

kielbasa    1

Da się to wyremontować, ale będzie kosztować tyle pracy, wysiłku i pieniędzy, że jest kompletnie nieopłacalne.

Wiadomość z agroFakt.pl

asharot    177

Według mnie to plastikowe maski to wielki niewypał,zaraz poobrywa się przy mocowaniach.

Damianwp    0

mam zamiar powymieniac podstawe czesci w ciapku

Olej w silniku na Hipol

w skrzyni biegłow ale jaki ? był bodajże hipol

i w zwolnicach ?

jakie filtry paliwa ? bo są dwa rodzaje

stary czy nowy tych filtra powitrza bo musze kupic cały

co jeszcze pasuje wymienic

musze jeszcze wyminic pompe wodną ale jaką dac

leszekd    80

Hipol do silnika, gratuluję pomysłu. Chyba superol – może być np. CC 15W40

Filtry paliwa oczywiście wstępny filcowy i dokładny papierowy

Filtr powietrza tańszy oczywiście

Pompa wodna najdroższa – org

Mariusz15    1

filtry do paliwa załóż obydwa wkłady papierowe bo ten filcowy to moim zdaniem pomyłka ja już kilka lat stosuje tylko papierowe leprzy przepływ paliwa i pompka się tak nie męczy a nie kiedy i kopa leprzego ma

Davidastra    0

nie powiedział bym zby miał lepszego kopa, poprostu papierowy wybiera wszystkie nieczystości a filcowy co z grubsza, jeżeli dasz obyda papierowe to pierwszy bedzie się szybko zapychał a drugi będzie czysty , a więc uważam że pasuje tak jak to jes w oryginale , chociaż 3p ma jeden papierowy i jest ok , tylko dlaczego wszyscy twierdzą że trzeba do 3 p czyste paliwo , ano dlatego że ma tylko filtr papierowy i szybko się zawali syfem

Nikita_Bennet    100

FALCO F do silnika - tani i dobry.

Pompa wody - tylko we-sja z kalamitką. Olej ursus-chełmno bo nie ma kalamitki. Jakiś czas temu kupiłem pompę z kalamitką za 80-90PLN i śmiga do dziś a wszystko na płynie. Oryginalna pompa też miała kaliamitkę.

Obecnie robione są często na łożyskach typu R-S -> 2-3 lata popracuje i łozyska do wymiany lub zaczyna cieknąć.

Skrzynia, zwolnice - AGROL GL4 czy jakoś tak no i wyczyszczenia filtra oleju w skrzyni lub jego wymiana - jak siedzisz na siedzisku i trzymasz nogę na pedale gazu to jest to takie coś okrągłe koło Twojej pięty.

Edytowano przez Nikita_Bennet

Ja silnik mam zalany Elf-em i w zimę problemu nie ma 15W40, albo superol A. Pompa wody tak jak koledzy piszą z kalamitką. Filtry paliwa to papierowy i filcowy, po co kombinować. A powietrza to nowy typ.

zonk28    0

Leszku znam przypadki co ludzie leją Hipol do silnika jak ma już duży przedmuch i silnik bardzo wyłechtany.Silnikowi napewno nic się nie stanie , bo to olej , Zato napewno w zimie przy mrozach silnik nie obruci ;)

Damianwp    0

mi sie poprostu z tym olejem pomylilo

mam 2 ha a z czego jest uprawiane 1,5ha a remont kapitalny był robiony 5 lat temu przedmuchów nie ma na 100%

najbardziej mi sie niepodoba to ze jak nieboszczykdziadek zrobil kapitalke to go wogule nie

docieral ale nic mu nie dolega a olej ma 4 lata w silniku wiec musze wymienic

i w szkrzyni tez ale starszy

Davidastra    0

nie docierał bo tak maja dziaski , poco marnować paliwo na darmo , u mnie też tak by było , tylko ja zmusiłem dziadka do dotarcia, teraz chodzi jak lalka

Matteo    0

Witam!!! próbowałem wyguglować instrukcje naprawy ursusa 330 ale nigdzie nie mogłem znaleźć wiec proszę o perę podpowiedzi bo właśnie jestem w trakcie remontu swojej bryni. Otóż mam rozbite tulejki na podnośniku i nie mogę zdjąć dekla podnośnika, odkręciłem wszystkie śrubki ale ani drgnie. moje pytanie odkręca się rozdzielaczy w takiej sytuacji a może frez zbija się wcześniej nie mam pojęcia jak go zdjąć. Czekam na pomoc

glwoj    1

Z tyłu od spodu są przykręcone dwie śrubki, je też odkręciłeś? Popatrz dokładnie może zostały. Jak wszystkie odkręcisz to brechą podwadź i odejdzie.

Matteo    0

Właśnie odkręciłem te dwie i nawet na środku niżej rozdzielacza jest jedna większa którą wykręciłem ale z ta brechą to wiesz jak jest gdy się pierwszy raz rozkręca lepiej dopytać , doczytać, dopatrzeć niż potem powiedzieć o k....wa :rolleyes: jak coś się urwie.

Roki212    83

jak odkręciłeś wszystkie to muszisz to poprostu zerwać podwazajac czyms

gregc330    3

to potrzeba trochę siły sam dekiel waży ze 40 Kg. Jak wykręciłeś wszystkie to uszczelka się skleiła. Na środku to ni musiałeś odkręcać. Ramiona z frezu zdejmiesz później wykręcasz śruby lekko zozgiąć i zejdą. W środku masz zabezpieczenie śrubką i wysuwasz wałek (raczej możesz też wymienić)puźniej tylko dokładnie złożyć na właściwe miejsce.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 3gralins1993
      Witam jestem posidaczem ursusa c 330 kupiony byl 7 lat stal nieuruchamiany po kupnie zrobilismy mu remont to znaczy nowe zestawy naprawcze wal do slifu kiedys juz ktos zrobil 1 aktualnie jest 2 nowa pompa wtryskowa wtryski nowa pompa oleju glowica po regenreacji problem polega na tym ze jak sie trosxke rozgrzeje dmucha powietrzem z odmy i trosxje kopci na niebiesko jak cieply temp ok 75 cisnienie przy tej tem 3.8 bara po sciagnieciu pokrywy to powietrze wydistaje sie z kanalu lasek popychaczy od ssania co jest nie tak prisze o pomoc 
    • Przez kurtz
      Witajcie! Mam zamiar na dniach kupić pług co C-328, pług raczej na pewno dwuskibowy.
      Który z tych byście polecili? Z góry śliczne dzięki za pomoc.
      https://www.olx.pl/rolnictwo/maszyny-rolnicze/plugi/podkarpackie/?search[order]=filter_float_price%3Aasc

• Przez karol199012
      witam . planuje zmianę mostu z c328 na c330 ponieważ za każdym razem gdy chce podłączyć maszynę na przekaźnik np przewracarkę to ta łapie mi za zaczep co jest dość uciążliwe. ponoć można przerobić to na c330 co o tym sądzicie ?? gdzie coś takiego dostać w dobrej cenie  ?? nowe części przekraczają moje możliwości budżetowe niestety....
    • Przez pronarek
      mam pytanie czym sie róznią te ciagniki które napisałem w temacie wiem tylko że 325 i 328 mają inną os niż c-330 ale nie wiem która jest lepsza.
      Potrzebuje ciągniczek taki do opryskiwacza i na podwórko narazie robi to c-360 ale jak pomysle ze latem musze jej przd kazdym rwaniem pomidorów wlc jej konewke paliwa to mi zle a c-330 wydaje i sie ze z masztem sobie poradzi i mniej spali!!!!!!
    • Przez aero2
      Witam.
      Mam problem prawe przednie koło mi się rozkręca buja w Ursus C-330M to znaczy na razie chodzi ale jest przerwa w nim prawie 1 cm.
      Prawdopodobnie padło coś od orki bo ciągle ją robiłem przez 1,5 roku czy ktoś może powiedzieć co to za część trzeba wymienić kupić?