Polecane posty

Ursus328    2

k**wa wez umyj ta 330-tke bo aż żygac sie chce to takie trudne umyc traktor poświecić jeden dzień a na pewno bedzie sie lepiej jeździło i bedzie czysto ,a nie nowy filtr zakładasz on ci nie doda mocy , zrób remont


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwp    0

k**wa wez umyj ta 330-tke bo aż żygac sie chce to takie trudne umyc traktor poświecić jeden dzień a na pewno bedzie sie lepiej jeździło i bedzie czysto ,a nie nowy filtr zakładasz on ci nie doda mocy , zrób remont

 

 

włąsnie ze trudne jakbym miał karszer to bym go umył a filter wymienilęm bo stary był ucienty uszkodzony wiec bym konieczny i reszta tez

 

według was wyglond swiatczy o wnetrzu ciongnika akurat nie !!! nigdy mnie nie zawiudł pali i to bardzo dobrze odpalam go aku 50ah ktury ma 10lat najnisza temperatura -5 jak go tym aku odpalałem

tylko woda przelałem gorącą zadyn swiec zarowych nic kopciuchów tez nie i pali

 

dzisjaj go odpalilem do 4 miesnienczym postoju i nie dawałem zadnych spomagaczy zimną wodą zalalem i odpalił

a olej ma 4 lata w silniku

 

czekam na okazje aby go rozgrzac i wymienic bo stoi superol w gararzu

Edytowano przez Damianwp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

karher teraz nie taki drogi ja za swojego dalem 280 zl taki malutki max 110 barów 1400 wat ale spokojnie daje rade z dysza rotacyjna


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwp    0

Powiedzcie mi chlopaki ile lac do silnika oleju bo mam niecałe 10l bo wlałem tez troche do filtra powietrza

 

bo dzis spusciłem olej i ile ma tak ciapek odstac bez oleju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nie wiem o co chodzi z odstaniem oleju , ale do silnika to ok 8 litrów, a do filtra to silnikowy trochę za gęsty , najtańszy lux10 w filtrze wystarczy, byle by było mokro i się kleiło


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Witam

Posiadam Ursus c-330 z 1980 roku. Czeka mnie remont tego ciagnika ( silnik skrzynia most zwolnice) koszt około 6000zł. Mam pytanie Remontowac czy sprzedac i kupic cos lepszego np.330m po 1990-93 lub T-25 po 1990. Bo gdy wmontuje podczas remontu czesci obecnie dostepne Nie wiadomo ile 330 wykona na nich a pracy. A zdrugiej strony gdyby kupic inna 330 to tez nie wiadomo naco sie trafi .Co lepiej opłaca sie waszym zdaniem???


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja bym sprzedał i kupił coś młodszego, nie ma sensu się męczyć i ładować w koszty remontu starej padaczki która swoje już wyrobiła. ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Georg000    5

Sprzedaj 330 dołóż te 6000 zł co by poszło na remont i kup 360 ja bym tak zrobił niech ktoś inny się z nią meczy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak dołożysz 6tyś o których mówisz to będzie ciągnik jak się patrzy,może nawet na nową kabinę starczy.

Po pierwsze kto kupi 30'stke do takiego remontu.

Po drugie to może ci się trafić takim sam egzemplarz tylko do mniejszego remontu.

Ja bym remontował.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale kupić 3p to nie jest taki zły pomysł, tylko trzeba by szukać jakiegoś w dobrym stanie żeby zaraz nie remontować.. :) Moim zdaniem jeśli zrobisz remont w 330 to będziesz miał go na ok. 5 lat bo teraz takie części robią.. że masakra.. PoZdro :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli fachowo zrobisz remont to będziesz tym ciągnikiem pracował długie lata. Do tego będziesz wiedział co było robione. Kupując inny ciągnik jesteś narażony na trafienie ,,rumpla" a poza tym musisz komuś ,,ożenić" swoją trzydziestkę ;)

Polecam do silnika czeski zestaw naprawczy + dobry mechanik i silnik będzie jak dzwon :) A biorąc pod uwagę ceny paliwa to Ci szczerze odradzam C-360 a i żywotność trzydziestki jest o wiele większa niż sześćdziesiątki

Edytowano przez Janeklubelski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juljanking    0

moim zdaniem warto remontować bo 30 to tak naprawdę nie do zdarcia maszyna, a w gospodarstwie przyda się taki ciągnik, ja mam pierwszy wypust tych ciągników z roku 69 i po tylu latach dopiero skrzynie skrzynie robię bo 5 mi wysiadła a tak naprawdę to super ciągnik jest, wlewasz 15 litrów ropy i cały dzień na tym przejeździsz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Witam

Posiadam Ursus c-330 z 1980 roku. Czeka mnie remont tego ciagnika ( silnik skrzynia most zwolnice) koszt około 6000zł. Mam pytanie Remontowac czy sprzedac i kupic cos lepszego np.330m po 1990-93 lub T-25 po 1990. Bo gdy wmontuje podczas remontu czesci obecnie dostepne Nie wiadomo ile 330 wykona na nich a pracy. A zdrugiej strony gdyby kupic inna 330 to tez nie wiadomo naco sie trafi .Co lepiej opłaca sie waszym zdaniem???

Pytanie czy masz ją od nowości, ilu miała kierowców i czy remonty były robione na czas bo jeśli kupiłeś ja z PGR/SKRu, u ciebie jeździł nią kto chciał a remonty odwlekałeś i kleiłeś drutami to ją sprzedaj.

Natomiast jeżeli masz ją jako pierwszy właściciel, 1-2 kierowców, drobne naprawy robione od ręki to ja bym ją remontował.

 

Co do jakości części - dostanie się te dobre i te trefne. I najlepsze jest to że te drogie nie zawsze są dobre.

 

Zresztą ja mam podobny dylemat - opchać C330M i przy najbliższym naborze kupować MF240 (235/255) czy remontowac tę co mam (orbitrol, nowa dobra kabina, błotniki, siedzenie). No jedyna różnica między nami że moja trzydziestka technicznie jest w 100% sprawna.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Jestem jej drugim włascicielem. Naprawy były robione w niej na biezaco bez zadnego druciarstwa. Obecnie mam na nia kupca za 13tys. i nie wiem co zrobic. Dodam ze jest to pomocniczy ciagnik w gospodarstwie gdyz do ciezszych robót mam wiekszego ursusa


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak chcesz mieć ciągnik klasy c-330 na pomocniczy to nie ma sensu jej sprzedawać. Oddaj ją do dobrego fachowca i jeszcze długo posłuży. Jak byś sprzedawać to lepiej by było już dołożyć w coś mocniejszego i nowszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Za 13 tyś to bym ją pchną, oczywiście, jak masz dołożyć drugie tyle. Ja kupiłbym Ursusa 3512, albo MF 255 na pomocniczy. Fajne ciągniki i komfort zupełnie inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no ja sie właśnie rozglądałem za taką opcją - opchać nasza C330M i kupić MFa 240 produkowanego w pakistanie który jest tym samym co MF 255 lub Ursus 3512.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

przekalkulowałem to wszystko i stwierdziłem ze bardziej opłaca sie wyremotowac. Chociaz wyremontuje od podstaw i bede wiedział na czym stoje. Dziekuje wsystkim za dobre porady


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

i do bardzo dobrego wniosku doszedłeś:)

 

też bym tak zrobił...


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mt3820    0

witam

mam zamiar zrobić remont w c330 i nie wiem ile to będzie kosztowało.

trzeba zrobić silnik i skrzynię wraz z mostem zwolnicami itp

ogółem cały układ napędowy.

wał nigdy nie był ruszany i moje pytanie czy można go dać do szlifu?

tuleje chyba też pójdą do szlifu, gdyż mam oryginalne i na pewno wytrzymają więcej niż nowe.

w skrzyni to chyba tylko łożyska wodziki itp.

ile to może razem kosztować jeżeli bym wziął mechanika, a ile jeżeli podjąłbym się samemu?

jeśli macie jakieś inne propozycje co do części lu co by należało jeszcze wymienić to proszę pisać każda odpowiedz mile widziana :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj