Polecane posty

elektrotech    6

możesz zrobić fotki błotników?? tylnych ocenimy czy aż tak jest zle???

jak chcesz wysle pare fotek jak ja naprawialem błotniki-tez były wygnite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

możesz zrobić fotki błotników?? tylnych ocenimy czy aż tak jest zle???

jak chcesz wysle pare fotek jak ja naprawialem błotniki-tez były wygnite

 

 

Linki z fotami ponizej:

 

http://zapodaj.net/814aac66e754.jpg.html

http://zapodaj.net/c9ad62387f45.jpg.html

http://zapodaj.net/bf9076d33211.jpg.html


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Da się to wyremontować, ale będzie kosztować tyle pracy, wysiłku i pieniędzy, że jest kompletnie nieopłacalne.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

No, ale po założeniu wygląda jak Farmtrac :)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwp    0

mam zamiar powymieniac podstawe czesci w ciapku

Olej w silniku na Hipol

w skrzyni biegłow ale jaki ? był bodajże hipol

i w zwolnicach ?

 

jakie filtry paliwa ? bo są dwa rodzaje

 

stary czy nowy tych filtra powitrza bo musze kupic cały

 

co jeszcze pasuje wymienic

 

musze jeszcze wyminic pompe wodną ale jaką dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Hipol do silnika, gratuluję pomysłu. Chyba superol – może być np. CC 15W40

Filtry paliwa oczywiście wstępny filcowy i dokładny papierowy

Filtr powietrza tańszy oczywiście

Pompa wodna najdroższa – org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

filtry do paliwa załóż obydwa wkłady papierowe bo ten filcowy to moim zdaniem pomyłka ja już kilka lat stosuje tylko papierowe leprzy przepływ paliwa i pompka się tak nie męczy a nie kiedy i kopa leprzego ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

nie powiedział bym zby miał lepszego kopa, poprostu papierowy wybiera wszystkie nieczystości a filcowy co z grubsza, jeżeli dasz obyda papierowe to pierwszy bedzie się szybko zapychał a drugi będzie czysty , a więc uważam że pasuje tak jak to jes w oryginale , chociaż 3p ma jeden papierowy i jest ok , tylko dlaczego wszyscy twierdzą że trzeba do 3 p czyste paliwo , ano dlatego że ma tylko filtr papierowy i szybko się zawali syfem


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Hipol do silnika, gratuluję pomysłu. Chyba superol – może być np. CC 15W40

Filtry paliwa oczywiście wstępny filcowy i dokładny papierowy

Filtr powietrza tańszy oczywiście

Pompa wodna najdroższa – org

FALCO F do silnika - tani i dobry.

 

Pompa wody - tylko we-sja z kalamitką. Olej ursus-chełmno bo nie ma kalamitki. Jakiś czas temu kupiłem pompę z kalamitką za 80-90PLN i śmiga do dziś a wszystko na płynie. Oryginalna pompa też miała kaliamitkę.

Obecnie robione są często na łożyskach typu R-S -> 2-3 lata popracuje i łozyska do wymiany lub zaczyna cieknąć.

 

Skrzynia, zwolnice - AGROL GL4 czy jakoś tak no i wyczyszczenia filtra oleju w skrzyni lub jego wymiana - jak siedzisz na siedzisku i trzymasz nogę na pedale gazu to jest to takie coś okrągłe koło Twojej pięty.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja silnik mam zalany Elf-em i w zimę problemu nie ma 15W40, albo superol A. Pompa wody tak jak koledzy piszą z kalamitką. Filtry paliwa to papierowy i filcowy, po co kombinować. A powietrza to nowy typ.


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Hipol do silnika, gratuluję pomysłu. Chyba superol – może być np. CC 15W40

Filtry paliwa oczywiście wstępny filcowy i dokładny papierowy

Filtr powietrza tańszy oczywiście

Pompa wodna najdroższa – org

Leszku znam przypadki co ludzie leją Hipol do silnika jak ma już duży przedmuch i silnik bardzo wyłechtany.Silnikowi napewno nic się nie stanie , bo to olej , Zato napewno w zimie przy mrozach silnik nie obruci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwp    0

mi sie poprostu z tym olejem pomylilo

 

mam 2 ha a z czego jest uprawiane 1,5ha a remont kapitalny był robiony 5 lat temu przedmuchów nie ma na 100%

 

najbardziej mi sie niepodoba to ze jak nieboszczykdziadek zrobil kapitalke to go wogule nie

docieral ale nic mu nie dolega a olej ma 4 lata w silniku wiec musze wymienic

i w szkrzyni tez ale starszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

nie docierał bo tak maja dziaski , poco marnować paliwo na darmo , u mnie też tak by było , tylko ja zmusiłem dziadka do dotarcia, teraz chodzi jak lalka


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Witam!!! próbowałem wyguglować instrukcje naprawy ursusa 330 ale nigdzie nie mogłem znaleźć wiec proszę o perę podpowiedzi bo właśnie jestem w trakcie remontu swojej bryni. Otóż mam rozbite tulejki na podnośniku i nie mogę zdjąć dekla podnośnika, odkręciłem wszystkie śrubki ale ani drgnie. moje pytanie odkręca się rozdzielaczy w takiej sytuacji a może frez zbija się wcześniej nie mam pojęcia jak go zdjąć. Czekam na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Z tyłu od spodu są przykręcone dwie śrubki, je też odkręciłeś? Popatrz dokładnie może zostały. Jak wszystkie odkręcisz to brechą podwadź i odejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Właśnie odkręciłem te dwie i nawet na środku niżej rozdzielacza jest jedna większa którą wykręciłem ale z ta brechą to wiesz jak jest gdy się pierwszy raz rozkręca lepiej dopytać , doczytać, dopatrzeć niż potem powiedzieć o k....wa :rolleyes: jak coś się urwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

jak odkręciłeś wszystkie to muszisz to poprostu zerwać podwazajac czyms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

to potrzeba trochę siły sam dekiel waży ze 40 Kg. Jak wykręciłeś wszystkie to uszczelka się skleiła. Na środku to ni musiałeś odkręcać. Ramiona z frezu zdejmiesz później wykręcasz śruby lekko zozgiąć i zejdą. W środku masz zabezpieczenie śrubką i wysuwasz wałek (raczej możesz też wymienić)puźniej tylko dokładnie złożyć na właściwe miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj