Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pOngO88    4

opony sa bardzo dobre nie mialy kiedy sie zedrzec kabina to wydatego cos kolo 3,200 pln a o malowanie sie nie martwie bo znajomy ma warsztat blacharsko-lakierniczy wiec tyle co za material i dobre dwie flaszeczki 0,7 bo 0,7 jest dobre na dwoch jak jeden nie pije ;) czyli koszt całkowity to by bylo tak:

buda 3,200pln

pompa 400pln

hamulce 50pln

silnik 1000pln

aku 500pln (czy mozna zalozyc jeden 12V)

rozrusznik i alternator 700pln

i wydatki nie uniknione 1000pln (zakladam ze nie wszystko wymienilem)

farba 200pln

mechanik (do ugadania)

7000pln całosc plus mechanik czyli w 8000pln bym sie mogl zamknac ???

 

sory za post pod postem ale komp mi sie zwiesil i niewiedzialem czy wrzuci i napisalem drugi :D jak ktos moze niech usunie ten ugóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Alternator 200 zł

zestaw naprawczy okolo 300 zl już taki w miare

Pompa podnośni9ka 190 zł

akumulator 12 V 110 Ah okolo 300 zł

a rozrusznik to napewno szczotki i jak coś to przetoczyć komutator wirnika

ale mi to koszty

jakbyś sam sobie zrobił

to w 4 tyś sie zmieścisz jak nic

A kabine to juz kupisz za 2200 i to fajna kabine ;)


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam pytanie otóż posiadam C-330 po kapitalnym remoncie. Prawe wszystkie części były zakupione jeszcze w sklepie który na stanie ma oryginalne części Ursusowskie co jest rzadkością. I dziś przyjechał do mnie znajomy swoja C-330 o piec lat młodszą i remontowana ponad rok temu u tego samego mechanika. I postanowilem sie nia przejechac i az sie wpieniłem. Ponieważ :

 

*kierownica dwa razy ciężej mi chodzi niż u niego a mam raz większe ciśnienie w kolach (2 atmosfery) z ciekawości podniosłem przod zeby sprawdzic luzy na tulejkach osi i lozyskach ale nie znalazłem prawie żadnego

*hamulce --- po rozpędzeniu się na 6 i wciśnięciu hamulca kola staja u niego na asfalcie

* biegi chodzą prawie jak w maluchu co jest niemożliwością a u mnie trzeba niekiedy 2 rękami wsadzać bieg

* oraz silnik ciszej pracuje ale to może przez tłumik choć wyglądają tak samo

 

Doznałem szoku, i wcale nie przesadzam !!!!

 

Czy konstrukcje 30 zmieniła się w pierwszych latach produkcji??? Co może być przyczyna takiej różnicy dodam ze jeżeli chodzi o układ kierowniczy i hamulce to nie zauważyłem zbyt dużej różnicy u siebie po remoncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemcioo    0

MOim zdanie hamulce powinno daćsie podciągną, z silnikiem toraczej Ci sue wydaje a reszte mozesz miec juz wyksploatowana. Z tego co wiem to na poczatku byla produkowana c-328 potem mieszanka c-328 z c-330 a na koniec c-330 a produkcjie zamyka c-330m. Jaka masz beleke do przedniego zawieszenie okrągłą czy inna ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

W modelach z okrągłą przednią osią kierownica przeważnie ciężko chodzi, w "M-kach" nawet jedną ręką można kręcić. Być może śruby na przekładni kierowniczej służące do regulacji są za mocno dokręcone i blokują półksiężyce (co się zdarza).

Hamulce to kwestia regulacji i naprawy.

Lekkość "wchodzenia" biegów świadczy o dużym zużyciu skrzyni (jeździłem kiedyś ciapkiem, gdzie niektóre biegi dosłownie same chodziły, bez używania najmniejszej siły).

 

I jeszcze jedno, ta po remoncie jest już dotarta. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba ciągniki są identyczne, okrągłe osi. Tak się zastanawiam jeszcze zmienić przednie kola bo mam nowe opony które są dość szerokie i maja 4 paski bieżnika a u niego są 2 wąskie i jeden szeroki.

 

Raczej reszty nie mam wyeksploatowanej ponieważ ciągnik od remontu ma zrobione 42 motogodziny :D

 

Zastanawiam sie czy sprężynki które zostały założone ze śrutami (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) pod lewarkiem gdzie sa wodziki czy nie sa za mocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

z całym szacunkiem....

nie ma się co denerwowac , nie znajdziesz dwóch identycznych 330 :D

przy chamulcach odepnij sobie ciegielko od sterowania chamulcami pneumatycznymi- sporo lżej .

spróbuj poluzowac troszke przeciwnakretki w kolumnie kierowniczej ,

wajcha od biegów moze miec wyrobioną koncowke spróbuj zamienic od 330 kolegi na chwile ,

 

ciapek ciapkowi NIE= :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

Hamulce w 330 nigdy nie były za dobre. To wiem bo w naszej trzydziestce też słabo chodziły dopóki tata ich nienadspawał(troszkę się polepszyły ).Kiedyś jeździłem 330 z roku coś około 68 - 72 i też odczułem tą różnicę. Biegi jak nóż w masło :D (chociaż w mojej trzydziestce jedną ręką zmieniam).No kierownica mi dość lekko chodzi, a mam okrągła oś. Moja trzydziestka jest z roku 1979.


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

tak jak mowicie ciapek ciapkowi nie rowny :) Mielismy kiedys do prasy pozyczona 30 od sasiada i tam begi trzeba wrzucac 2 rekami bo tak ciezko wchodza a u nas to 1 reka i leciutko :D

 

Pozdrawiam:Wacek21


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin68    9

Witam ja ma ursusa c 330 z 72r a kolega ma ursusa c 330m z 86r w M ma osi kwadratową i nie da się niekiedy dwoma rękami skręcić a u mnie to jak bym miał wspomaganie jedną ręką kieruje tak sam jest ze skrzynią u mnie wchodzą lekko u niego 2 ręce i niekiedy 4 nie wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

z tego co wiem to c-330 produkowana była od 1972 roku. wczesniej była c-328.

 

różnica w jezdzie może byc spowodowana (tak jak mówią przedmówcy) zużyciem części (dobrym ułożeniem, lub dotarciem)

 

Jesli robiłeś remont to na pewno nie zmieniłeś 100% czesci tylko te najbardziej zużyte, a te nowe muszą sioę teraz dopracować do pozostałych


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273
Witam ja ma ursusa c 330 z 72r a kolega ma ursusa c 330m z 86r w M ma osi kwadratową i nie da się niekiedy dwoma rękami skręcić a u mnie to jak bym miał wspomaganie jedną ręką kieruje tak sam jest ze skrzynią u mnie wchodzą lekko u niego 2 ręce i niekiedy 4 nie wchodzi

Ja mam Ursus'a C-330M i nie narzekam na to ze ciężko się kreci kierownica(to zależy kto ile ma siły ja tam na pewno tyle nie mam) ale skrzynia biegów lekko wchodzi...


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolj4    1

Okrągłe osie były montowane w c-328 a nie w c-330.Sąsiad miał taka oś ale wymienił ja na kwadratową i teraz ma 100 proc. c 330.A co róznicy w kierowaniu obiema 30stkami to popieram wypowiedzi poprzedników ciapek ciapkowi nigdy nie jest równy.Jednak niekombinował bym nic przy kolumnie kierowniczej ponieważ kilkanascie lat temu mój ojciec tez 'kombinował' (chociaz jest bardzo dobrym mechanikiem) i po pewnym czasie w c 360 odkkręciła mu się kolumna :P (dobrze że zdąrzył staniąć bo miał 8ton szlaki na przyczepie i było z górki :) i powoli dojechał do domu ale kolumne przykrecił palcami i dociskał jedną nogą) a w skrzyżowanie wchodził na 3 razy. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Ludzie, co to za pierdoły? Tysiąc znawców się znajdzie, a każdy jeden lepsze pierdoły. Żadna, ale to żadna C-328 i C-325 nie miała okrągłej osi. Została ona wprowadzona razem z modelem C-330, czyli w 1967 roku. Do 1979 roku ją montowano. Później płaską do końca produkcji C-330/M, który miał miejsce w 1993 roku. Końcowe modele C-330M oraz wersje eksportowe miewały fabrycznie montowaną przekładnię ślimakową rodem z C-360. Reszta zwykła z dwoma wycinkami kół talerzowych. Co do kręcenia to wystarczy smarowanie zwrotnic dobrym smarem, 2bar ciśnienia w ogumieniu, wystarczająca ilość oleju w kolumnie kierowniczej i znośny luz. A ten ojciec to niezły mechanik rzeczywiście musi być, że mu się kolumna odkręciła... :P Tak w ogóle to pewnie kolejna bajka, bo ciekawe że nie widział, że jest luz i cieknącego oleju też nie zauważył. :)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolj4    1

Co do mojego ojca to nie mam "ale" w sprawach mechaniki :P .Jest dobrym mechanikiem a jedyne czego się nie podejmuje z tej dziedziny to ustawianie zaworów.Niejeden ciągnik na wsi został przez niego uruchomiony i jeździ do dziś bez problemów.A co do tej kolumny to w c 360 jest to że kolumna jest chwycona na 4 śruby a nie na 6 jak w c 330.Obecnie w mojej c 330 kolumna się nigdy nie odkręciła bo fabryka dała tam 6 śrub a nie 4 jak w 60ce. :) I nieraz słyszało się ze w pgr-ach bądź w skr-ach tak się działo w c 360(nie mam na myśli okolic mojej miejscowości) :) a co do osi to c 325 i 328 miały od początku płaskie osie i nawet były takie "uchwyty, rurki" wzdłuż silnika (pooglądaj sobie foty i poczytaj o c 325, 328 i 330).tylko musi to być orginał c328 a nie model c328 z silnikiem z c330 bo w silnikach z c330 pasuje tylko i wyłącznie płaska os. :) Bo jak pisze w jednym ogłoszeniu c 328 c 330 i kolo pisze że częściowo przerobiony na 30stkę (i jest już płaska os) to znaczy że silnik włożony jest z org.30stki a stary z 28 wyjęty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

mylisz sie kolego z tymi osiami, ale niechce mie sie tego tłumaczyć, jak chcesz sie przekonać poszukaj na wiki lub stronce retrotraktora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

No i jeszcze mnie będzie wmawiał coś, co jest w 100% nie prawdziwe. Znam wszystkie zmiany produkcyjne tych ciągników od wyjścia C-325 do C-330M, ale Ty wiesz lepiej - OK. Może ktoś inny potwierdzi moją wersję. C-325 i C-328 miały oś bez zmiennego rozstawu przykręcaną na 4 śruby do bloku i dwa wzmocnienia na jedno na stronę. Ogólnie to był jeden wielki niewypał. Jeżeli się chcesz kłócić jaka oś pasuje do C-330 czy 28 to mam dla Ciebie pewną informację. Blok w tych ciągnikach(330 i 328) różnił się fabrycznie wlewem oleju, panewkami, tulejkami wałka rozrządu i trochę klawiaturą. Mocowanie pasuje idealnie czy na tą najstarszą oś po okrągła i płaską. Kwestia wytrzymałości. Jak założysz oś od C-330 okrągłą czy płaską to będzie ona założona na 4 śruby, bo pozostałe 2 są w misie olejowej. Jak ktoś chce to musi zmienić rzeczoną miskę olejową, obudowę koła zamachowego i koło zamachowe od C-330 bądź stare przetoczyć.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Z tą kolumną trzymana noga to cos w rodzaju opowieści ludowych przekazywanych z pokolenia na pokolenie jak to się dawniej jexdziło. Jak kiera ciezko chodzi to przód przesmarować trzeba uwage nalezy zwrócić na to jak chodzą sworznie drążków nawet luzy nie mają tu nic do rzeczy. Hamulce sie podciąga, co do silnika no cóż tu może byc wiele przyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
poszukaj na wiki

Najmniej rzetelne źródło informacji :P Tekst po wstawieniu jest sprawdzany powierzchniowo, czy nie ma wulgaryzmów błędów ort i składniowych i czy tekst jest zrozumiały, dane techniczne to akurat najmniej pewny fakt na tej stronie :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

o zdjęcia kolego chodzi o zdjęcia tam są zdjecia i skany z instrukcji z fabryki jak je robili, nawet masz fotki z muzeum bo sam szukałem kiedyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

W 28 to osie były montowane coś w rodzaju szyny i nikt mi nie wmówi że w 28 były osie takie jak w 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolj4    1

Jedna osoba która wie cos o c328 i c330 :P .30 miała inna oś od 25 i 28.W 28 była oś taka "cienka" w rodzaju szyny a w 30 była os płaska(na górze półokrągła)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolj4    1

Nic nie ma wspólnego ale kolega zaczął się ze mną przekomarzać :P to trzeba było wytłumaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj