Polecane posty

grzesmaly    701

Troszke nie spuzniona moja wypawiedz ale powiem tak ja wsadzilem w swojego ciapka 12tys rok temu ale tylko most nie byl robiony pozatym belka silnik z osprzetem skrzynia podnosnik zwolnice hamulce nowy rozrusznik alternator bateria buciki tez mu sie dostaly i nowy lakierek ale jak by mi ktos zadal pytanie czy robic czy zmienic na nowszy nawet bym sie nie zastanowil zrobil bym bo teraz mam nowy ciagnik praktycznie a i sentymet do niego tez mam wielki bo od wozka nim jezdze teraz jeszcze musze tylko fajna kabine kupic i mam taki wypas zeby jechac pryskac czy ziarka na pole zaciagnoc panowie dbajcie o te ciapki bo warto one sie odwdzieczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

nie dość że odkopałeś temat z przed paru lat, to jeszcze nie używasz znaków interpunkcyjnych, oczy bolą jak się to czyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Nikogo nie zmuszam do czytania a jak juz to zawsze mozna wziac srubokrent i na monitorze dorobic takie znaki hehe poprostu swoje mysli i wiedze napisalem na forum a ze z przed paru lat to jak za stary temat to do admina z pretensjami ze skubany lobuz jest leniwy i staruszka nie usunol pozdrawiam maly

 

 

Widzę, że jesteś niereformowalny, bo mimo postu kolegi powyżej nadal uskuteczniasz swoje teorie. Dlatego od razu dostajesz dwa punkty: 1.13 i 1.15. Jeszcze jeden punkt i idziesz na 7 dni urlopu.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

mam pytanie ile bede mogl wziasc za remont c 330 ktory bede robil zaniedlugo znajomemu chodzi mi o robocizne max bedzie robiona do 2 tygodni max

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

C-330

silnik 500zł

skrzyń+most 1000zł.

+ cena części.

Ostatnio robiłem skrzyń i most to roboty tydzień czasu, by zrobić dokładnie i aby miało ręce i nogi.

Wymieniałem mechanizm różnicowy i 4 koła zębate w skrzyni biegów , regulacja luzów , uszczelnienie itp, itd.

Powód rozbiórki----szumy, zakleszczania biegów, wycie mechanizmu.

 

Podjąłem sie za 500zł ale to było pierwszy i ostatni raz.Teraz jak bym robił to to 1000zł.

 

https://www.youtube.com/watch?v=O-nAqfLOOP8&feature=youtu.be

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszReplin    0

Witam. Dostałem od dziadka ciągnik Ursus C-328. Jego stan jest no ogólnie rzecz biorąc nie najlepszy. Planuję jego generalny remont. Nie ukrywam, że nie planuję robić go na wzór oryginału. Kabina była i chciałbym jednak, żeby została. Póki co, biorę się za mechanikę. W silniku jest pełno wycieków, wymieniam wszystkie uszczelki i simmeringi. O ile cały tył jest od C-328 i generalnie została do wymiany tylko uszczelka pod podnośnik, to silnik nie wiem z czego jest składany krótko mówiąc. I tu potrzebuję pomocy. Na boku silnika widnieje nr 5001414, podejrzewam, że jest to blok od C-328, bo numer zaczyna się na 50, a nie jak w C-330 od 42. jednak w kolektorze dolotowym zamontowana jest świeca żarowa, czego chyba w tym ciągniku nie było.

 

I rozumiem, że mam kupować zestaw uszczelek do silnika C-328?

 

Chcę włożyć alternator i samemu "zbudować" instalację elektryczną. Czy te alternatory dostępne w sklepach rolniczych przeznaczone do C-330 będą pasować tutaj i czy mają one minus na obudowie?

 

I jakie części mogę dokupić od C-330, albo raczej jakich nie mogę? Chcę wymienić filtr oleju, wkłady filtrów paliwa itp.

 

I tu pytanie do co do filtra oleju, chciałbym się pozbyć odśrodkowego i założyć normalny. Rozumiem, że potrzebuję tylko łącznika i mogę wkręcać normalny.

 

A co do oleju, to podejrzewam, że kilka-kilkanaście ładnych lat nie był zmieniany i w bloku silnika jest pełno szlamu, który się wszędzie osadził. Czym go dokładnie umyć? może jakis dodatek do nowego oleju, olej napędowy?

 

 

Pozdrawiam, Łukasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Sprawdź jak przykręcany jest rozrusznik jeżeli na 2 śruby to masz silnik a przynajmniej obudowę sprzęgła od C-328, a jeśli na 3 śruby przykręcany to obudowa już od C-330.

Jak już masz pewność, że to silnik od C-328 to zestaw uszczelek już do tego silnika musisz kupować.

Alternator powinien pasować bez problemu tylko pamiętaj, że wtedy musisz już mieć minus na masę.

Żeby zmienić filtr oleju na puszkowy musisz kupić cały nowy korpus i łącznik do filtra a bączka całkiem od silnika odkręcić razem z podstawą.

Jak chcesz trochę przeczyścić silnik to możesz do oleju wlać ze dwie butelki płukanki do silnika i odpalić silnik żeby popracował z tym kilka minut. Powinno trochę go przeczyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Silnik ma nabite oznaczenie silnika na tabliczce znamionowej lub na bloku (na prawo od tabliczki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszReplin    0

Ok. No niestety rozrusznik na dwie śruby. Jednak byłem w sklepie, poprosiłem zestaw uszczelek do C-328, dostałem zestaw morpak do C-330. Filtr zakupiłem. 

 

Zamierzam wymienić tuleje i tłoki, bo silnik stał przez zimę bez głowicy i trochę rdza to złapała.

 

Co do oznaczeń, to są na boku silnika pod pompą wtryskową, i są to te, które napisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie potrzebujesz numeru silnika, tylko typu. S-312B lub S-312C, jeśli jest tabliczka znamionowa to musi tam być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinkat1    3

Witam. 

Zabrałem się za remont mojego "ciapka" 

kupiłem całyt zestaw naprawczy markowane URSUS i wał korbowy z Ostródy waz z panewkami URSUS. Po zmontowaniu jest problem ponieważ obraca się do pewnego momentu i opór. w drugą stronę tak samo.

Czym może to być spowodowane? 

Spróbuję jeszcze wyjąć tłoki i zobaczę czy się obraca. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Witam. 

Zabrałem się za remont mojego "ciapka" 

kupiłem całyt zestaw naprawczy markowane URSUS i wał korbowy z Ostródy waz z panewkami URSUS. Po zmontowaniu jest problem ponieważ obraca się do pewnego momentu i opór. w drugą stronę tak samo.

Czym może to być spowodowane? 

Spróbuję jeszcze wyjąć tłoki i zobaczę czy się obraca. 

Złym złożeniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

i być może złymi częściami.

Wał POM TYCZYN, panewki BIMET.

Na tamtych częściach będzie chodzić ale to nie bedzie to co powinno być.


a ile kosztuje Remont zwolnic

 

zależy co chcesz robić , przeważnie wymienia się simeringi i łozyska.Sporadycznie koła zębate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuma112    0

Witam wiem że taki temot był ale do rzeczy chcę wydać 2,5tys na remont ursusa 330 silnik (głowice,doszczelnienie, now przewody) hamulce, pompa podnośnika, sprzęgło nowa instalacja elektryczna. Czy ktoś mi powie czy w tej kwocie się zmieszczę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

nikt nie siedzi w twoim ciągniku,jak rozbierzesz to na bank coś jeszcze będzie więc nikt nie da Ci gwarancji że się zmiescisz w 2,5k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj