Polecane posty

Roki212    1818

Pierwszy masz z polskim sworzniem, oringami i zabezpieczeniami nieznanego pochodzenia, pierścienie już są Primy. Czeskie tłok i tuleja

Drugi masz cały Czeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Ja zazwyczaj robię właśnie na tych Zetora PDC (wszystko czeskie) co dawałeś linka

lub jak nie ma to biorę te z Chełmna Premium http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-silnika-chelmno-ursus-c-330-1-cyl-i3291290792.html

Bo te Mahle to jakoś dla mnie straciły już na jakości, kiedyś były dobre a ostatnio zaczęły trafiać się buble...

A co do tych najnowszych z Ursusa to nie powiem ładnie wyglądają, ale jakoś nie mam do nich jak na razie przekonania sam nie zakładałem i nikt z kolegów jeszcze nie zakładał więc nie mam opinii na ich temat, może kiedyś... Wolę brać już sprawdzone od dawna części.

Co do pozostałych zestawów to nawet nie ma co pisać, bo nie ma o czym :lol:

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak dla mnie to na obu identycznie, bierze się ten który w danym momencie jest tańszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A po założeniu takiego zestawu , ile ciągnik musi popracować by nabrał odpowiedniej mocy?

Bo jak wiadomo to na poczatku jest słaby bo nie dotarty.

Prawda to?

I dopóki jest siatka na tulejach to nie jest szczelny.

Siatka po ilu motogodzinach znika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Witam

Mam kilka pytań dotyczących ursusa c-330.

1.Jaki olej i ile jego trzeba nalać do pompy wtryskowej ?

2.Gdzie się go wlewa ?

3.Czy przez niedokręconą pompkę do pompowania paliwa która jest przykręcona do pompki zasilającej może być przez nią wyciek ?

Edytowano przez denis667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w tym zestawie "Premium" jakiej produkcji jest tłok i tuleja? Czy to Mahle-Krotoszyn, lub inny wytwórca np.Chełmno? Poniewaz w "Premium Plus" podają, że tuleja jest Krotoszyn, a tłok Gorzyce.

Czy dostępne sa jeszcze tzw. zestawy o nazwie: "Oryginał Mahle-Krotoszyn" lub coś w tym stylu? Jesli tak, to co zawierają? Chodzi o takie z tuleją Krotoszyn i tłokiem Gorzyce. Ile teraz mogą kosztować, jak z jakością?

Zestaw "Premium Plus" wygląda zachęcajaco. Czy ktoś może użytkuje go i jak się sprawuje? Ten Zetor też podobno dobry.

Edytowano przez Mariusz-C330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Dzwoniąc do Chełmna jakiś czas temu dowiedziałem się właśnie że zestaw Premium składa się z tłoka czeskiego producentem jest Zetor Brno który te tłoki dla nich wykonuje i sygnuje je logiem Chełmna, tuleje na początku były Krotoszyn ale zestawy zaczęły do nich wracać z reklamacjami i po dokładnych ponownych sprawdzeniu komponentów okazało się że tuleje nie spełniają wytycznych z dokumentacji technicznej miały zbyt wysoką chropowatość itp i w związku z tym aby nie tracić na renomie rozwiązali współpracę z Krotoszynem i obecnie dorabiają te tuleje sami i tak samo sworzeń co do pierścieni to Prima.

Zestaw Premium Plus to tak samo co poprzednio tylko tłok jest z Gorzyc, a to że podane jest na ich stronie że tuleja Krotoszyn to jeszcze nie zrobili aktualizacji

A co do zestawów Mahle Krotoszyn to już się jak dla mnie przereklamowały i już nie mają takiej jakości jak wcześniej i o ile wiem ten Mahle z tłokiem Gorzyckim dostaniesz w Grenne ale koszt spory 390 zł i nie wiem jak teraz z jego jakością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roki212, dzięki wielkie za odpowiedż. Ciekawiło mnie właśnie, jak to wygląda z tymi zestawami. Teraz już jestem bardziej zorientowany w temacie.

Zobaczę zestaw Mahle-Krotoszyn, bo taki jest podobno z tych lepszych. które mają akurat w sklepie.

Dziękuję i pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak chcesz najlepszy i najpewniejszy to lepiej brać Premium Plus z tłokiem Gorzyckim lub tańszy Premium lub też Zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

W mojej okolicy Premium Plus nie ma.

Ale jest za to zestaw pakowany w opakowanie Krotoszyn-Mahle.

A w srodku Tuleja Krotoszyn i tłok Gorzyce i pierścienie PRIMA.

Cena 260zł.

Dziwi mnie tylko to że w internecie taki zestaw ponad 350zł za (otwór) , a tu 260zł.

Ponoć ten PREMIUM PLUS to już nie to samo co dawny Krotoszyn/Gorzyce.

 

Roki zakładałeś może ten Premium Plus już ?

Jakie wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

No wiadomo że Premium Plus to nie to samo co dawny Krotoszyn Gorzyce.

Tłoki i pierścienie w obu zestawach nie różnią się bo czy kupisz Krotoszyn-Mahle co masz u siebie czy ten Prmium Plus to będziesz miał to samo tłok Gorzycki i pierścienie Prima. Różnica jest w tulejach, sworzniach itp.

A zakładać zakładałem jeden raz dla kolegi i powiem że jest wszystko ok, nic nie pluje ciśnienie trzyma itp

Mam sobie też kupione takie zestawy, ale nie zakładane jeszcze bo na razie nie ma takiej potrzeby obecnie chodzą Zetora.

A tak wyglądają

http://zapodaj.net/fe65b40517062.jpg.html

http://zapodaj.net/9a3e988476974.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Roki posmaruj tuleje olejem bo zaczyna Ci rdzewieć.

No tu jest tłok solidnie zrobiony i z innego materiału , nie to co w tych zestawach po 190zł że tłok "od siekiery " zrobiony.

A potem pluje traktor olejem i inne chece się dzieją.

Nie którzy mówią że tłok nie ma nic do pracy silnika , ale to nie prawda MA BARDZO DUŻO.

Zgodzisz sie Roki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

No oczywiście przy okazji rozpakowania zostały zakonserwowane ;)

A co do tłoka to oczywiście że ma on bardzo duże znaczenie jego jakość wykonania, materiał, rozszerzalność cieplna aby nie puchł pod wpływem temperatury jak i jego waga co wpływa na jego siłę bezwładności itp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką chłodnicę byście polecali? Chodzi oczywiście o tą czterorzędową, bo trzyrzędowa nie wchodzi w grę.

Zastanawiam się nad miedzianą, bo te aluminiowe nie wiem jak się mogą sprawować. Gdyby ciągnik był zalany wodą, która lepiej się sprawdzi?

Jakiego producenta mają najlepszą jakość i trwałośc? Wytrzymają obecne chłodnice z 10 lat? ;)

Nie wiem, czy Chełmno także je produkuje. A te "oryginalne" to jakie są?

Z góry dziękuję za porady. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Kupiłem nową głowicę URSUS CHEŁMNO ale masakra.

Nie dość że zawory na surowo włożone gniazda nie dopracowane to jeszcze wewnątrz gniazd nie dofrezowane do końca jest , i jest przez to zmniejszony wydech powietrza , .

Czy przez to ciągnik będzie słabszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Mariusz, chłodnic nie ma na rynku chłodnic krajowych, niemieckich, czeskich czy nawet europejskich :)

 

Możesz jedynie kupić import (Indie, Chiny, Turcja) albo lepszy, albo gorszy.

 

Zdecydowanie polecam 4-rzędowe - miedziane (uważaj na miedziowane).

Tu juz sprawdzaj ciężar.

Aluminiowej tez bym nie chciał.

 

I tu przy chłodnicach jednak cena robi swoje - im będzie tansza tym mniej na niej pojeździsz.

 

Co do zestawów z tłokiem gorzyckim za 260 zł - to jakaś podejrzanie niska cena :-)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Roki gdzieś czytałem że pisałeś że teraz na tych Krotoszynskich zestawach ciągnik pluje olejem.

Masz jakiś sprawdzony zestaw co z wydechu ciągnik po remoncie nic olejem nie pluje?

Bo nawet piszą że ten Krotoszyn z tłokiem Gorzyce nawet pluje olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem czy to przypadek czy norma, ale wsadzając w zeszłym tygodniu komplety naprawcze Ursusa sądzę, że to był dobry wybór. Po założeniu ich nic złego się nie dzieje, olejem nie pluje, nie dymi, a dopiero się docierają czyli mają zrobione zaledwie 20 mtg. Zobaczymy co będzie się działo dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Raczej przypadek albo szczęście Krzysztof.

Bo trafić na dobre zestawy Mahle to trzeba mieć szczęście.

Nie wiem jak z URSUS.

Piernik wie czemu teraz ciągniki plują olejem.

Pewnie przyczyną jest ta siatka na tulejach.

Nie jest taka jak dawniej.....gładziutka.Tylko bardziej chropowata i może przez to olej idzie do góry.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może tak być że to przez to honowanie, ale jak się dotrze to powinny te problemy zniknąć. Chyba że ktoś odwrotnie pozakłada pierścienie tłokowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

No raczej nie realne by ktoś TOP-em pozakładał na dół <_<

Oglądałem tuleje Mahle i Zetora PDC i różnica w honowaniu jest.

To chyba dlatego z Mahle tak wypluwa olej.

A takie wypluwanie to nic dobrego bo olej idzie do komory spalania , a przez to ciągnik wiecej kopci i jest zamulony.

 

Krzysztof a Ty jak zakładałeś pierścienie?

Ja myśle na 3 strony zakładać .....tak jak większość mechaników.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj