Gość Profil usunięty

Farmer F-8244 C 2 vs. Pronar 82SA

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nwm czy nie pójdę na za kup farmera  głównie chodzi o rewers chodź pronar też nie zły ale 14x4 biegów a farmer 12x12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

Posiadam Farmera 8244 ma zrobione przeszło 650 mth z awari jakie u mnie były to na gwarancji był wymieniony uszczelniacz silnika bo w fabryce zle załozyli i przeciekał ostatnio pękła mi główna rura hydrauliczna ale sokółka po zamówieniu na 2 dzień przysłała. Powiem ci szczeze że w kabinie mogło by byc troche ciszej ale mozna sobie z tym poradzic wymieniajac tłumnik na jakis lepszy co do spalania nie jest  źle zalezy na jakich obrotach pracujesz. Jak masz jakieś rozeznanie w mechanice to z awariami sam sobie dasz rade bo nie ma tam żadnej skomplikowanej elektroniki

Ogólnie ja ze swojego farmera jestem zadowolony pracuje na ok 20ha daje rade :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli pronara jednak sobie odpuścić.I dzwoniłęm dziś po ogłoszeniach i chyba kupuje farmera i mam pytanie czy da rade z pługiem 3 obortową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

Myśle że bez problemu powinien dac rade zależy jakie masz ziemie Ale odrazu mówie Ci że może przodek podrywac do góry pomysl odrazu o dodatkowym obciążeniu ja sie rozglądam do swojego farmera za tuzem na przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

zobaczysz co się stanie jak uczepisz do tego farmera pług obrotowy i Cie tarpnie do góry. Bedziesz miał 2 traktory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

To ze komuś pekł nie musi znaczyc ze mu peknie chlopie i pronar na max 12ha lekkiej gleby? 2 lata temu moj robił na 50ha i gdyby nie brak mocy i ciezka gleba to robiłby dalej chodz po przesiadce na claasa komfort fatalny to fakt.

 

Co do pronara warto się z tym zapoznać !!! http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/231106-pronar-serwis/

A kto do tego modelu pronara serwis by wzywał? Chyba Ty haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

żeby pekł jeden , ale to zdaża im się notorycznie. Miałem to pisze swoje odczucia, to że Twój tak ciężko pracował i nic się nie działo to tylko się cieszyć pozostaje. U mnie na +/- 20 ha wysiadał. A tak po za tym po to jest chyba forum żeby się wymienić doswiadczeniami, nikt nikogo nie musi słuchać i kierować się jego zdaniem jak wyrocznią. Też kiedyś czytałem forum przed zakupem Rusanta, jedni chwalili , inni kazali trzymać się z dala, więcej było jednak negatywnych opini, jednak pomyślałem , niewiele pola,  maszyny po c 360 to jakoś da radę, ale wyszło inaczej i się rozstaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Osobiście to słyszałem tylko że pękają skrzynie ale w farmerach 105 KM bo były jakieś wady w odlewie czy coś a o farmerach 81 KM to nie słyszałem żeby pękały... Nawet pisali pod jakimś zdjęciem na Agrofoto farmera 105 KM że pękł (miał założony ładowacz) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszno    0

Ponoć te pierwsze farmery co wychodziły z sokółki jakaś serja wyszła z wadą tych skrzyń i dlatego pękały teraz jest podobno wszystko w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

ja pisałem o belarusie, też bym szukał tego jak już bym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma. A za tą $ co możesz przeznaczyć to model 952 można już wyhaczyć , masz tam skrzynie 4 synchro , monoblok, turbine, elektrohydraulike wom i blokade i to już jako tako ma ręce i nogi a na pewno będzie lepsze od polskich podróbek.

 

p.s http://olx.pl/oferta/mtz-belarus-952-turbo-90km-2007r-pronar-hydraulika-bosch-4-5t-CID757-ID7iEGD.html#170712d196

 

może coś w tym stylu Ci podejdzie ?  tylko akurat maszyn z łowicza i okolic nie polecam , zagłebie handlarzy. byłem w tamtych rejonach za swoim i niby wszystko piękne i ładne ale liczniki korygowane , picowane , malowane itp itd.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem belar tani ale trochę mi się tył nie podoba.w farmerze było by ale zaczep dolny przydał by się jak kupowałem agro bisa miałem przymiarkę na belara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i powiem tak wybór padł na farmera wczoraj przyprowadzony a tak się zapytam ile on maksymalnie  pojedzie 30 km/h czy 40 bo niektóre ciągniki mają te skrzynie 12x12 i 40 a on żekomo 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki jak zrobię to wrzucę ale no trochę boję się żeby go jak to mówią nikt nie użekł ciągnik z ogłoszenia w gazecie 2004r 1500 mth 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Czerwony to nic mu nie będzie :D


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ano zobaczę a mam pytanie ile kosztuje czujnik prędkości jazdy bo ten zepsuty podobno często to się zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj