rogerr33

Budowa piaskarki do agregatu sprezarkowego wd 53

Polecane posty

rogerr33    0

Witam

Czy może budował ktoś piaskarkę? Zaczynam budowę piaskarki do agregatu sprężarkowego wd 53 wydajność ok 5,5m3 na min. Może ktoś posłuży rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw    0

wszystko masz w internetach, ja taką zrobiłem i śmiga elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

W internecie wiem ze jest sporo inf na ten temat.Ale potrzebuje kogoś kto może mi doradzić jak zbiornik materiały do takiego kompresora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw    0

kwestia wielkości zbiornika zależy od tego jak często chcesz zasypywać pisakiem, im większa dysza i więcej powietrza tym szybciej piasku ubywa. Ja mam butle po gazie z samochodu 60 litrów i jest optymalnie bo nie trzeba często uzupełniać i nie ma problemu z przemieszczeniem urządzenia. Wydajność masz duża więc musisz mieć odpowiednia średnice przewodu doprowadzającego powietrze do piaskarki, 12 mm to chyba minimum a nawet nie wiem czy nie za mało. przewody też musisz mieć większe, myślę że na rurce 3/4 powinno być spoko, dysza do takiej wydajności myślę że 8 mm da rade. Może na początek nie inwestuj w porządną dyszę, zrób na szybko z bezpiecznika starego typu, i będziesz miał orientację. 

W piaskarce główną zasada jest odpowiedni przepływ powietrza żeby nie brakowało. Ja u siebie zastosowałem zawór zwrotny z kulką, nie wiem jak to się fachowo nazywa ale fajnie się spisuje, nie trzeba nic odkręcać żeby zasypać tylko wystarczy powietrze spuścić. 

Pamiętaj o zaworze bezpieczeństwa, zaworze na podłączeniu powietrza. a na dół w wylocie z butli wystarczy wg mnie zawór kulowy 3/4.

ogólnie nic trudnego ani drogiego a efekt niesamowity, tym bardziej że masz dużo powietrza do dyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

 Już trochę zrozumiałem. To tak zbiornik lpg 60l wszystko na rurach 1 cal takie mam wszystko zawory kulowe tylko na ten dozujący piasek zastosuje zawór zaporowy mam kilka masywnych sztuk naprawdę fajnie i solidnie to wygląda coś mnie więcej http://allegro.pl/zawor-zaporowy-kolnierzowy-dn-65-i4828693921.html   tylko czy ta rura doprowadzająca powietrze do górnej części zbiornika to tylko aby wyrównywała ciśnienie czy tam jest jakiś przewód do środka. I czy może ktoś mi wyjaśnić co sie dzieje gdy zamykam zawór przy dyszy wylotowej. Wydaje mi się ze w układzie  tworzy się ciśnienie i piach nie opada przez ten spodni zawór pod zbiornikiem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw    0

ta rura u góry wchodzi od góry do zbiornika i wyrównuje ciśnienie żeby piasek opadał i powietrze nie wchodziło od dołu do butli, tak ja to rozumiem:). 

Do zasypu butli proponuje Ci zawór zwrotny z gumową kulka w środku, coś w tym stylu. https://kotly.com.pl/produkt-zawor-zwrotny-z-kulka----40mm--6-4-cala--2528.html?l=pl

ja mam taki ze starej instalacji centralnego i bardzo fajnie się spisuje i szybko bo nie musisz nic odkręcać i w ogóle.

dużo będziesz piaskował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

trudno powiedzieć ile ciekaw jak to będzie się sprawowało i koszty paliwa ile ten sw-400 naprawdę spali a ile urządzenie zrobi pracy. staram się zrobić wszystko z zapasem. a jak wykonałeś mocowanie na dysze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw    0

na początku wkręciłem śrubę 16  8.8 a w niej po długości zrobiłem dziurę 4mm ale moment się powiększyła do 8 i wystarczyło tylko objemkę metalową założyć a teraz mam bezpiecznik wciskany i też objemką sciśnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja też sobie sam zrobiłem z butli z gazu, Teraz pożyczyłem koledzę i tygodniowo z 500 kg piasku  przerabia nią.

Dyszę kupiłem na allegro z węglika spiekanego za 80 zł jakieś, dość łanie wytrzymuję , z  5 ton piasku da rady z otworem 8mm z 6 mm zapychała się niekiedy, zawnątrz 16, po zmianie węża na oryginał z piaskarki to 20 mm

 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

wpadłem teraz na pomysł ze by u góry przy zasypie zastosować  zawór kulowy 1.1/4 cala (taki mam) i nad nim ucięty zbiornik od gazu ok 40 l tylko denko jako lejek i zapas piasku tylko odkręcam zawór i piasek się sypie. A co do węza do podłączenia piaskarki z kompresorem pójdzie przewód 20mm zwykły ciśnieniowy. A co do przewodu już za piaskarka do piaskowania jaki zastosować? Moze hydrauliczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja miałem taki z powietrza gumowy w oplocie 16mm stosowany u nas w kamieniarstwach do młotków, ale przetarł się  po 6 tonach piachu, teraz kupiłem oryginał  20 mm zewnątrz z 30 mm do piaskarki, chyba po 22 zł/m, on wytrzyma z 10-15 ton.

A do wsypu założyłem złącza do napełniania opryskiwacza Francuskie, takie miałem , podobne do złącza strażackiego 52.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJStorm    0

dyszę weglik spiekany lub boru ksozt 100-130zł z oprawką

 

5.5m3 to dysza 8mm na 8 bar powinna utrzymać potrzebuje bodajze 5.44m3

 

o tu tabele masz

http://www.resin.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=73&Itemid=41&lang=pl

 

zbiornik kup porządny jakiś po gazie najlepiej

 

zawór i nzektorowy nie baw sie w samoróbki lub hydrauliczno/gazowe bo to nie zabawa przy 5.5m3

 

weże do piaskowania najlepij te hydrauliczne w stalowym oplocie cieżko ścieralne

hmmm minimum 3/4" a nawet 1" a do piasku jakiś 1 1/2 lub 1 i 1/4 ze 24-30 średnicy

 

zawory bepieczeństwa

manometr na zbiorniku

 

śrubokręt o średnicy mniejszej niż dysza w kieszeni!! ZAWSZE

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

A jak to jest z tym odwadniaczem? Czy to jest konieczne. Przewody zrobiłem od piasku z powietrzem hydrauliczne o średnicy wewnętrznej 12 mm takie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Odwadniacz  jest konieczny, najlepiej dwie sztuki.

 

Z tymi przewodami dałeś ciała, za małą mają średnice.  Na sprężarce będziesz miał 8 bar, przy piaskarce 7, a na wylocie może 5.

 

Nie zapomnij o tym żeby przy powietrzu nie  stosować żadnych szybkozłączek i przewodów spiralnych.

Złącza tylko kłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

a co będzie się działo bez odwadniacza ? a odwadniacz kupić oryginalny czy samemu do takiej wydajności zrobić?  A co do przewodów to takie miałem hydrauliczne i na króćce i takie zaciski mocne na śrubkę nie opaskowe takie zwykle. Jak to się sprawdzi to kupie oryginalne i złącza kłowe ze względu na większa  przepustowość i szybki montaż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJStorm    0

a co będzie się działo bez odwadniacza ? a odwadniacz kupić oryginalny czy samemu do takiej wydajności zrobić?  A co do przewodów to takie miałem hydrauliczne i na króćce i takie zaciski mocne na śrubkę nie opaskowe takie zwykle. Jak to się sprawdzi to kupie oryginalne i złącza kłowe ze względu na większa  przepustowość i szybki montaż .

 

A co się może dziać... piasek mokry będzie sie po 1wsze kleił a po drugie rdza będzie na elementach piaskowanych (stalowych)

odwadniacz to kup na 6m3 tak z zapasem

 

Podpatrz tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2374834.html co i jak. Fakt dysza z bezpiecznika ale na przemysłowy kompresor i użytek to TYLKO węglik spiekany lub boru 8mm(będziesz miał 7-8bar na wyjściu dyszy).

Węże masz zdecydowanie za małe przy tym wydatku nie przeszkadza 25-27mm średnicy wewnętrznej (moze ianczej mniejsze bedą hamowac przepływ tzw. wąskie gardło)

 

Popatrz na przemysłówki jak są zbudowane i zrób tak samo (lub podobnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Piaskarka zakończona fajnie wyszło nie chwaląc się :) działa bez problemu najdroższe elementy to zdecydowanie węzę założyłem o średnicy wewnętrznej 25mm cena za metr coś 35zl brutto ale warto całkiem inny przepływ powietrza i dysze z korka to 5min kopiłem  z węglika.Koszt wszystkiego ok 600zl ale trochę elementów swoich i z zapasu.

 

A teraz pytanie z innej bajki co myślicie o myjce na bazie tego kompresora spotkał coś ktoś podobnego?gdyby np. podłączyć dysze na końcu cienka i dozowanie wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw    0

każdy wystarczy , kwestia dyszy 

ale tym nie nawojujesz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tribal    4

Taka spręzarka  wydajnośc 260l/m,  miałem taką, amatorsko ujdzie . Do piaskowania to tragedia minimum 600l/h, a jak chcesz wypiaskować z rdzy a nie  tylko z farby np. przyczepę to trzeba zainwestować w 1000l/m.

Edytowano przez tribal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

600l/h ???????????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TJStorm    0

dołozę swoje 3 grosze;]

 

 

do PIASKOWANIA to tylko śrubowy kompresor żaden inny

taka śrubówka 2.1m3 starcza na podstawowe potrzeby (felgi, przyczepy) na dyszy 4-6mm koszt około 5-7kzł

do piaskowania usługowego (przyczepy, konstrukcje duze, felgi elewacje itp) to taki 7-9m3 na 8mm dyszy wtedy rbota idzie w oczach

 

tutaj tabeleczka z zapotrzebowaniem powietrza poszczególnych dysz i ciśnień

http://obrazki.elektroda.pl/9118365500_1355429500.jpg

 

ja osobiscie oddaje drobne rzeczy felgi małe konstrukcje do piaskowania usłogowo (felga 25-30zł VW LT) piaskowanie korundem lub śrutem stalowym

 

efekty podesle później

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj