rolstudent

Odmularka wirnikowa.maszyna do czyszczenia i pogłębiania rowów melioracyjnych

Polecane posty

rolstudent    182

Drodzy forumowicze postanowiłem zmierzyć sie z wyzwaniem budowy odmularki wirnikowej.

i tu chciałem się dowiedzieć czy ramie od ostrówka sprawdzi sie w roli wysiegnika.

 

A może macie takie maszyny i chcecie podzielić się swoimi obrewacjami

 

Zapraszam do dyskusji. I dzielenia sie pomyslami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Masz pomysł w głowie, tzn. czy jesteś "pomysłowy dobromir", czy tylko chcesz korzystać z pomysłów i doświadczeń innych. Konkretnie: W jakim punkcie obecnie jesteś? Co już masz pewnego?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Zarys w glowia a nawet na rysunku juz jest.

 

Głowice dosc szybko rorgryzlem ma byc nia tarcza o srednicy 70 cm i grubosci 15 mm z stali byc moze hardox. W ktara umieszczone zostana 4 noże od glebogryzarki i 4 łopatki z cuwki 80mm.

tarcze chce osadzić na piaste od opla zafiry. Choć tu akurat zastanawiam się czy to nie jest za delikatne. Napewno jest proste w osadzeniu i mocowaniu. Do napedu tarczy chce uzyc farmexpert.pl/silnik_hydrauliczny_orbitalny__produkt9870.aspx

 

Najbardziej zastanawia mnie wlasnie ramie od ostrówka. Czy nie bedzie za ciężkie. Wiadomo napewno ze bedzie potrzebna do niego przeciwaga. Odmularka ma wspolpracowac z fendem 412 lub 716. I na samym poczatku kozystac z ich hydrauliki.

 

Na olx jest tez opmularka ktorej ramie stanowie konstrukcja rurowa zespolona. Może iść w ta stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jednej składnicy w okolicy jest taka odmularka polskiego producenta. Mam nawet jedną bliższą fotkę. Jeśli jeszcze jest to mógłbym zrobić dokładniejsze fotki i sprawdzić jaki tam silnik siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rolstudent, u nas wyjek rowy odmula dwa lub 3 razy do roku po każdym pokosie a służy mu beczka 3m średnicy, wlewa wodę i na dwa traktory ciągną efekty bardzo dobre są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja nie mogę tak. U mnie rowy sa dosc skompkikiwane. Mam 15 ha do piloniwania gdzie jest z 4 km rowów. Do tej pory czyscilismy koparka. Tyle że to żmudna praca. Odmularka wirnikowa tez ma jeden duży minus. Bakterie beztleniwe z dna rowu będą na polu co stwarza ogromne zagrożenie dla zdrowia bydla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odmularka wygląda tak. Jutro będę w okolicy to mogę zrobić dokładniejsze fotki o ile jest tam na stanie i interesuje Cię ten model.

Zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Jak byś mógł byl bym wdzięczny. Intereduje mnie zwlaszcza moc i obroty tego silnika. Moze byc tez jego oznaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

No właśnie maszyna naprawde robi robotę. Dobry znajomy namawia mnie na napęd łańcuchiwy ale to bardzo skomplikowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Paski!!!!! nie łancuchy, pasek sie poślizgnie,a łancuch albo pęknie albo cos urwie norma zaraz ja poszumak czegos gdzies musze pogrzebac bo wiem że mam conieco ;)

 


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Jest cos takiego jak sprzęgła przeciążeniowe. Odmularki holenderskie sa wlasnie na łańcuchach. Tylko to naprawde jest wrukne do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie lepiej Ci na różnicowanie z tym sprzetem wyskoczyc? nowa około 20tys z Samaszu czy pronaru


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

20 tys kosztuje sama głowica ktora mnie będzie kosztować kolo 3 tyś. Do tego wysiegnik z agregatem to z 60 tys.

 

A ze czasu troche mam w zimę chce pokombinować. Poprostu lubie cos pomajstowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

jeśli te rowy są na ziemiach lekkich to jest maleńka szansa że wynalazek może się sprawdzić!! jeśli to nie "piachy" to bardzo odradzam całą robotę a nawet zakup głowicy. testowałem ową głowicę.. tylko troszkę mułu i staje, nadaje się tylko do wywalania trawy (zarośli) z rowu!!   Z tym łańcuchem to ten kolega ma rację!! zaraz załaduję filma na YU  jak osobiście odmulam rowek..

 

tu masz jak osobiście jadę i pogłębiam, 200KM lekko nie ma. Opona która leży na maszynie wpadając w wirnik przypaliło trochę sprzęgło cierne a w efekcie zdusiło silnik.

 

obejrzyj filmy towarzyszące 

Edytowano przez Ginterpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Dzięki za informacje. Ja takiej ciężkiej ziemi nie mam. Mam torf na piasku. Stad właśnie pomysł na glowice hydrauliczna. Kolega który doradza łańcuchy ma identyczna odmularke jaj twoja Ginterpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja nie rozumiem mając wzór pod domem a może nawet i miec możliwosci przywiezienia do siebie i odwzorowania ja bym nie kombinował, a glowice bedziesz musiał jakoś wywarzyc ;) i jeszcze DOMEX jest lepszym materiałem do tarcia od Hardoxu chyba ze EXTREME


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

tą maszynkę testowałem tylko a hydrauliczne to widziałem w pracy i stwierdziłem że to nie da rady na naszych terenach. 

 

Jeśli bym budował takową maszynę zastosował bym zwykłą blachę zamiast hardoxu, przecież nie będziesz robił tym urządzeniem tysięcy kilometrów rowów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Kobra jak ty masz znajomych tylko koło domu to Ci współczuję. Bo mnie do znajomego z ta maszyna dzieli pół Polski.

Co do blach to tnie i zalatwia je mój znajomy. Ja płace 4 zl kg i tyle. A jak ma możliwość być z HARDOX to co ja będę protestowal. Wtedy może być z 10 zamiast 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ale zdajesz sobie sprawę kolego że taka odmularka to dobry sprzęt ale tylko z koparką ?? Tzn. koparka zastąpi całkowicie odmularkę, ale odmularka koparki nie zastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do koparki tej głowicy nie zamontuje, bo one nie mają biegów terenowych prawdopodobnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Wiem że część ma na pewno, np. każdy model Ostrówka jest zbudowany na ciągniku rolniczym i przez to ma "wolne" biegi. Mi chodzi o to że odmularka to dobre dopełnienie do koparki, przyspieszy robotę ale np. już skarp w rowach nie wyprofiluje czy nie naprawi zarwanego przepustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

akurat koparki potrafią wręcz pełzać,   przy tych głowicach po prostu trzeba bardzo wydajna hydraulikę,  dlatego coraz bardziej uświadamiam sobie ze hydraulika ciągnika może nie poradzić,

 

ja chce wykorzystać tylko ramie z ostrówka które na trzy-punkt będzie zawieszone do 160 konnego cięgnika, akurat fendt z pełzaniem niem ma problemów,

 

 

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj