dominikuuu123

jaki ciągnik na 13h ursus czy mtz

Polecane posty

Posiadam 13 h i obramiam je c-360,I zastanowiałem się nad większym ciągnikiem.gleby klasy średniej.Co było by lepsze mtz 82 czy ursus 912 wady i zalety.chiałbym aby maszyna chodziła w 4 pługu i agregat uprawowy używany by był do cięzkich prac w gospodarstwie.do lekkich c-360 ? prosze odp. cenowo w granicach 25 tys

Edytowano przez dominikuuu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze najważniejsze w ruskim masz 4x4 co daje dużego kopa w uciągu. szczerze to nie wiem czy 912 poradził by sobie z 4 skibami na lepszej ziemi :/ . nie znam budowy ursusa  ale mtz nie jest dość skomplikowany. spalanie też ma niskawe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

widziałem jak ursus 1012 nie radził sobie z pługiem 4x35 jak było trochę mokro ,ja posiadam mtz 82 i mam pług podwyższany 4x40 i nie mam takich problemów.spalanie bardzo przyzwoite,radia da się słuchać ,podstawa to wspomaganie i wygodne siedzenie.o awariach nic nie mogę powiedzieć bo mam go od 4 lat i nic się nie zepsuło .skrzynie mam z reduktorem tak więc biegi szybko idzie opanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Porównać c385 do mtz jest trudno bo to całkiem inne klasy ciągnika. Ursus waży 5 ton i jest cieżki bez napędu prędzej sobie poradzi z pługiem 4 niż mtz(4 tony) bez napędu ale i pali wiecej. Mtz mozesz porównać z seria zetorów xx45,11,. Mtz da radę z pługiem 4 jeśli robiłeś 60 3 pługiem.  Mtz będzie palił trochę wiecej od 60 (jesli układ paliwowy,wtryski i pompa są w dobrym stanie.) Mtz jest ogólnie którzy lubią podłubać w ciagniku.(wały wyciek itp)komfort raczej taki sam bo jakichś cudów w ursusie i mtz nie ma(zetor np 7245 chodź jest dobrze wyciszony).

Cześci coż wał korbowy kosztuje około 1000 zł do mtz, ursus 1500 zł może mniej.

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bazalt    0

ja dopowiem tyle co sam zaobserwowałem.

mtz, przynajmniej te w mojej okolicy bardzo słabo palą, nawet jak nie jest tragicznie zimno.

z ursusem nie ma tego problemu.

mtz ma z kolei osobną hydraulike siłową co mi sie osobiście bardzo podoba.

myśle że z polskim pługiem 4 skibowym oba dały by sobie porównywalnie rade.

Zalezy jaki znajdziesz egzemplarz, czy mtz czy ursus szukaj jak najbardziej zadbanego, do reszty sie przyzwyczaisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj