marcin28176

Kiszonka z żyta przed Kukurydzą dla 50 byków

Polecane posty

marcin28176    9

Witam

Mam takie pytanie. Planuję posiać na drugi rok po kukurydzy żyto na kiszonkę, potem ok 5 maja zbiór i znowu kukurydza. Jak wyglądała by uprawa? 2 razy orka? będą wyorywac się kłącza z kukurydzy, może talerzówką ? czy dla 50 byków starczyło by 6 ha kukurydzy i 6 ha żyta tak aby starczyło od do ?

Pozzdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

ja mam 80szt byków siesje 5ha kukurydzy zawsze po zycie. mysle ze te 6ha staryczy ci bez problemu. Ja oprócz tego mam ok 200 balotów sianokiszonki z traw i ok 250 siana i mi wystarcza


aaa i orka tylko zimowa a na wiosne zawsze obornik i raz zrywaczem i ewentualnie jak chcesz zeby ładnie wygladało to mozesz przeleciec ta talerzówka. Ja w tym i w zeszłym roku bez talerzowki i kukkurydza niczym sie nie rożniła od innych ale siane talerzowym gaspardo maschio 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

sokol 5 ha ci starcza??

ja mam 50 szt, ququ z 4 ha i belek sianokiszonki 135/140x120 cm ok 200 szt i juz wiem ze ququ mi braknie ( a była wyrosnięta) a belek na styk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

no kukurydza mi starcza na 4 do 5 miesiecy. Tak mniejwiecej od grudnia do maja a tak to latem sianokiszonka z żyta a jak sie skończy to z traw i robi sie listopad lub grudzien i powoli znowu qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin28176    9

Myślę że na 50 sztuk jeśli zacznę dawać żyto w czerwcu i przystopniowac trochę qq to starczy mi do następnego zbioru. Ile belek słomy potrzeba na te 50 sztuk na głęboko ? 200? I czy trzeba robić szambo jesli tak to jak zrobić odpływ ? Przecież się pozatyka ?

Myślę że na 50 sztuk jeśli zacznę dawać żyto w czerwcu i przystopniowac trochę qq to starczy mi do następnego zbioru. Ile belek słomy potrzeba na te 50 sztuk na głęboko ? 200? I czy trzeba robić szambo jesli tak to jak zrobić odpływ ? Przecież się pozatyka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

ja mam 80szt byków siesje 5ha kukurydzy zawsze po zycie. mysle ze te 6ha staryczy ci bez problemu. Ja oprócz tego mam ok 200 balotów sianokiszonki z traw i ok 250 siana i mi wystarcza

aaa i orka tylko zimowa a na wiosne zawsze obornik i raz zrywaczem i ewentualnie jak chcesz zeby ładnie wygladało to mozesz przeleciec ta talerzówka. Ja w tym i w zeszłym roku bez talerzowki i kukkurydza niczym sie nie rożniła od innych ale siane talerzowym gaspardo maschio 

 

Możesz mi powiedzieć co to za maszyna ten zrywacz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

ja mam 80szt byków siesje 5ha kukurydzy zawsze po zycie. mysle ze te 6ha staryczy ci bez problemu. Ja oprócz tego mam ok 200 balotów sianokiszonki z traw i ok 250 siana i mi wystarcza

aaa i orka tylko zimowa a na wiosne zawsze obornik i raz zrywaczem i ewentualnie jak chcesz zeby ładnie wygladało to mozesz przeleciec ta talerzówka. Ja w tym i w zeszłym roku bez talerzowki i kukkurydza niczym sie nie rożniła od innych ale siane talerzowym gaspardo maschio 

 

Możesz kolego napisać jak wygląda Twoja dawka pokarmowa z udziałem kiszonki z kukurydzy? i napisz dla jakiego bydła wagowo taka dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

no zrywacz to gruber hehe... dawka pokarmowa qq to tyle ile dadza rade zjesc  tzn do woli i na to siano.  Najwieksze byczki to te 2,5-3 gramasy zjedza na raz. Byki różnie osiagaja wage miałem takie ktore miały ponad tone w 26 miesiecy. A tak przewaznie miedzy 750 do 900 ale zawsze sprzedaje takie powyzej 2 lat. czasami tez sie trafi taka zdechlenga co do 600 nie moze dojsc  ale naszczescie bardzo zadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

nie wiem dokładnie ile ale taki byk ok 700kg to tak jak pisałem wczesniej na jeden raz 2,5 do 3 tych dużych wideł od qq ( czyli 5-6 na dzień ). Siana to zjedza malo bo  sie napchaja kiszonki i maja  dosyc. Balot 120/120 na dwa dni na 40 duzych byków. Śruty ok 2,5kg na dzien. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin28176    9

czy 17kg kukurydzy, 11kg żyta i braja (odpad browarnany, woda odsączona od młóta) jakieś 30l na sztuke dziennie wstarczy w żywieniu byków ? czy 300 ton qq + 200 ton żyta wystarczy na okres całego roku dla 50 byków ? (w różnym wieku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Slyszalem ze rzepak ozimy ale jeszcze nie probowalem, moze ktos testowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dawid0510
      Witam czy można by było kosic kukurydzę sieczkarnią jednorzędowa w szerokości międzyrzędzi 35 cm claas maisprinz 20
    • Przez AgroSikora
      Szukamy chętnych na kiszonkę z kukurydzy  z powierzchni 100 ha - więz w rachubę wchodzą tylko ilości całosamochodowe.
      odbiór może być luz bądz balot.
      Kukurydza rośnie w okolicy Pasłęka - do cięcia jeszcze z 2 tyg.
       
      zdjęcie wykonane 8 września 2015
    • Przez Bartys12
      Witam 
      Czy ktoś orientuję się jaki jest koszt pakowania  kukurydzy w rękawa ?
      interesuje mnie cena rękawa oraz koszt jego uzupełniania od ha 
      oraz ile ok hektarów wejdzie w taki rękawa przy wysokości roślin średnio 3 m 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich . Nie znalazłem podobnego tematu na forum . Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was probowal opasu byków na samej kiszonce z kukurydzy oraz sianokiszonce i sianie . Byki urosną na tym ??? Wydaje mi się że zależec mogło by to od rasy .. że np. dana rasa lepiej wykorzystuje pasze objętościowe. I jak taki system sprawdza się w żywieniu mamek ???
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj