krycha0090

Dampol Romanów

Polecane posty

ppiotr    55

Byłem tam po cielaki w grudniu, ceny od 550 zł do chyba 1200 zł netto, przywożone z za wschodniej granicy np. z Litwy, te po 550 to kilkudniowe małe i bałem się ich brac bo nie wiadomo ile % przeżyje, wziołem większego za 1130 zł brutto tylko jednego żeby pusto nie wracac, i po tygodniu weterynarz bo gorączka itp. ale wyzdrowiał, rośnie dobrze tylko futro na nim :D ,później kupiłem 15 szt. od innego handlarza polskie cielaki po 800 zł. i ładniejsze niż te z Romanowa i wszystkie zdrowe,  więcej do Romanowa nie pojadę.

Edytowano przez ppiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bohuun    14

Ja się muszę wstawić za tą firmą bo widze ludzi macie złe podejście do kupowania cieląt u pana czesława kupiłem na początek 8 sztuk po 1050 zł za sztuke mleczaków w 2015 padły mi dwie sztuki przez mój błąd za szybko podałem im kukurydzę ;/ z resztą nie było problemu zastrzyki po 40zł na głowę i rosną do dziś poźniej w 2015 kupłem 25 sztuk żarłaków po 1350-1450 takich 120-140 kg na te 25 sztuk zapłaciłem weterynarzowi za profilaktykę 800 zł duże sztuki duże dawki żadna sztuka nie odpadła chowają się fajnie. teraz do tych co piszą że chude czerwone białe hf weź kup i wychoduj moje mają już ponad rok te hf i rosną  zadowalająco np nie gorzej niż polskie hf które są droższe o kilka stów, teraz widzę ładnie im się umieśniają zady wiadomo mięśniak to nie będzie ale ładny byczek hf. Jak najbardzie polecam tą firmę. w tym roku znów planuje zakup 8-12 sztuk a w 2017 około 30. Dla tych co kupują 50-60 sztuk i mówią że chorę to zwracam honor rusz d*pę weź termometr słuchawki lekarskie i zbadaj każdą sztukę posłuchaj czy nie kaszle czy nie ma śluzu w nosie, oni nie są bogami i nie wiedzą czy coś jest chore czy nie. Ja każdą sztukę badam i raczej trafiam na dobre to wymaga trochę czasu i wysiłku ale przynajmniej wiem że wybrałem sobie zdrowy towar. Ale jak ktoś idzie na łatwiznę mówi dajcie mi 60 sztuk to oni łapią jak leci, wiec się nie dziwcie że sztuki padają bo wystarczy że jedna sztuka będzie chora i po zamiatane ja zawsze badam i te sztuki chore po prostu odpadają. Byście widzieli jak się na mnie ludzię patrzą jak badam :D

Jeśli ktoś chętni pisać na also4@o2.pl podeśle fotki

bajki piszesz,z romanowa bylo wzięte 70 szt padło ponad 20 szt,lekarze ponad 7 tyś jak i nie lepiej paszporty oszukan wbite mm a to rasowy hf jak ktoś nie wierzy to u mnie tego stoi koło 40 szt i jest porównanie bo mam polskie mieszańce koło nich,więc nie wciskaj mi tu kitu bo cielaki sam wybierałem i co gówno płuca zgnite po przyrastane,za każdym upadkiem była sekcja i szczepione były od razu po przywiezieniu większych oszukańców jak oni to jeszcze niespotkałem,a ty z tym swoim kontęm i obroną to już się lepiej schowaj i nie pogrązaj bo ci foto zaraz wstawie i wszyscy ten szajs zobaczą

Edytowano przez Bohuun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prasa45    0

Ludzie omijać to szerokim łukiem dziadostwo czerwone hf same kości  kupiłem 20 co prawda padł tylko 1 dobrze zobaczcie zdjęcia  sama padlina z biegunkami i płucami jak chcecie je kupić to miejcie przygotowaną kase na weta. Ja sam nie polecam kupiłem od niego łącznie z 60 sztuk zmyślą że kolejne będą lepsze ale już tam nie wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

To kupując nie widziałeś ze to są hf-y? Szczegolnie kupując od jednego gościa az 60szt? Chyba ze chciales kupic takie bo cena była atrakcyjna, a teraz narzekasz?

Bez obrazy, ale co raz częściej widać, ze ludzie kupując byle go*no za grosze myslą ze wyrosnie z tego byk, za ktorego jako ciele trzeba dac i czasami 2x wiecej.

Moim zdaniem nie ma co narzekać na firmy, oczywiscie warto pisać opinie, ale sami jestesmy panami swojego losu i widzimy co kupujemy, nie dość ze na rynku jest pełno firm które mają cielaki w jakiej bys chcial wadze czy rasie, kazda firma inaczej dba o zdrowie a na to tez trzeba zwrocic uwage, co nie zmienia faktu ze sam sobie wybierasz firme i z niej kupujesz, nikt ci nie karze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

Nie kupujcie od nich cieląt to są Zwykle hf. Dwa lata temu kupiłem od nich 9 sztuk to 7 padlo zostały tylko 2. Porażka. Omijajcie szerokim łukiem tych oszustow. Bogacą się tylko na czyjeś krzywdzie. Dziady jeb.....e 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malanów    0

Witam czy ktoś ostatnio kupował cielaki w dampolu koło blaszek jak wyglądają cielaki po stronie zdrowotnej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masteks    0

Większość cieląt z importu. Przeglodzone, ceny wysokie. Raz kupiłem 5sxtuk 2 padły a weterynarz skasował tyle że szkoda gadac. Ogólnie odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj