krycha0090

Dampol Romanów

Polecane posty

krycha0090    4

Chciałbym kupić cielaki po 500zł z firmy dampol i czy macie jakieś opinie o nich i czy mają zdrowe i ładne cielaki.Dzwoniłem do nich i przez telefon wszystko jest ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Chodzi ci o ten romanów koło błaszek ? Jeżeli tak  to mają ciekawe cielaki bo znam dobrze pana Czesława. Ludzie nie narzekają na cielaki od niego. Jedynie raz z tego co wiem pare sztuk było niezaciekawych ale sam się nadział na nie kupując je od jakiegoś gospodarza.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypiz5    7

z tego co wiem to cielaki nie są najgorsze raczej pozytywne opinie  rozchodzą sie u niego momentalnie te mięsne sztuki na wiosne mam właśnie zamiar u niego kupic ze 3 sztuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałbym kupić cielaki po 500zł z firmy dampol i czy macie jakieś opinie o nich i czy mają zdrowe i ładne cielaki.Dzwoniłem do nich i przez telefon wszystko jest ładne.

Ta cena to za jakie cielaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

i jak tam cielaki z tej firmy bo nie długo będziemy kupować i nwm czy opłaca się tam jechać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

przeciesz te wszystkie cielaki to zwykle czerwone HF chude, zero miesa na nich, a cena jak za jakies miesniaki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk94    1

850 + vat czyli wychodzi cos ponad 900 za sztuke i to nie sa jakies miesne cieleta tylko zwykłem hf biało czerwone lub z białymi głowami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

nie warto zawracac sobie tym glowy. zwykly hf umeczny transportem za cene miesnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk94    1

dokładnie tak , w dodatku z kaszlem i biegunkami lepiej poszukać w okolicy czegoś i na pewno się znajdzie coś lepszego i tańszego albo w porównywalnej cenie od tych mniej się wyda na szczepienia i antybiotyki i będziesz miał spokojniejsza czy Ci cielak przeżyje czy nie . Ja już więcej tam nie pojadę szkoda czasu i kasy na takie cielaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Każdy ma swoje zdanie...... Moim zdaniem warto tam kupić, cielaki ładnie rosną i zawsze te 400 zł zaoszczędzone na sztuce, dla kogoś to mało, ale dla mnie oszczędność duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas2015    0

Ja ostatnio w okoliwy Wąbrzeźna kupilem kilkanaście fajnych kolorowych sztuk i od około 2 miesięcy jestem zadowolony. Maja dostawy co tydzień. Podam kontakt 504-424-916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Jak masz coś na sprzedaż to od tego jest dział,, giełda,,

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Dołączę się do tematu

     Chciałbym kupić 10 HF'ów od Dampola za 500-600 zł w wadze 50-70 kg i czy te cielęta pochodzą z Polski, czy są zdrowe, a także czy same jedzą i jaki jest koszt transportu ? 

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Romanow? ponad 1000 zl plus vat za te czerwone HFy pozapadane boki kaszel sluz z nosa! raz wzialem i za darmo tego niechce z tego co sie dowiedzialem kupuja to na litwie estoni za 7 zl za kg, kazirodztwo puszczaja syna na matke i przywoza do polski co drugi byk urosnie po 500-600 kg oczywiscie jak polowa niepadanie po zakupie. Do tego doliczyc weterynarzy kolejne kilka stow  i tak oszukuja  uczciwych chłopów ! Ludzie nie dajcie sie nabrać na czerwone HFy z OŚWIĘCIMIA ! ZDECYDOWANIE NAJGORSZE CIELETA jakie kupilem w czasie 15 letniej hodowli. Cala obora zainfekowana przez odpady z Litwy i Estonii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas2015    0

Kupiłem w Romanowie 50 sztuk w sierpniu, przywozili w nocy bo w dzień było za ciepło i mi to pasowało. Przez 2 dni było nawet dobrze z tymi cielętami. Lekarz zrobił profilaktykę i nie powinno być problemu niby. Ale jak wszedł i zobaczył te sztuki to był bardzo zdziwiony,ze takie wychudzone i boki pozapadane...pomyśleliśmy,ze w transporcie nie były pojone itp. Minęły dwa dni i lekarz przyjeżdżał 3 razy dziennie,stosował różne leki i nic nie pomagało,a pieniądze szły na leczenie. Po tygodniu przyjechało 2 lekarzy bo pierwszy nie miał pomysłów na te dziwne cielaki,ale i ten drugi myślał i kombinował dużo,ale na nic to się zdało. Kilka dni później zaczeły sie padnięcia,a lekarz i bakutil mijali się na drodze wjazdowej do mnie. Pozarażały się sztuki które miałem wcześniej i wcześniej były zdrowe. Z zakupionych 50 sztuk zostały mi dwie sztuki mizerne które wolałbym,żeby też padły bo w oczy razi jak na nie patrzę. Znajomy kupił u nich 30 sztuk w wadze około 130 kg z gwarancją, że niby jak coś padnie w ciągu 30 dni od zakupu to zwracają inne sztuki... Padło 12 sztuk po 2 tygodniach,a nie oddali nic. Gwarancja jest ustna więc nic z tym nie zrobi,ale mówią ładnie jak im się płaci i kupuje,a później mają takiego głęboko w d*p*e.NIE POLECAM TEJ PADLINY Z ŁOTWY,ESONII,NIEMIEC I HOLANDII!!! NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGAĆ. Lepiej kupić nasze polskie hf i różne mieszańce,a nie te niby mięsne,ale chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem u tych oszukańców w dam polu 80 szt na wiosnę z czego 19 padło w ciągu pierwszego miesiąca a te co zostały nie wyglądają za specjalnie w paszporcie MM a w rzeczywistości wygląda gorzej jak polski hf,dziady j**ane,..mam porównanie do wyglądu bo mam polskie mieszańce które barałem w agrostarze pare miesięcy wcześniej ,tak samo jeść dostają a nawet tym z dam polu więcej daję białka żeby to jakoś wyglądało,i hu..ja,dalej kosciste nic niewart towar,odemnie już tele nie chcą odbierać a chętnie jeszcze bym im chu..i posłał na święta ,większych oszustów do tej pory nie spotkałem,wrzuce kiedy zdjęcie tego z dam polu i polskiego gdzie jest dwa miesiące różnicy,te byki tylko w rogi rosną więcej w nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Witam panowie na święta.

Tej firmy nie kojarzę osobiście, ale każdemu powiem że lepiej tydzień jeździć po cielaki od zwykłych ludzi, jak napalać się na okazje( Niema czegoś takiego)

Prawdziwa okazja to kupić zdrowe ciele 100-200 zł taniej od prawdziwego rolnika, on zarobi i ty zarobisz. I zawsze znajomość zostaje.

Zarabiają tylko handlarze, my musimy trzymać się razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolas2015    0

Nie, nie jestem handlarzem. Jestem rolnikiem z okolic Wąbrzeźna. A co do cielaków od handlarza z okolic Wąbrzeźna nie mam jak narazie zastrzeżeń. Z resztą tam jest Polski towar i na cielaki trzeba czekać czasem nawet miesiąc w kolejce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximus04    0

Ja się muszę wstawić za tą firmą bo widze ludzi macie złe podejście do kupowania cieląt u pana czesława kupiłem na początek 8 sztuk po 1050 zł za sztuke mleczaków w 2015 padły mi dwie sztuki przez mój błąd za szybko podałem im kukurydzę ;/ z resztą nie było problemu zastrzyki po 40zł na głowę i rosną do dziś poźniej w 2015 kupłem 25 sztuk żarłaków po 1350-1450 takich 120-140 kg na te 25 sztuk zapłaciłem weterynarzowi za profilaktykę 800 zł duże sztuki duże dawki żadna sztuka nie odpadła chowają się fajnie. teraz do tych co piszą że chude czerwone białe hf weź kup i wychoduj moje mają już ponad rok te hf i rosną  zadowalająco np nie gorzej niż polskie hf które są droższe o kilka stów, teraz widzę ładnie im się umieśniają zady wiadomo mięśniak to nie będzie ale ładny byczek hf. Jak najbardzie polecam tą firmę. w tym roku znów planuje zakup 8-12 sztuk a w 2017 około 30. Dla tych co kupują 50-60 sztuk i mówią że chorę to zwracam honor rusz d*pę weź termometr słuchawki lekarskie i zbadaj każdą sztukę posłuchaj czy nie kaszle czy nie ma śluzu w nosie, oni nie są bogami i nie wiedzą czy coś jest chore czy nie. Ja każdą sztukę badam i raczej trafiam na dobre to wymaga trochę czasu i wysiłku ale przynajmniej wiem że wybrałem sobie zdrowy towar. Ale jak ktoś idzie na łatwiznę mówi dajcie mi 60 sztuk to oni łapią jak leci, wiec się nie dziwcie że sztuki padają bo wystarczy że jedna sztuka będzie chora i po zamiatane ja zawsze badam i te sztuki chore po prostu odpadają. Byście widzieli jak się na mnie ludzię patrzą jak badam :D

Jeśli ktoś chętni pisać na also4@o2.pl podeśle fotki

Edytowano przez Maximus04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Z jednym postem na koncie nie jesteś tu rzadnym autorytetem, a gdy widzę kogoś kto loguje się na forum tylko po to aby kogoś pochwalić, to moje skojarzenia są jednoznaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Ja się muszę wstawić za tą firmą bo widze ludzi macie złe podejście do kupowania cieląt u pana czesława kupiłem na początek 8 sztuk po 1050 zł za sztuke mleczaków w 2015 padły mi dwie sztuki przez mój błąd za szybko podałem im kukurydzę ;/ z resztą nie było problemu zastrzyki po 40zł na głowę i rosną do dziś poźniej w 2015 kupłem 25 sztuk żarłaków po 1350-1450 takich 120-140 kg na te 25 sztuk zapłaciłem weterynarzowi za profilaktykę 800 zł duże sztuki duże dawki żadna sztuka nie odpadła chowają się fajnie. teraz do tych co piszą że chude czerwone białe hf weź kup i wychoduj moje mają już ponad rok te hf i rosną  zadowalająco np nie gorzej niż polskie hf które są droższe o kilka stów, teraz widzę ładnie im się umieśniają zady wiadomo mięśniak to nie będzie ale ładny byczek hf. Jak najbardzie polecam tą firmę. w tym roku znów planuje zakup 8-12 sztuk a w 2017 około 30. Dla tych co kupują 50-60 sztuk i mówią że chorę to zwracam honor rusz d*pę weź termometr słuchawki lekarskie i zbadaj każdą sztukę posłuchaj czy nie kaszle czy nie ma śluzu w nosie, oni nie są bogami i nie wiedzą czy coś jest chore czy nie. Ja każdą sztukę badam i raczej trafiam na dobre to wymaga trochę czasu i wysiłku ale przynajmniej wiem że wybrałem sobie zdrowy towar. Ale jak ktoś idzie na łatwiznę mówi dajcie mi 60 sztuk to oni łapią jak leci, wiec się nie dziwcie że sztuki padają bo wystarczy że jedna sztuka będzie chora i po zamiatane ja zawsze badam i te sztuki chore po prostu odpadają. Byście widzieli jak się na mnie ludzię patrzą jak badam :D

Jeśli ktoś chętni pisać na also4@o2.pl podeśle fotki

Z drugiej strony masz i trochę racji. Tam gdzie jest zbieranina ze stu obór tam może być i sto chorób tym bardziej u małych cielaków. Każdy narzeka że te chore tamte chore ale który je badał przed zakupem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximus04    0

Nie udaje wielkiego znawcy bo nim nie jestem. Piszę tylko jak ja to widzę i jakie ja mam doświadczenie w tej dziedzinie produkcji tyle :) Uważam że w Dampolu są dobre cielęta. Ale jak ktoś sie nadział na chore to tak bywa nie ma chyba handlarza w polsce u którego wszystkie cielęta będą zawsze zdrowe 100%. Z tym to jak w graniu w totka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj