Skocz do zawartości
Landfarmer

Śrutownik kamieniowy czy rozdrabniacz uniwersalny bąk?

Polecane posty

MFrolnik26    94

Czy śrutownikiem kamieniowym da się rozdrobnić kukurydzę? Bo znajomy twiedzi że się będzie zapychał. Gdybym miał swoją kukurydzę to bym sprawdził ale jak kupię i nie będzie szło to będzie lipa.

romek6340    203

Nikt nie odpowiada to może ja coś pomogę... Przy rozdrabnianiu tak dla kur tj. żeby, aby przetrącić ziarna przy prawie rozkręconym śrutowniku problemów nie ma. Jak będzie przy drobniejszym mieleniu niestety nie wiem.

wieslaw16    46

Witam,przy wilgotnym ziarnie będą się kamienie zaklejać i w końcu zapiecze się klajstrem że powstanie szkliwo na kamieniach i trzeba skrobać kamienie aby oczyścic je, bardziej polecam już bijakowy z pionowymi bijakami tu można wilgotne nawet robić i nic się nie zapycha, ja robilem z wilgotnej kukurydzy i łubinu że można było piguły zrobić i szło pięknie ,a jak mialem kamieniowy to pół wiadra śruty i kamienie zabite śrutą ,chyba że suche ziarno to w miarę dobrze szło ale polecam bijakowy miałem dawno temu na kamienie  i jednak zmieniłem kilkanaście lat temu na bijakowy i jestem zadowolony z niego bardzo ponadto dużo większy przerób  :rolleyes: Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

MFrolnik26    94

Dziękuję panowie za odpowiedzi ;) W panach jest bijakowy z mieszalnikiem ale na razie robię tym co mam. Teraz dostępna jest tylko sucha kukurydza więc zaryzykuje. 

Mam srutownik kamienowy czy jak to się zwie i robię gniotownik zostało połączyć silnik i włącznik i tak się zastanawiam co lepsze dla opasow? Pomoże ktoś?

jacus    100

wedlug specjalistow zywieniowcow dla bydla gniotownik a dla swin srutownik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez Helioscor
      Witam
        Jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem producentów surowców paszowych. W Polsce zaopatrujemy aktualnie kilku największych producentów paszowych, a w tej chwili chcemy dotrzeć również do małych i średnich mieszalni pasz jak i indywidualnych gospodarstw rolnych. Produkty przez nas oferowane są najwyższej jakości, o stałych parametrach.  Obecnie wdrażamy certyfikaty GMP+ dla naszych produktów. Podawane ceny są orientacyjne. Jesteśmy w stanie przebić każdą ofertę na rynku jeśli chodzi o drożdże alkoholowe/spirytusowe oraz produkty wysokobiałkowe na bazie drożdży. Jednocześnie oferujemy bardzo atrakcyjne zasady współpracy.   Naszym głównym produktem jest KBReko M70 - koncentrat białka roślinnego zawierający min. 67% białka (zalecany dla bydła, ze względu na zawartość do 2% mocznika paszowego). Jest zamiennikiem śruty sojowej oraz mączki rybnej, natomiast białko z naszego produktu jest znacznie tańsze niż to uzyskiwane z innych produktów, dzięki czemu pozwala osiągnąć znaczne oszczędności.     KBReko -  bez zawartości mocznika. Posiada 67-70% białka.   Cena za KBReko M70 i KBReko - ok. 1950-2000 zl netto, z dostawą do Klienta, pakowane w bigbagi. Cena oczywiście do negocjacji w zależności od ilości zamówień, terminów płatności.     Drożdże alkoholowe oraz drożdże spirytusowe - 45-47% białka - cena ok. 1550-160 zl netto, z dostawą, pakowane w bigbagi.   Posiadamy także: - mączka rybna - 64% białka - wysłodki buraczane niemelasowane - w cenie 780-820 zl netto (8% vat), z dostawą, pakowane w bigbagi.  - drożdże piwne - wkrótce będą w ofercie - gliceryna paszowa 82-85% - DDGS - kiełki pszenne - inne produkty w zależności od zapotrzebowania Klientów - ziarno soi  - nawozy mineralne itp.   Realizujemy tylko dostawy całosamochodowe, możemy zapewnić dostawę w dowolne miejsce w kraju, bezpośrednio do Klienta.      Na wszelkie pytania odpowiem!    helioscor@wp.pl    
    • Przez Rolnik2015
      Witam

Mam do sprzedania nowy transformator separacyjny niemieckiej marki Bender, moc 2kVA. Bardzo solidna, zabezpieczona i dobrze zbudowana maszyna - nówka w sklepie kosztuje przeszło 2800 zł brutto (posiadam fakturę zakupu). Natomiast j sprzedaję go praktycznie za darmo! Tak więc, jest to bardzo dobra okazja.

Separator ten znajduje swe zastosowanie w bardzo wielu miejscach, m. in. w szpitalu. Wszystkie informacje są na zdjęciu gdzie jest naklejką ze specyfikacją urządzenia oraz pod:

http://www.promac.com.pl/wp-content/uploads/2013/02/transformator-medyczny-ES710-sieci-IT.pdf?9d7bd4

Transformator w pełni sprawny, wyczyszczony i gotowy do działania. Gwarantuję Państwu pewność zakupu i pełną satysfakcję! Możliwe wcześniejsze zakończenie aukcji. W razie jakichkolwiek pytań proszę o email poprzez tablice.pl. Pozdrawiam.

http://olx.pl/oferta/transformator-separacyjny-medyczny-bezpieczenstwa-bender-2000va-CID619-ID8dKJz.html

• Przez Gladius
      Witam serdecznie!
      Jestem studentem zootechniki i w tym semestrze mamy zajęcia z hodowli koni. Zlecono nam ostatnio wyliczenie kilku dawek pokarmowych dla koni. Niestety, nikt z nas nie dysponuje normami żywienia, ba! nigdzie (biblioteki, księgarnie) tych norm nie możemy zdobyć. 
      Może ktoś z forumowiczów takowymi dysponuje? Byłbym wdzięczny zwłaszcza za skany wartości pokarmowej pasz i tabel do wyliczenia zapotrzebowania.
      (zakładam, że takie elementy tam występują, chociaż - o zgrozo - nawet tych norm na oczy nie widzieliśmy...)
    • Przez Helioscor
      Posiadamy w ciągłej sprzedaży drożdże paszowe o zawartości białka min 45%. Nie zawierają mocznika.
      Nasze możliwości sprzedaży drożdży to ponad 1800t/msc.
      Drożdże ze szczepów Saccharomyces cerevisiae.
      Dostawa luz lub w bigbagach.
      Cena: 1570zł/t netto z dostawą 

Parametr                j.m.                        Wartość
      Sucha masa            %                           88-90
      Białko ogólne    %w kg suchej              min. 45,0
                                   masy

Popiół                     %                           max 4
      Wapń                      %                             0,36
      Sód                         %                             0,20
      Fosfor                     %                             1,13
                               Aminokwasy
      Lizyna                     %                             1,54
      Metionina                 %                             0,82
      Cystyna                  %                              0,57
      Histydyna                 %                            1,40
      Arginina                   %                             1,80
      Treonina                   %                             1,43
      Glicyna                    %                             1,60
      Walina                     %                              2,10
      Izoleucyna               %                              1,52

Koncentraty białka roślinnego o zawartości 67 - 70% białka. - 2000zł/t netto z dostawą.

Ceny do negocjacji.

W ciągłej sprzedaży posiadamy również:
      - wysłodki paszowe niemelasowane
      - gliceryna paszowa 85 %
      - DDGS
      - makuch rzepakowy
      - siemię lniane
      - gorczyca - najwyższa jakość po fotoseparacji
      - zboża paszowe i konsumpcyjne
      - mączki rybne
      i wiele wiele innych.

Konkurencyjne ceny. Najwyższa jakość. Certyfikat GMP+