Landfarmer

Śrutownik kamieniowy czy rozdrabniacz uniwersalny bąk?

Polecane posty

MFrolnik26    214

Czy śrutownikiem kamieniowym da się rozdrobnić kukurydzę? Bo znajomy twiedzi że się będzie zapychał. Gdybym miał swoją kukurydzę to bym sprawdził ale jak kupię i nie będzie szło to będzie lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nikt nie odpowiada to może ja coś pomogę... Przy rozdrabnianiu tak dla kur tj. żeby, aby przetrącić ziarna przy prawie rozkręconym śrutowniku problemów nie ma. Jak będzie przy drobniejszym mieleniu niestety nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,przy wilgotnym ziarnie będą się kamienie zaklejać i w końcu zapiecze się klajstrem że powstanie szkliwo na kamieniach i trzeba skrobać kamienie aby oczyścic je, bardziej polecam już bijakowy z pionowymi bijakami tu można wilgotne nawet robić i nic się nie zapycha, ja robilem z wilgotnej kukurydzy i łubinu że można było piguły zrobić i szło pięknie ,a jak mialem kamieniowy to pół wiadra śruty i kamienie zabite śrutą ,chyba że suche ziarno to w miarę dobrze szło ale polecam bijakowy miałem dawno temu na kamienie  i jednak zmieniłem kilkanaście lat temu na bijakowy i jestem zadowolony z niego bardzo ponadto dużo większy przerób  :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Dziękuję panowie za odpowiedzi ;) W panach jest bijakowy z mieszalnikiem ale na razie robię tym co mam. Teraz dostępna jest tylko sucha kukurydza więc zaryzykuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Mam srutownik kamienowy czy jak to się zwie i robię gniotownik zostało połączyć silnik i włącznik i tak się zastanawiam co lepsze dla opasow? Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

wedlug specjalistow zywieniowcow dla bydla gniotownik a dla swin srutownik.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Poszukuję baku do wski kobuz, takiego jak na foto. Może u kogoś się warla w garażu a ja potrzebuję do ukonczenia projektu. Dobrze zapłacę !

    • Przez Chromek
      Mam na zbyciu mało używany a od kilkunastu lat tylko zawalający miejsce śrutownik Bąk. Śrutownik jest kompletny z całym zestawem sit. Zainteresowanych proszę o kontakt na pw




    • Przez elpolacco
      Sprzedam silos na zboże.Pojemność ok. 10T. Wymiary widoczne na zdjęciach.
      Średnica zbiornika: 2.4m
      Wykonane z blach o grubości: 3mm.
      Zbiorniki czyste, magazynowane były w nim tylko pasze. 
       
      Miejscowość: Wolbrom (małopolskie)
      Możliwość transportu w dowolne miejsce w okazyjnej cenie.
      Cena: 3000zł.
       
      Zdjęcia w ogłoszeniu:
      https://allegro.pl/silos-paszowy-zbiornik-na-zboze-10t-i7453786433.html
       
      Więcej informacji udzielę telefonicznie
      Tel. 5O2 O21 846
       
    • Przez piotr2002
      Witam mam pytanie czy sruta z jęczmienia jest dobra dla byków i krów mlecznych
    • Przez caros2
      Po jakim czasie od desykacji jęczmienia dikwatem 200SL można z niego podać paszę dla świń?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj