KamilBernard

siewnik mechaniczny do kukurydzy

Polecane posty

Witam, jaki siewnik punktowy polecacie do kukurydzy?? w granicach 7- 15 tys zł ? warunek taki ze musi być mechaniczny, bo chce go dać razem z agregatem uprawowym by wszystko zrobić w jednym przejeździe (posiadam agregat kompaktowy-półzawieszany także 1 przejazd  i super robota zrobiona a nie chce jeździć osobno agregatem i osobno siewnikiem pneumatycznym) Mam nadzieje, ze są siewniki mechaniczne o równie precyzyjnym wysiewie co pneumatyczne. Super by tez było gdyby nim się dało również zasiać buraki, ale głównie chodzi o kukurydze. Myślałem nad kleine są w granicach 10 tys bądź mezoportem ale o nich mieszane opinie wyczytałem i sam nie wiem... może ktoś z was ma takiego mezoporta czy kleina mechanicznego i coś powie na ten temat??? albo innego mechanicznego którego poleca

 

Brakujące litery + brak polskich znaków= proszę się poprawić.

Pozdrawiam kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ gdy wczoraj założyłem jeden nikt nie odp, zatem pomyślałem, ze użytkownicy takich siewników mogą nie wchodzić w dział siewniki a w dział odpowiedni dla produkcji roślinnej :) reasumując by dostać odpowiedź :)

 

Polskie znaki...

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze pneumatycznego będzie ciężko podpiąć pod kompaktora, chyba że by jakąś przedłużkę przekaźnika zrobić w sensie że dać cos na agregacie i z każdego końca szedłby przekaźnik, ale nie wiem czy to zda egzamin... wątpię

 

Pokłóciłeś się z klawiszem Alt przy swojej klawiaturze?

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Nawet jak byś zrobił coś takiego to duża waga bd siewnik pneumatyczny z nawozem waży ponad tonę przynajmniej becker.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale to agregat poł zawieszany na kołach i do siewnika ma osobne siłowniki także to nie jest przeszkoda :) ale wolałbym nie kombinować i kupić jakiś mechaniczny... ale ciężko chyba o dobry i dokładny mechaniczny, wnioskuje że masz beckera i co powiesz na jego temat? bo ponoć są kłopoty przy wysiewie dużych nasion kukurydzy tzn końskiego zębu prawda to? buraki tez nim siałeś? jak go oceniasz? bo w dużo jest tych becerów i w dobrych pieniążkach i też o nich myślałem

 

I znowu polskie znaki, ech...

Edit: kris14

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja mam monosema pneumatyka i wysiew jest perfekcja. Dokładny mechaniczny to ciężki temat . Powiedz kolego ile Ty tej kukurydzy masz do siania?  Ja na Twoim miejscu bym odpuścił taką kombinację, spalanie przy siewie kukurydzy jest niskie, mi wychodzi koło 5 litrów na hektar średni z przejazdami, a siejąc duże kawałki to pewnie koło 4 by wyszło. to liczyć 25 zł na paliwo, a wszędzie piszą że dobry , regularny siew to podstawa. Ja na twoim miejscu bym się nie namyślał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje, jak możesz to podaj link do siewnika który masz? z tablicy czy tam allegro żebym wiedział czego mogę szukać ;) a da się nim buraki tez siać?

 

Wzywam do poprawy, kolejny raz!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Tak mam beckera buraków nim nie siałem mam go 2 lata nie narzekam sieje dokładnie a co do dużych nasion to nie miałem problemu a z końskim zębem to podobno są kłopoty ja osobiście nie siałem takich nasion ale znajomy co ma beckera mówił że miał z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

moze masz racje, jak mozesz to podaj link do siewnika ktory masz?? z tablicy czy tam allegro zebym wiedzial czego moge szukac ;) a da sie nim buraki tez siac?

Masz kolego mój siewnik u mnie w galerii. Da sie siać buraki tylko trzeba przełożyć tarcze do wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady wszystkim a co do monsena to podłabyś mi jego model?

Znalazłem już ale za niego trzeba dać ok 25 tys :) to troszkę za dużo :) te beckery mnie ciekawią bo nimi można siać i to i to i kilka ogłoszeń ich widzę z tarczami do kukurydzy i buraków

 

Wystarczy na dzisiaj tych błędów!

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez faraon0000
      Witam
      Poszukuję tabele wysiewu nawozu do siewnika meprozet s100 4 rzędowego mógł by ktoś podać ile kg na danych zębatkach
      Pozdrawiam 
    • Przez jaroon
      Witam
      Szukam informacji o siewnikach Accord Optima 6 rzędów
      Jak wygląda jakość i dokładność siewu w tym siewniku?
      Cenę części zamiennych jeśli ktoś ma takie informacje.
      Czy do 20tys. można kupić jakiś ciekawy egzemplarz?
      Liczę na opinie użytkowników tych maszyn.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj