krycha094

Jaki ciągnik o bardzo niskim spalaniu?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krycha094    7

Witam

 

Poszukuję nowego ciągnika pomocniczego o bardzo niskim  spalaniu(w zamian za 360 3p) do prac: opryskiwacz ok 2000l ,rozsiewacz nawozów 1000-1500kg netto transport lekki docelowo ma być tur  i lekki agregat uprawowy mała prasa stałokomorowa awaryjnie brona wirnikowa 3m . Ciągnik bez ehr cr scr adblu ma mieć 3 pary wyjść hydrauliczny, klima, wałek 540eko, rewers elektrohydrauliczny ewentualnie mechaniczny ,fotel pneumatyczny  półbiegi niekonieczne. Przedział mocy od ok 80 km-95km. Nie ukrywam cena też ważna najlepiej max 140 netto. Moje typy to zetor plus , power 90km, case farmall A 85 95(chociaż  tego 85 oficjalnie już nie ma w sprzedaży) i nh TD5 85 lub 95. Nh i case to to samo na moje w innej masce i kolorze. Za nh85 przemawia pojemność 3200 wiec powinien być oszczędny teoretycznie w tych pracach do 1500 obrotów za to zetor ma niecałe 4.2l ale ma dobrą charakterystykę ponieważ na 1500 obrotów ma prawie pełna moc i moment obrotowy. Proszę o konkretne odpowiedzi właścicieli tych ciągników bądź osób które posiadają takie silniki lub mieli jakąś z nimi styczność.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez krycha094

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

deutz-fahr mało pali mam 2 ciągniki z tej firmy a teraz kupujemy agrolux 75 nowe wersje mają rewers mechaniczny, kolega ma też ten ciągnik i w żniwa jeździł z prasa stałokomorawą, talerzówką i bardzo oszczędny. Ummie  w okolicy jest kilka takich ciągników zamiast c-360   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

ursus c 360 3 p spali ci 3 litry paliwa na godz   możesz pójść spac  i go nie gasic przez 24 godz   spali aby 72 litry ,  inny ci spali 144 litry (penie więcej )

 więc najmijsobie  kogos za 70 zł dniówki na c 360  i na kazde  12 godzin  105 zł  pomnóż x 350 dni w roku 36 tys ,750zł dla ciebie podziel przez  12 miesięcy  ponad 3 tysiaki na miecha , i tak każdy się wali w róg  razem ze mną  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Jak stawiasz na oszczędność to podstawą jest silnik perkins wszystkie moje traktory prócz c 330 mają perkinsy i to chyba najoszczędniejsze silniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Potwierdzam ze Perkins jest niezrownany w spalaniu. Mam 3p oraz Claasa z perkinsami to razem przez zniwa spala tyle co Bizon sam... Tylko trzeba pamietac ze nalezy lac dobre paliwo i olej. "Czerwone" i inne mieszanki wlasnej roboty odpadaja na starcie.

Zastanawia mnie jeszcze jak wypadna w spalaniu nowe ciagniki 3cylindrowe. Moze one tez beda mniej palic bo to w koncu to nie 4 cylindry tylko 3 ale to musi sie ktos wypowiedziec kto takowy ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Polecam Ursus 8014H do takich zadań które wymieniłeś. Mam 10014H i jest bardzo kompaktowy, przy lekkich pracach mało pali, a jak trzeba to i 4 obrotową pociągnie, a z trójką to radzi sobie wyśmienicie. Cena w stosunku do jakości jest bardzo dobra.
A Farmtrac nie oszukujmy się, to ulep o wiele wiele większy niż ten Ursus/Hattat(bo wielu co nie miało kontaktu z tym traktorem tak go nazywa), w Farmtracu na pierwszy rzut oka węże Fagumit opaskami ściśnięte zwykłymi(zamiast być zagłobione) i wiele wiele innych takich warsztatowych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Weź coś sprawdzonego Df, Nh, Case,  ale ja bym wziął JD. Perkinsy są delikatne są oszczędne jak pykają na małym gazie a jak dostaną w pi..de to z baku siorbią aż gwizda.

Ponoć valtry są oszczędne, ale sam tego nie powiem bo nie posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Jeden właściciel w tygodniku rolniczym wypowiadał się o swoim farmerze i mówi że to straszny badziew ale nie pamiętam dlaczego. 

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

tak był kiedyś taki temat w tygodniku rolniczym, jeśli dobrze pamiętam to przedstawiciel firmy wypowiadał się że ten model opisywany jest już nieprodukowany czy unowocześniony i nie ma już opisywanych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego nie myslałeś o kubocie ja nieraz użytkuje te ciągniki i nawet mało pala oczywiście jak maja lekką prace a jak je sie obciąży to spala więcej 

 


widze że mój przedmówca prawie w jednej chwili jak ja pomyslał o tej samej marce ja to bym w kubotach zmienił biegi bo mam wrażenie że ciężko chodzą 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

Polecam Farmtrac 690 DT znajomy ma jako głowny traktor i bardzo go sb chwali ma go 3 lata narzeka tylko na czesto urywajacą sie taka mała dźwignie rewersu :) a spalanie moc i przelozenia skrzyni chwali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

przeważnie każdy ciągnik na 1ha zaorania pola spali ok 15 l chodzi mi o normalne oranie nie jakieś płytkie bo zaraz na forum znajdą sie osoby co zaczną pisac głupoty o 8 l  co jest mało realne 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Co z tego że mało spali jak bedzie miał małą siłę uciagu.Większy ciągnik , wiecej spali , ma większy uciąg ale i robota bedzie szybciej zrobiona. :)

Może ten?

Marzenie wielu rolników :)https://www.youtube.com/watch?v=d0ftD4nL7Zs

 

Osobiście jak bym kupował to taki co ma jak najmniej elektroniki.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodek74    0

Bierz ciągnik na common railu po gwarancji będziesz mógł zmienić mapę w komputerze sterującym ,na optymalną ze względu na sprawność silnika.Fabrycznie silniki w ciągnikach mają oprogramowanie optymalne pod kontem ochrony środowiska,opózniony wtrysk paliwa przez to są bardziej paliwożerne .Z tego co wiem ciągniki kubota mają przełączenie praca ekonomiczna i praca z priorytetem wysokiej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1789    0

Kupując Kubote 7040 liczyłem że będzie mało palić, porównywalnie c-360 ale widzę ze 60-tka wcale dużo nie pali. Kubotke mam z oryginalnym ładowaczem LA1153 wszystko fajnie działa pod warunkiem ze przednie 500kg jest z tylu zawieszone bo ciągnik lekki. A wszyscy mówili ze paliwo będzie wąchał a pali jak smok nawet przy ładowaczu. Pozdrawiam.

 

Na przyszłość proszę zwracać uwagę na polskie znaki.

Pozdrawiam kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Każdy dealer kitu na wciska abyś tylko kupił. Szczególnie dealerzy kuboty ten kit lubią wciskać. Ale gdy się tak uważnie przyjrzymy, małe kuboty nie palą wcale jakoś dużo mniej niż inne ciągniki o podobnych parametrach.  Nawet z wypowiedzi użytkowników podających spalanie na tym forum można wywnioskować, że spalanie jest porównywalne. Nowa seria kuboty ma dpf Co wcale nie pomaga przy lekkich pracach i ekonomi nie poprawia.

 

przeważnie każdy ciągnik na 1ha zaorania pola spali ok 15 l chodzi mi o normalne oranie nie jakieś płytkie bo zaraz na forum znajdą sie osoby co zaczną pisac głupoty o 8 l  co jest mało realne 

 

To ta kubota pali ci 15 l na hektar? To ma być mało? MI 6 cylindrowy mf 4270 pali 11 l/ha. Ludzie kupują małe ciągniki do cięższej pracy bo niby na godzinę mało pali. I co z tego? Jak mało zrobi. Ja hektar zaorzę w godzinę. Oszczędzam czas i paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Każdy dealer kitu na wciska abyś tylko kupił. Szczególnie dealerzy kuboty ten kit lubią wciskać. Ale gdy się tak uważnie przyjrzymy, małe kuboty nie palą wcale jakoś dużo mniej niż inne ciągniki o podobnych parametrach.  Nawet z wypowiedzi użytkowników podających spalanie na tym forum można wywnioskować, że spalanie jest porównywalne. Nowa seria kuboty ma dpf Co wcale nie pomaga przy lekkich pracach i ekonomi nie poprawia.

 

 

To ta kubota pali ci 15 l na hektar? To ma być mało? MI 6 cylindrowy mf 4270 pali 11 l/ha. Ludzie kupują małe ciągniki do cięższej pracy bo niby na godzinę mało pali. I co z tego? Jak mało zrobi. Ja hektar zaorzę w godzinę. Oszczędzam czas i paliwo.

 

Mi Jd 6 spala 18l , zetor 16245 16l. Jestem ciekawy jaki masz plon na takiej orce 11l ha, chyba że to jakieś piachy ale to już mało kto orze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

liczą się też umiejętności operatora ciągnika można orać z prędkością obr silnika 1700 albo 2000 ważne jest wyczucie przy jakich obrotach jest w miarę małe spalanie i najlepszy ciąg 

ja bym rozważył na twoim miejscu Case  lub DF  lub MF serii 36 niby to samo co DF  ale zawsze wiekszy prestiż

valtry nie polecam jakaś dziewczyna ci zauroczy i po ciągniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Polecam tyma 903 lub 1003 spalanie bardzo niskie podobnie do farmtrac 690 który przy jeździe po obejściu pali 3 l/mth. Nie bój się tyma to koreański ale bardzo dobry ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj