Pan_Zagadka

Koszt budowy obory na 20 krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pan_Zagadka    3

Witam mam pytanie w postaci takiej ile kosztowało by wybudowanie obory (Od podstaw) na 20 krów wiadomo z korytarzem paszowym. konkretnie chodzi mi o sam budynek bez wyposarzenia który był by postawiony przez moją osobę (z pomocą :) ) czyli nielicząc robocizny. I czy zmieścił bym się w kwocie 70 tyś ???

 

Z góry dziękuę za odp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Sam budynek to pewnie tak tylko czy na 20 krów  opłaci się stawiać oborę?


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Ale zero szczegółów.

Stanowiska wyłącznie dla krów dojnych?

Korytarze gnojowe z systemem usuwania obornika łańcuchowym?

Obora na rusztach, matach, czy uwięziowa czy wolnostanowiskowa?

Jakie materiały do tego zamierzasz użyć? Cegła, supereks? Dach kryty dachówka czy blachą...

 

Najlepiej zajrzyj np. do miesięcznika top agrar polska i w archiwum pogrzeb, bo było masę artykułów o nowych oborach, ich specyfikacja, materiały cena w przeliczeniu na jedno stanowisko. Przeglądałem te artykuły to obory wychodzą w przedziale od 6-13 tys. zł w przeliczeniu na jedną sztukę. Czyli jak chcesz 20 sztuk to od 120 tys. zł.- 260tys. zł. 

W zależności od rodzaju obory, wykonania. Jeśli chcesz nową oborę to nigdy to tanie nie było, zawsze taniej i prościej przekształcić budynki co się posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan_Zagadka    3

Ten budynek co posiadam to jedynie do wyburzenia więc lipa :( . O szczegółach już mówię:

Obora na rusztach (choć w mojej okolicy robią na normalne krokwie a nie metale i bardzo ładne dach wychodzą),

maty to tak mniej więcej wiem ile kosztują więc problemu nie ma

uwięziowa z pustaka kryta blachą.

taśmociągi do obornika i wywiewy to już w przyszłości więc teraz to mnie mało martwi

obora dla krów dojnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Kolego pozwól że Cię poprawię obora na rusztach to rodzaj podłogi wykorzystanej w oborze czyli taka jakby "przelotowa" w sensie że odchody zwierząt spadają przez ruszta i kanałami ściekowymi lądują w zbiorniku na gnojowice  :lol:


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

To znaczy że masz na mysli system bezściółkowy wg mnie to mniej pracy w takiej wiec lepsza


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

A jak kolega widzi system udoju będzie to hala udojowa czy może bardziej tradycyjnie na aparat  przewodowy przy każdym stanowisku?


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Akurat remontuje starą oborę, tylko dach zostaje i tez na 22 krowy i 20 młodzierzy to koszt OK u mnie 100tys własna robocizna.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan_Zagadka    3

nie nie tradycyjnie będą dojone bo zależy mi na tym żeby obora zajęła mało miejsca 


Ale oblewał Pan fundamenty budował baseny na gnojówkę bo to znacznie zmienia koszta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj