Skocz do zawartości
Pan_Zagadka

Koszt budowy obory na 20 krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obory
Pan_Zagadka    3

Witam mam pytanie w postaci takiej ile kosztowało by wybudowanie obory (Od podstaw) na 20 krów wiadomo z korytarzem paszowym. konkretnie chodzi mi o sam budynek bez wyposarzenia który był by postawiony przez moją osobę (z pomocą :) ) czyli nielicząc robocizny. I czy zmieścił bym się w kwocie 70 tyś ???

Z góry dziękuę za odp 

Landfarmer    3558

Sam budynek to pewnie tak tylko czy na 20 krów  opłaci się stawiać oborę?

Szef wszystkich szefów  ;)

Apista    6

Ale zero szczegółów.

Stanowiska wyłącznie dla krów dojnych?

Korytarze gnojowe z systemem usuwania obornika łańcuchowym?

Obora na rusztach, matach, czy uwięziowa czy wolnostanowiskowa?

Jakie materiały do tego zamierzasz użyć? Cegła, supereks? Dach kryty dachówka czy blachą...

Najlepiej zajrzyj np. do miesięcznika top agrar polska i w archiwum pogrzeb, bo było masę artykułów o nowych oborach, ich specyfikacja, materiały cena w przeliczeniu na jedno stanowisko. Przeglądałem te artykuły to obory wychodzą w przedziale od 6-13 tys. zł w przeliczeniu na jedną sztukę. Czyli jak chcesz 20 sztuk to od 120 tys. zł.- 260tys. zł. 

W zależności od rodzaju obory, wykonania. Jeśli chcesz nową oborę to nigdy to tanie nie było, zawsze taniej i prościej przekształcić budynki co się posiada.

Wiadomość z agroFakt.pl

Pan_Zagadka    3

Ten budynek co posiadam to jedynie do wyburzenia więc lipa :( . O szczegółach już mówię:

Obora na rusztach (choć w mojej okolicy robią na normalne krokwie a nie metale i bardzo ładne dach wychodzą),

maty to tak mniej więcej wiem ile kosztują więc problemu nie ma

uwięziowa z pustaka kryta blachą.

taśmociągi do obornika i wywiewy to już w przyszłości więc teraz to mnie mało martwi

obora dla krów dojnych 

Landfarmer    3558

Kolego pozwól że Cię poprawię obora na rusztach to rodzaj podłogi wykorzystanej w oborze czyli taka jakby "przelotowa" w sensie że odchody zwierząt spadają przez ruszta i kanałami ściekowymi lądują w zbiorniku na gnojowice  :lol:

Landfarmer    3558

To znaczy że masz na mysli system bezściółkowy wg mnie to mniej pracy w takiej wiec lepsza

Landfarmer    3558

A jak kolega widzi system udoju będzie to hala udojowa czy może bardziej tradycyjnie na aparat  przewodowy przy każdym stanowisku?

kobra89    66

Akurat remontuje starą oborę, tylko dach zostaje i tez na 22 krowy i 20 młodzierzy to koszt OK u mnie 100tys własna robocizna.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Pan_Zagadka    3

nie nie tradycyjnie będą dojone bo zależy mi na tym żeby obora zajęła mało miejsca 

Ale oblewał Pan fundamenty budował baseny na gnojówkę bo to znacznie zmienia koszta .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maniek00000
      Witam,

Chciałbym przerobić starą chlewnię, która stoi pusta na suszarnię. Nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Suszarnia posłuży do suszenia ziół, kasztanów, kwiatu bzu, lipy itp, plus to co wyprodukuję w swoim gospodarstwie (melisa, tymianek i inne, w zależności od popytu i cen na rynku). Źródłem ciepła będzie drewno. Widziałem jedną suszarnię podłogową, był tam spory piec i nadmuch pchający powietrze pod płyty podłogowe z perforacją i tyle. Zastanawiam się, czy są jakieś nowocześniejsze rozwiązania i jaki będzie koszt takiej budowy. Być może ktoś ma namiary do firm zajmujących się budową tego typu obiektów w woj. zachodniopomorskim?

Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez thor1984
      Przymierzam się na wiosnę do remontu stodoły który polegał by na wymianie pokrycia i więźby dachowej bez żadnych zmian konstrukcyjnych ale chciałbym to zrobić legalnie i zastanawiam się czy na taki zakres prac wystarczy zgłoszenie czy potrzebne będzie pozwolenie na budowę? Druga kwestia jest taka, że stodoła ma około 40 lat i była stawiana bez jakichkolwiek papierów i pozwoleń więc nie wiem czy da się to w ogóle zrobić legalnie. Może ktoś miał podobną sytuację? Przecież nie pójdę do urzędu i nie powiem jak wygląda sytuacja, że chcę remontować jakby nie patrzeć samowolę budowlaną.
    • Przez RycerzNocy
      co myślicie o hali namiotowej jako garaż na maszyny lub słomę
    • Przez Pawel89pl
      Witam . Od jakiegoś czasu zastanawiam się na stworzeniem budynku w którym można przechowywać zarówno płody rolne jak i maszyny rolnicze .  Interesuje mnie hala o wymiarach mniej więcej 12 na 20 metrów . Teraz tak na rynku jest dość  duża rozbieżność cen . Hala  blaszana w ogłoszeniach wychodzi około 50tys zł a hala z  konstrukcji stalowej to już koszt około 70-80tys  . Czy ktoś coś doradzi ?  Z góry dzięki za pomoc
    • Przez chillout89
      Witam, czy ktoś posiada wagę samochodowa na swój własny użytek. Czy warto jest zainwestować w np. wagę osiową i czy jest wystarczająco dokładna?