ROLNIK500

Jaką prasę do t-25 wybrać

Polecane posty

look19    30

polecam sipme 224

Przy sipmie z224 to on kopyto wywali. Polecam welgera ap(osobiście widziałem c330, który ciagnął welgera ap41 i jeszcze z tyłu miał przyczepe i dawał z nią radę), deutz-fahra(są modele, które mają wspólne części z famarolem, ale są lepiej wykonane niż famarol lepsza stal, więc są jeszcze lżejsze) jest jeszcze famarol słupsk, jest ona lżejsza o 300kg od sipmy, więc lżej pójdzie. A którą kolega wybierze - w jak najlepszym stanie, w przypadku t25 jak najlżejszą - ciagnik wszędzie da radę z nią, niemalowana - farba zakrywa prawdziwy powód sprzedaży.

Famarol to taka: http://olx.pl/oferty/q-famarol-prasa/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc

welger taka:http://olx.pl/rolnictwo/maszyny-rolnicze/prasy/q-welger-ap/?search%5Bfilter_float_price%3Afrom%5D=8000&search%5Bfilter_float_year%3Afrom%5D=1980&search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc

Poza tym niektóre zachodnie mają centralne smarowanie, które pomijając, że wygodne(nie trzeba używać towotnicy, wystarczy oleju wlać do zbiorniczka), to wydłużają żywotność prasy, ponieważ np jak jest upał 30st C i więcej, mechanizmy prasy mocno się rozgrzewają, co jest dla nich niekorzystne, a olej nie wysycha tj smar i dzięki temu lepiej smaruje mechanizmy(do tego celu polecam jakiś hipol lub gęstszy, co od razu nie spłynie).

Edytowano przez look19

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zanim zaczniesz cos oglądać, sprawdź gdzie dostaniesz części do tych zabytków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

części pasują od sipmy z 224 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne :P . Że są podobne to nie znaczy że takie same , no ale po przeróbkach coś tam się czasami nada B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i tu się mylisz bo do prasy  Claas\Bauts  części pasują z sipmy tylko np. Bauts sa 2 prawe aparaty a nie lewy i prawy  reszta części tez  pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Być może , akurat z ww. nie miałem styczności . Ale pisząc "pasują części"  masz na myśli zdaje się aparaty , a prasa ma ich trochę więcej . B)  Z własnego doświadczenia wiem że czasami trzeba "kombinować" :rolleyes: .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no może i tak a co powiesz o tej prasie Claas\Bauts  sa tam nowe aparaty,pasek,łańcuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chcę aż tak doradzać . Każdy szuka co mu potrzebne , Ja nie jestem aż takim fachowcem . Kostka dla wielu to przeżytek . No ale sądzę że : wąski podbierak , droga , tłok pewno na drewnianych sankach , pół wałka na stałe przy prasie (chyba) , a wydajność - w grubszym wałku biegów będzie brakować - to tak z grubsza . Ale jeśli na miejscu by się okazało że nie jest mocno rozbita , a potrzebna jest na kilka ha , trochę stargować i czemu nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

stargowałem do 3800zl wałek nie jest na stale prasa będzie pracować za t25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to życzę zadowolenia z zakupu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Polecam Welger ap 12 ! U mnie robi z c 330 i idzie jak przecinak, teraz zebrałem okolo 500 kostek pierwszego pokosu, dokkladnie nie wiem ile bo nie mam jeszcze licznika.. Ale daje rade za***iscie ! Jak dla siebie jest ok. a z częsciami no wiadomo jak to z zagranicznymi, na internecie albo agromasz, ale agromasz 2x tyle co na necie :) Ale jak jest po przegladana przez sezonem nasmarowana to ma chodzic ;] a jak cos wyskoczy tego nawet jasnowidz nie przewidzi.. bo to tylko maszyna jak i kazda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polecasz prasę , której nie możesz ustawić tak żeby wiązała i wygląda jak sprzed wojny ? :blink: :huh: Co Cię w niej urzekło ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidgr    82

a ja polecam prase Massey ferguson typ 15-8 moze i jest podbierak tylko 120cm ale u nas sluzy juz 12lat zawsze wiaze 100na 100 kompletnie żadnych problemow noi czy to c330 czy t-25 to sobie z nia rade zawsze da a i czesci są dostępne np iglice dostalem od reki reszty palcem nie dotknalem i dziala bezawaryjnie. mozesz nawet taka zobaczyc u mnie w galerii z zetorem 3511pracuje idealnie a zetor nawet jej nie odczuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

120 podbierak ? Jak tym zbierać słomę ? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

ja polecam J & D modele od 200 do 300 zapotrzebowanie mocy 20 km a prasują łądnie i pasują polskie części i aparaty wiążące :) a można kupić za 3 tysiące tylko chętnych na nie brak coś o tym wiem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidgr    82

ja tam nie mam problemu zbierac nia slomy zawsze sprasuje bez podgrabiana a ostatnimi laty nie prasowala slomy bo byla nam nie potrzebna dopiero rok temu miala prasowanie slomy w tym roku rowniez nie bedzie prasowac slomy tylko siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Welger AP 41  super maszynka jak się o nia dba oczywiście. Ja z 8 lat ciągałem ją 330 i dawał sobie spokojnie radę nawet po górach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

To ze nie moglem ustawić wiazania nie znaczy ze nie ustawilem, wiąże juz za***iscie, przepuscila 3 kostki na 1.5ha siana i 2x sznurek przerwało... a po za tym wygląda bardzo dobrze jak na swoje lata. napewno lepiej wygląda niz nie kiedy ciagniki co są rozjebane jak by  granatem dostały. i robote robi, jak dla siebie uwazam ze jest super maszyna..i to za grosze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O 3 za dużo B).  Za grosze to ile to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj