Zaloguj się, aby obserwować  
cosmos

Magazyn płaski na zboże - izolacja podłogi

Polecane posty

cosmos    3

Nie mogłem znaleźć takiego tematu, więc jeśli jest to przepraszam. Nie wiedziałem też gdzie go wsadzić więc dałem w zboża.

Mam taki problem zamierzam przerobić stodołę na płaski magazyn zbożowy. I mam pytanko jak najlepiej wyizolować podłogę i ściany do wysokości sypania zboża, żeby zboże dobrze się przechowywało i nie łapało wilgoci. Dlatego jeśli ktoś już coś takiego przerabiał to proszę o informację. Dodam, że stodoła jest stara z 1939 roku (jeszcze Niemiecka) i mury ścian są izolowane papą, ale tak na około 1m nad ziemią na styku podmórówki bazaltowej z cegłą, ale nie wiem co jest pod podłogą.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napewno zabezpiecz jakąś folią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Nie no jasne, tylko mi chodzi o jakieś sprawdzone w praktyce rozwiązania, typu jaka folia, czy jaka masa bitumiczna itd.?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

Ja zrobiłem dodatkową podłogę z dylatacją i tak samo ze ścianami. Dobra byłaby płyta OSB. Używałem folii ale trafiały się uszkodzenia i podciągało wilgoć.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

A tą płyte OSB to gdzie chciałbyś położyć? Bo nie zrozumiałem.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

Legarki na podłogę i listwy dystansowe na ścianę i do tego mocować taką płytę. Zamiast płyty użyłem desek świerkowych (miałem takie pod ręką) , a przed myszami dodatkowo uszczelniłem pianką montażowa i zastosowałem wentylowanie zboża wykorzystując plastikowe rury melioracyjne.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zrób tak jak ci radzi zorzyk2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@zorzyk2 po tych deskach i legarkach jeździsz przyczepą czy to sa poprostu takie zasieki ??

 

Ja mam przenice w stodole i była tam już posadzka na nią dałem folie budowlaną i 5 cm betonu i bez problemu wjeżdżam z przyczepą o wadze 20 ton a potem ładuje Turem na przyczepy może być też papa + lepik ale z tym to więcej roboty bo z lepikiem trzeba się bawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

Tam są duże zasieki , przednia ściana jest wyjmowana a załadunek żmijką do dmuchawy. Część komunikacyjna służy również do składowania, a tam idzie na spód gruba plandeka z naczepy. Miał być Bin ale nastąpiła zmiana planów.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

duża ta stodoła?

 

nie lepiej rozwalić i postawić silos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

zorzyk2 a w drewnie to nic ci się nie lęgnie (jakieś owady i inne takie)?

 

piootr a te 5cm to z jakimś zbrojeniem czy tylko sam beton?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

Nic nie zauważyłem

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

OK, tak tylko pytam, bo często słyszałem opinie, że decha to większe prawdopodobieństwo wołka niż beton, ale nie wiem ile w tym prawdy.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

Na podłogę: najpierw beton, później papa i znowu beton- u nas tak jest i sie sprawdza.

My na ścianach mamy zwykłą sklejkę,ale nie dotyka ścian. Oparta jest o belki od "drugiego piętra".

Kuzyn ma ściany smołą pokryte i też sie sprawdzy.

A na szkodniki to i tak co roku przed samymi żniwami trzeba magazyn opryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Ja niczym nie zabezpieczylem sypie na goły cement zboże leży nawet do kwietnia i wilgoci nie łapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

No a u mnie nie wiem co jest pod betonem (Stodoła Made in Germany 1939) i niestety jak dłużej poleży to złapie wilgoć.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja niedawno przerabiam posadzkę w stodole pod zborze. Zerwałem stary beton (nie było to trudne), wyrównałem ziemie, dokładnie ujeździłem 3512, położyłem folie (zwykło czarno) i zalałem nowo posadzkę ale dodawałem jeszcze uszczelniacz. Nie pamiętam nazwy tego środka ale nie był drogi. Był to płyn w bańce 5l. teraz jest chyba 3 raz posypane na nią zboże i nie ma problemów z wilgocią. Na ściany nie dawałem żadnej izolacji. W tamtym roku otynkowałem bo wczesnej była goła ściana.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja na beton położyłem folie na ściany płyty gipsowe i przechowuje się jak trzeba :lol:




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Płyta gipsowa to nie jest dobry pomysł - strasznie lubią pleśnieć, wystarczy troszkę wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robiłem magazyn na zboże wyłożyłem na beton warstwę foli i zalałem betonem i po posadzce przeleciałem Unii gruntem Atlasu a robiłem to przed żniwami trzeba było dobrze wietrzyć stodołę żeby wysychało i zboże leży na tym dobrze.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
Płyta gipsowa to nie jest dobry pomysł - strasznie lubią pleśnieć, wystarczy troszkę wilgoci.

Na razie jest dobrze B) jak siądzie pleśń to napisze :lol:




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Ja zrobiłem posadzkę tak że położyłem warstwę betonu potem folia na folie styropianem 5 cm na to zbrojenie i beton zboże przechowuje się świetnie zapomniałem o jakiś tam deptakach itp. jeszcze po tym cięgnikiem nie próbowałem jeździć bo mi nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja miałem wylewkę i na to dałem folię i warstwę betonu ok. 10cm.zboże lezało bezpośrednio na betonie i nic sie nie stało ,ważne aby folię dawac w jednym kawałku lub ją zgrzać i nie podziurawić jej przy wylewaniu betonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja mam tak samo jak kolega powyżej ale silos o wymiarach 4x6x2 a reszte mam zrobione z drewna (lepsza izolacja od betonu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj