luk2782

Vaderstad Rapid XL 300c

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas rapid
kobire    1

Witam. My na gospodarce 385 ha pracujemy nowym Maestro 3000 Junkkari(Finlandia). Zanim zakupiliśmy przewertowaliśmy wszystkich producentów razem z Vederstadem, którego ma nasz sąsiad. On ma trochę po 4 latach pracy trochę inne, mniej entuzjastyczne zdanie na temat tej maszyny. Za te pieniądze to powinna pracować przynajmniej 3 lata bezawaryjne, niestety miał problemy już po dwóch sezonach. Ceny części są astronomiczne, a podróbki które posiadają są niestety takiej jakości jak cena.

Maestro Junkkari kupiliśmy nie tylko ze względu na cenę ale na opinie innych właścicieli. Byliśmy na targach w Bednarach i spotkaliśmy rolnika który miał kilka maszyn Junkkari (Paszowóz, sieczkarnie, i Simulte) zaprosił nas do siebie i naprawde byliśmy mile zaskoczeni. MAszyny były natyle lat pracy w rewelacyjnym stanie. Facet planuje kupić jeszcze ich rębak bo ma piec na wióry.Jeżeli chece zobaczyć jak pracuje maszyna mozecie zobaczyc na youtobie

.

Maszyna jest wykonana solidnie posiada bardzo duża skrzynie nasienną, regulowny zbiornik, z mokrą ziemią daje sobie świetnie rade ponieważ pracują kola na oddzielnych łożyskach. Rozwiązania redlic też są profesjonalnie dopracowane do napotkanych kamieni na polu (sprężyny nie pękają jak Vaderstade po wykonaniu 68 ha)

Polecam warto czasami pomyśleć zanim pozaciąga sie kredyty żeby pokazać się innemu sasiadowi że na co mnie stać. Mercedesy też były kiedyś dobre jak były produkowane w Nieczech teraz po roku korozja je zjada:) (wiem cos na ten temat). My za różnicę (zaoszczędzona kase) wymieniliśmy dach na budynkach gospodarczych. Uważamy że warto czasami rozsadnie wydawac kase. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carlos4ever    3

Kuzyn ma Rapida 300S a nawet dwa bo w zeszłym roku kupił drugi. Ziemi ma troche ponad 350 ha i do zeszłego roku ciągał go Zts-em 16245 a teraz ciaga go JD 8230 jak z nim rozmawiałem to przy sianiu pszenicy średnio dzienni wyszło mu 40 ha. Troche w usługach dorabia głównie w sianiu rzepaku. Maszyna prosta i niezawodna. Fakt części strasznie drogie np. elektromagnes który odpowiada z robienie ścieżek kosztował z 5 lat temu 1200 PLN. Przez 10 lat kilka razy sie popsuł. Wielkim plusem jest skrzynia na nasiona pszenicy wchodzi 2t tak więc spokojnie starcza na 10 ha. Kuzyn ma siewnik od nowości zrobił nim około 3500 ha i talerze jeszcze z 5 lat lekko pośmigają. Jak sie pilnuje smarowania wszystkich łożysk maszyna nie do zajeżdżenia. Osobiście polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xronikx    0

Co do siewnika.Ja posiadam vaderstada rapida 300s i moim zdaniem masz racje ze lepszego nie ma.Wysiew jest bardzo dokladny wydajnosc bardzo duza na vaderstad mówi że jeden dysk ma wytrzymac 6tys ha.Niewiem ja dopiero mam go 2 lata zasial okolo 250ha bo posiadam tylko 120ha .A co do mocy to ciagnie go NH TM155 trochę jest przymały ale w siewie rzepaku spokojnie radzi sobie tak jak zaleca vaderstad czyli ok 11km/h w pszenicy troche gorzej bo odsczuwa pelna skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mksuzi    0

kolega posiada rapida 600 i smiga nim z jd8200 i jest zadowolony ziemia różnego typu od gliny po piaski..czasami pierdzi ale idzie areał jaki obsiewa to zaledwie 250ha, mniej czasu zajmuje mu siew;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kufcio    2

Witam

jestem na etapie modernizacji w gospodarstwie, rozglądam sie za takim agregatem jednak gdzie nie podpytam to mówi że po orce zimowej i tak trzeba ciezka brona lub lekkim kultywatorem zanim wjedziesz Rapidem. Myślałem że jakosc siewu bedzie po orce zadowalająca i tylko wtedy widze ekonomiczny sens płacenia 180tys za siewnik...

 

Jak Wy to robicie wiosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarus1614    0

w jaki sposób system uproszczony "oszczędza" wode w glebie???

szersze i węższe międzyżędzia wynikają z dużej prędkości siewu siejąc powoli jest równo. jeżeli myślisz o takim czymś zagadaj z dealerem niech da ci na testy nie nadaje się na małe i nieforemni pola i potrzebuje min 200 km!!! na mozaikowatej i pagórkowatej glebie, potrzebuje sprytnego operatora żeby utrzymać głębokość, na mokro nie zasiejesz żepaku!!! myślisz sobie że ma dużą skrzynie to zasypiesz ją i pojedziesz na odległe pole a tak nie można bo prędzej koła powyginasz.ninimalna prędkość siewu to 12 km/h sądze że lepsze są siewniki typu pronto. spiryt czy terrasem it. ale też mają wady. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

czarus a ty pierwszy dzien internet masz?

 

odpowiadasz na post z przed 4 lat, poza tym obok tego co pioter pisal. nie kontunuujesz tez watku z poprzednich postow i w ogole twoja wypowiedz nie ma wiekszej logiki.

 

zastanow sie jak bedziesz chcial cos nastepnym razem napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Witam

co myślicie o siewie kukurydzy Rapidem?

Jest duża różnica w plonie niż przy siewie siewnikiem punktowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malmax    0

Panowie słyszę o różnych wydajnościach siewu Rapidem. Wiadome zależy od ciągnika, pola itp. może napiszcie swoje doświadczenia jaki areał w jakim czasie jesteście w stanie sowim sprzętem obsiać.

 

-ciągnik i wersja siewnika

-rodzaj ziemi

-powierzchnia

-czas siewu

-uprawa jaka została zasiana

-ewentualne uwagi i spostrzeżenia (wilgotna/sucha ziemia, pagórki, odczucia o zapychaniu się na co zwrócić uwagę itp.)

 

Chodzi oczywiście o orientacyjne spojrzenie na wydajność prac w rzeczywistości. Jeśli masz inny siewnik do szybkiego siewu to również napisz swoje spostrzeżenia każdy chciałby kupić najbardziej dobrany do swoich potrzeb sprzęt a nie zawsze jest z czym porównać.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

W jakim zakresie kopiuje poprzecznie Rapid? Czy po modernizacji siewnika zmieniło się coś w tej kwestii?

Jak się sieje rzepak wersją mechaniczną w kontekście kontroli ilości nasion w skrzyni? Tak jak widziałem na targach, to jest to dość głęboka skrzynia i żeby wyrównać nasiona to chyba trzeba wejść do środka. Jak się jedną odmianą sieje powiedzmy 2 ha to chyba męka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak89    5

ciagnik 175 km rapid 3m 12-14km/ha pola 3-8 ha w kawalku , 20ha dziennie idzie spokojnie zasiac, rzepak troche wiecej bo malo nasion nie ma takiego ciezaru do ciagania, przy 2 tonach pszenicy w skrzyni pierwsze hektary jest co ciagać, gleba uprawiona , bądz bezorkowo po gleboszu,wiecej jak 14km /h nie jezdze bo nie idzie usiedziec w ciagniku.rekord 30 ha w dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

wydajność tak jak napisał anusiak - z tym że vmax to pod 20 km/h po ściernisku - ale kwestia amortyzacja ciągnika - no i zwieszonego zużycia paliwa  - mimo wszystko opór rośnie do `2 prędkości - więc optymalne jest 12-14 km/h - co do poziomu nasion to ma czujnik w siewniku pokazujący niski poziom nasion zależnie od podziału siewnika różnie to wychodzi - ale nie ma takiego problemu z wyrównaniem nasion przy siewie pszenicy - gorzej przy rzepaku trzeba się troszkę nakombinować jak masz w nim wsypane 5kg nasion żeby wysiać do końca . Co do kopiowania to nie wiem czy coś się zmieniło, mam jeden z pierwszych modeli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

posiadam akurat rapid 300S jeśli chodzi o kopiowanie to jest dużo gorsze  niż w siewnikach z redlicami siewnymi z tyłu za wałem oponowym  pszenżyto ozime uprawione kockerling quadro 22ha10godzin prędkość 12-15 km/h ciągnik 150KM zużyte paliwo 180l , gryka zaorane 102ha 23 godziny prędkość 14-18km/h ciągnik 180KM zużyte paliwo 700l prawda jest taka że siewnik wymyślony został do siewu bezpośredniego i uproszczonego i w takich warunkach spisuje się idealnie co do siania po orce pomimo zabiegów konstruktorów już tak dobrze nie jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malmax    0

posiadam akurat rapid 300S jeśli chodzi o kopiowanie to jest dużo gorsze  niż w siewnikach z redlicami siewnymi z tyłu za wałem oponowym  pszenżyto ozime uprawione kockerling quadro 22ha10godzin prędkość 12-15 km/h ciągnik 150KM zużyte paliwo 180l , gryka zaorane 102ha 23 godziny prędkość 14-18km/h ciągnik 180KM zużyte paliwo 700l prawda jest taka że siewnik wymyślony został do siewu bezpośredniego i uproszczonego i w takich warunkach spisuje się idealnie co do siania po orce pomimo zabiegów konstruktorów już tak dobrze nie jest 

 

A jak ten ciągnik 150 km sobie radził z Rapidem? Ja mam Case 145km i tu pytanie czy dobrze będzie sobie dawał rade na glebach lekkich, czasami piaszczyste bez górek? Interesuje mnie zestaw na talerzach wersja Rapid 300S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

To interesuje cię dokładnie taki siewnik jaki ja mam, kupiłem go wiosną 2015 i mam obsiane ok. 400ha już. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie mocy to wszystko zależy od tego czy będziesz siał po orce czy po kultywatorze, talerzówce. Ja mam ziemie lekkie trochę  IV ale w większości V i IV i teren raczej płaski. Jeśli chodzi o siew po orce to w moich warunkach potrzebne jest 180KM żeby utrzymać prędkość siewu 14-16km/h a taka prędkość moim zdaniem jest optymalna, po kultywatorze ciągnik 150KM w moich warunkach pozwala pracować z prędkością 12-15km/h. Czytam nieraz również że co niektórzy chcą siać z prędkościami 20km/h pomijając już to że producent nie zaleca pracy z takimi prędkościami to moim zdaniem jest też zdecydowanie za szybko dlatego że spada jakość siewu , zapotrzebowanie mocy , zużycie paliwa, zużycie elementów roboczych jest nie adekwatne do wykonanej pracy i dodatkowo ryzyko że jak się coś trafi w ziemni przy takich prędkościach a prędzej czy później się trafi to nawet nie zniszczalny i pancerny rapid tego nie wytrzymuje i w takiej sytuacji znaczy że powinniśmy mieć rapida 400s raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    206

jaka cena takiego 300c dzisiaj? juz ponad 5 lat minelo moze nowy model niedlugo wyjdzie? jakis lifting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53

Przyłącze się do pytania wyżej.Wie ktoś może, jak teraz taki siewnik kosztuje i czy coś zostało w nim zmienione ostatnimi czasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

od początku 2016 była modernizacja łożyska bezobsługowe, wałek wysiewający napędzany hydraulicznie + radar, trochę podniesiona i powiększona skrzynia nasienna możliwość sterowania bezprzewodowo z tabletu, zmieniona trochę konstrukcja przedniego wału dogniatającego pivot ,zmodernizowany tylny zagarniacz palcowy, cena 300S jakieś 200tyś netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2305    2
Dnia 8.07.2008 o 07:53, szarywilk napisał:

3 metry - nie polecam ponizej 165 koni, 4 moim zdaniem 180 to minimum ,a 4,5 to powyzej 200 koni na 100 procent . Ja mam 7820 tls i nh tm 195, ale raczej jd bo ma amortyzowana os i lepiej znosi szybka uprawe (przynajmniej operator) :P . Co prawda na 3 metry mialo byc ok 140 koni ale to bajka sprzedawcy bo poczatkowo sialismy zetorem 16245 i nie dawal rady uzyskac predkosci, a skrzynia wytrzymywala pol sezonu, a nie o to chodzi - lepiej wiecej koni jak masz jeszcze gorki to ten nowy jd bedzie w sam raz. Albo ciezkie ziemie. Bo lepiej 10 koni wiecej jak meczyc trakor - dluzej pochodzi a pozatym jak pracujesz traktorem na 100 to niestety ekonomia na tym cierpi (zuzycie paliwa - a i nie wiem jak z szerokoscia ogumienia - bo dobrze zeby trakotr ugniatal rowno pod siewnik ale przy 4,5 to musialy by byc albo wielkie blizniaki albo podwojnie blizniaki a z tym na drodze bedzie ciezko jezdzic wiec chyba zostanie ci wziac max szerokie ogumienie 710 albo szersze i liczyc ze nacisk nie bedzie za duzy i nie popsuje jakosci siewu.

 

received_471366614166603.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj