luk2782

Vaderstad Rapid XL 300c

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luk2782    19

Moim zdaniem nie ma lepszego! ma ktos z was informacje na temat tego modelu? jak sie nim pracuje? jak z jego zwrotnościa bo w koncu to sprzet ciągany?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kiedys cos czytalem ze maja go gospodarstwa siejace okolo 1tys ha zboz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

u mnie maj taki sprzet gospodarstwa ok 300 -400ha zalezy jak droga jest robocizna w gospodarstwie ale oni nie utrzymuja sie z pola tylko ze zwierzat. rozmawiałem z przedstawicielem HORSCHA to mówił ze ich 3 metrowy zestaw cieszy sie zainteresowaniem w sród 100 ha gospodarstw tylko ze Horsch jest tanszy ale troszke sie rózni.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Do 200-300ha wystarczy 3-4m zestaw bierny Amazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

kiedys czytałem w PR o farmerze z suwlszczyzny któryma 800ha (prawie sama glina). w kazdym badz razie ma 4m i po 2sezonie wymieniał tależe(sustem orkowy stosuje) a ciąga go łamanym Case-niepamietam symbolu dokładnie ale miła >300KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

A to psikus. Tylko po co ciągnik powyżej 300KM do siewnika 4m?  :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

@jarek amazone do vaderstada nie porównuj o klase lepszy poza tym amazone nie wysiewa nawozu. bierny!haha zebowy nie nadaje sie zabardzo do prawy uproszczonej najlepsze sa talerze. po co ponad 300km do siewnika 4m a wiesz jaki to agregat? u mnie gleby sa rózne ale przeważnie średnie i lekkie. spółka ma JD 8520 o ile sie niemyle moc nominalna tego traktora niecałe 300km. ciaga 4 metrowego rapida i z przodu na tuzie ma włóke sprezysta i zapiernicza po polo 16km/h! taka kombinacja nazywa sie szybki i wydajny sprzet! u mnie w okolicy chodza napewno 3 rapidy rózne 3,4 i chyba 8 metrowy!zalety tego sprzetu które moge stwierdzic z autopsji

niesamowita precyzja siewu!idealna rozstawa rzedów co drugie miedzyrzedie szersze, idealna i dokładna aplikacja nawozu w zasiegu korzeni żaden rozsiewacz ci tego nie zrobi, bardzo trwała maszyna, zwrotna jak na maszyne ciagana, dla mnie ideał. jedyny minus o moze dwa ale ten drugi to mniejszy: CENA!!!zapotrzebowanie na moc od 150 do 170 km dla 3 metrów!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-mój kuzyn ma jakiegoś Vaderstadta-z opisu jest to właśnie to o czym Łukasz pisałeś zdaje się jakiś Rapid-i jakiegoś Carriera też ma-też wspominał,że nie ma chyba lepszej firmy-piszę tak ogólnie bo nigdy tego z bliska nie oglądałem z prostej przyczyny-siedlisko u niego ma ponad 500 m długości ,maszyny stoją oczywiście na samym końcu a na spacerek nigdy nie mam czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a oprócz tego sienika firma ta zabłysneła jakimś miejszym siewnikiem zaiweszanym zeby np. z 100KM chodził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a dlaczego co drugie międzyrzędzie jest szersze??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

własnei ten rozstaw miedzyrzedzi jest charakterystyczny dla vaderstada jak zobaczysz kiedys pole gdzie bedzie własnie jedno szersze miedzyredzie ok 13-14cm a drugie weższe chyba 8cm ty tylko RAPID!(nie pamietam dokładnie rozstawu redlic :- jedno jest ponad 12 a drugie ponizej 10 albo 10cm) nie sprawdziłem ale wpływa to kożstnie na rozwój a w efekcie na plonowanie podobno plon o 5% w góre. moze wydaje sie to mało ale im wyzszy plon tym ten % jest wiekszy. a poza tym jak jest troche ha do obsiania to sie tego uzgarnia


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no właśnie widziałem niedawno takie "rządki" i naprawde mój famarol o którym raczej nie moge dobrego słowa powiedzieć sieje lepiej... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Wymysły :P  ;D

 

Przecież ja nie krytykowałem niczego, tylko byłem zwyczajnie zdziwiony, że aż 300KM na 4m, ale wytłumaczyłeś dlaczego. Nie znam tego siewnika. Jedyna moja styczność z maszynami Vaderstaedt to na wystawach i jeszcze przejeżdżam obok magazynu przy drodze A2 na obwodnicy Pniew. Magazyn i nie wiem czy czasami jakąś małą produkcję.

My obsiewamy 3m biernym zestawem Amazone i jest dobrze. Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja obsiewam 3 metrowym czynnym maschio + amazone d7. redlice stopkowe ale w tymroku miałem porównanie. gleba podobna prze droge tylko stanowiskoo po rzepaku ozimym uprawa uproszczona. i tak u nich pozniwna LEMKEN smaragd przedsiewna Horsch terano fx i pozniej rapid a u mnie pozniwna kos przedsiewna kos tylko ze głebiej i brona wirnikowa i amazonka na redlicach stopkowych efekt:

lepsze wschody bardziej wyrównane mniej samosiewów rzepaku wizualny efekt pola jak po orce dosłownie miodzio!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Raz sobie można pozwolić, ale na dłuższą metę nie sprawdza się w Polsce, ze względu na zbyt krótki okres wegetacyjny i za niskie temperatury. W naszym gospodarstwie odbywa się tak: agregat ścierniskowy SILO-WOLFF, pług 5 obracalny z zab. pneumatycznymi AgroZet + włóka, zestaw uprawowo siewny bierny Amazone D8-30 SUPER 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

@jarek widze ze twoje pojecie o uprawie uproszczonej jest blade ;)jak twoim zdaniem wpływa długosc okresu wegetacji na stosowany system uprawy. trzymajac sie Rapida który wytwodzi sie z Szwecji. przeciez w skandynawi okres wegetacji jest krótszy niz u nas na dolnym slasku czy w wlkp. temperatury?! to jest jeszcze lepsze przeciez klimat sie cały czas ociepla! to uprawa uproszczona pozwala mi oszczednie gospodarowac zasobami wody w glebie zwłaszcza na lekkich. taki system uprawy wopływa korzystnie na mikro i makro organizmy glebowe. słyszałes kiedys o uprawie konserwujacej? dlaczego system uprawy uproszczonej jest popuolaryny w skandynawi? ponieważ w ich przypadku chodzi o zatrzymanie fosforu w glebie ich gleby sa bardzo ubogie w ten składnik przy intesywnej uprawie ten pierwiastek takze moze ulec wymywaniu. poza tym role pługa w ytakim systemie pełnia organizmy glebowe. wiadomo ze raz na 4 lata pole trzeba zaorac!rola pługa sprowadza sie do tego ze jest narzedziem które pełni role "odkarzajaca" poniewaz odwraca i głeboko umieszcza resztki pozniwne no i po pługu siew nie wymaga bardziej skompikowanych zabiegów. mysl co chcesz ale uprawa uproszczona w zbożach bedzie coraz bardziej postepowac poniewaz kazdy chce ciac koszty uprawy od tego nie ma wyjscia tym bardziej jesli na rynku pojawiaja sie maszyny które potrafia bardzo dobrze przygotowac pole do siewu.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w jaki sposób system uproszczony "oszczędza" wode w glebie???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

A chwastów to już w ogóle nie bierzesz pod uwagę. Uprawy uproszczone pozwalają na szybszy ich rozwój i pozostawiają nasiona z poprzedniego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

poprostu ograniczona liczba zabiegów i spłycone zabiegia w uprawie konserwujacej zastosowanie roslin mulczujacych czyli np gorczycy. pług przerywa przestrzenie kapilarne w glebie na ich odbudowe potrzba czasu oczywiscie kultywaor tez je niszczy ale płycej pług robi to głebiej przez co woda poostaje odcieta niżej godzie jest dostepna dla roślin. prosty przykład orka siewna głebokosc ok 20cm ziebla ok 25cm czasmi spotyka sie ludzi bogatych którzy oraja głebiej :)najgłebiej korzeniacym sie zbozem jest żyto ok 20cm a reszta płycej 15 a jeczmien njap[łycej ok10 cm wiec po co ryc tak głęboko co roku.

@jarek tak a orajac pługiem to nie wyorujesz nasieon z powotem?!co? co ty myslisz ze nasiona chwastów to tylo jeden sezon wegetacyjny potrafia przetrwac niektóre moga lezec w glebie kilkanascie lat! i czekac na sprzyjajace warunki. w uprawie uproszczonej minusiem jest wzrost ryzyka infekcji przez choroby grzybowe ale i na to jest sposób utrzymanie niewielkiego zmianowania, miedzyplony kultura gleby czyli wapnowanie odpowiednie nawożenie.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Tak, ale to zdecydowana mniejszość. Nasiona najpopularniejszych chwastów po zaoraniu rozkładają się organicznie jak większość roślin bez dostępu powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

podobno nasiona komosy mogą czekać do 42 lat w glebie na sprzyjające warunki

u mnie ziemia co roku wysycha na min 10 cm a plon jęczmienia ok 5t zależy ile naprawde wyschnie ;)

ale pod buraka to to jednak trzeba głębiej?


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj