garos

Zgrabiarka na ok 80 ha

Polecane posty

garos    2

Witam mam zamiar kupić grabiarke 2 karuzelową gdzie na cały rok miała by grabić ok 80 ha siana. Posiadam grabiarke claas ale 1 gwiazdową i juz sie okazuje troche mała. Cena za bardz nie gra roli. Grabiarka ma byc gdzie robi pokos i na srodku i na bok albo 2 na raz. Jeśli macie takie lub podobne to pomozecie wybrać. Podajcie jakiej marki lub na co patrzyć przy zakupie. Najbardziej przekonuje mnie Poetingerr i lelly 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Nie mam doświadczenia z innymi zgrabiarkami, ale dwa sezony już mam przyjemność pomagać przy koszeniu trawy (zgrabiam) Samaszem 6800duo, miała kilka niedoskonałości, które zostały przez firmę poprawione. Przyjemnie mi się tym zgrabia, ale nie ma opcji zgrabiania do środka, tylko na bok lub w dwa wałki. Ogólne wrażenie pozytywne. To moje spostrzeżenia, nie miałem styczności z innymi dwu gwiazdowymi. 


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Ja mam zgrabiarkę Kuhna i bardzo Ci ją polecam. Proponował bym Ci jeśli nie zbierasz sieczkarnią zgrabiarkę z centralnym odkładaniem pokosu. My kosząc ponad 60 ha traw na pokos dopiero w tym roku zmieniliśmy zgrabiarkę na 2 karuzelową. Rocznie zgrabiarka u nas zgrabia trawę z ponad 300 ha więc nie wiem czy w Twoim przypadku taka zgrabiarka jest ekonomiczna w zakupie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

ja psiadam zgrabiarkę Samasz z centralnym odkładaniem pokosu i przez  pierwsze 2 lata spisywała się bardzo dobrze ale w tym roku zeczeła się troche psuć głównie chodzi o jakość materiałów z jakich zostały zrobione ramiona palców. Miałem 2 przypadki gdzie podczas pracy całę ramię urwało się przy samym tym wirniku a serwis jest po prostu żałosny, gdyz zgłaszałem awarię w lipcu i do tej pory nie moga dojechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garos    2

odnosnie Samaszu to nawet nie chce słuchac znajomy ma i nie poleca (chodzi o materiał) i słyszałem tez złe opinie i tej firmie. Fakt nie zbieram sieczkarnią ale pierwszy pokos ok mogła by byc z centralnym odkładem ale juz na 2  sianach nawet musze jezdzic po 2-3 razy zeby był w miare większy nie wspominając ile trzeba jezdzić na 3 i czasami na 4 sianach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz90    10

polecam Krone,ja mam używaną ale jestem z niej zadowolony,nie bierz z wałkiem tylko do środka,bo w 3,4 pokosie narobisz małych wałkow i szkoda  jazdy,a tak gwiazda do gwiazdy podaje i sobie latasz jak pająkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garos    2

no własnie mi chodzi o taką zeby robiła do srodka i na bok (2 rodzaje) co sądzicie o zgrabiarkach lelly?? i jak dajcie firmy to dajcie tez symbole albo cos żebym mógł sprawdzić jaka to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj