Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darolee    12

Witam szanowne koleżanki i kolegów. Jak w temacie chciałbym założyć nowy i myślę, że interesujący niejednego z nas wątek uczciwości podmiotów prowadzących skupy płodów rolnych. Nie wiem czy słabo szukałem, ale takowego nie znalazłem.Jakie podmioty są w Waszej opinii dobrymi, terminowymi płatnikami, a jakich kupców unikać, bo nie płacą lub zwlekają z płatnością. Napiszcie też co sprzedawaliście by wiedzieć w jakim obszarze się poruszamy. I raczej proszę o opinie własne lub potwierdzone, a nie takie- ktoś powiedział, że ktoś powiedział....

 

To może zacznę:

 

Nigdy nie miałem problemów z płatnościami i polecam:

1) Damłyn (pszenica)

2) Elewarr (pszenica, rzepak)

3) Gdańskie Młyny (pszenica)

4) Elewator Jabłowo (pszenica)

5) Glencore (pszenica, rzepak)

6) Glenport (pszenica, rzepak)

7) Bi-Rol Andrzej Biraga (pszenica)

8) Chemirol (pszenica, rzepak)

9) Agrolok (pszenica, rzepak)

10) Herbs&Spices Jerzy kosmalski (kminek)

 

Nie polecam:

1) Pomorskie Młyny (pszenica) - problem z płatnością, przeciąganie zapłaty, choć nie słyszałem by komuś nie zapłacili, ale robi się nerwowo

2) Firma Zielarska Lewandowski (kminek, ogórecznik) - jak wyżej bardzo przeciąga płatności, nawet o kilka miesięcy względem podpisanej umowy. Z racji niszowej produkcji znam trochę osób, które współpracowały z tą firmą i w mojej okolicy nie słyszałem by komuś nie zapłacił.

 

Interesowała by mnie opinia na temat takich firm jak CEFETRA i Agro-Trust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

Fajny pomysł z tym tematem, ale tutaj zrobi sie zamieszanie jak kazdy bedzie dodawał, moze zespół AF pomyśli nad jakąś mapka gdzie mozna by zaznaczac takie miejsca , bądz chociaz województwami to zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    3

Nie polecam FHU Jarosław Adamczak-Jarząb - zwykły pospolity złodziej, kupuje zboże i nie płaci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, FHU Jarosław Adamczak-Jarząb i FHU Agnieszka Adamczak-Jarząb to dwie pseudofirmy kierowane przez tego pana. Zarejestrowane w Więcborku ul.W.Wasilewskiej 14, ale to tylko adres pod którym mieszkał dawniej, byłem tam jego ojciec powiedział że wymeldował go, a już wiele takich oszukanych osób pukało do drzwi. Mechanizm działania ma zawsze taki sam odpowiada na ogłoszenia sprzedaży zboża, sam nigdzie nie ogłasza skupu. Oferuje taką cenę jaką chce sprzedający bez żadnego targowania żeby się ktoś nie wycofał, jak przyjeżdża do gospodarstwa to pokazuje wszystkie dokumenty dla uwiarygodnienia się, potem ważenie samochodu, załadunek,  ważenie pełnego i wystawienie faktury z 2-tygodniowym terminem, na koniec jeszcze mówi że "poleca się na przyszłość" i tyle go widziałem, ani jego ani pieniędzy. wszystko wygląda bardzo wiarygodnie dlatego oszukanych są setki osób a łączna kwota to kilka milionów!!!!!!!!!!!! TAK, KILKA MILIONÓW PLN!!!!!(sic!)

 W ten sposób działa już kilka lat ale dopiero teraz wymiar sprawiedliwości się nim poważnie zainteresował. U mnie był niebieskim MAN-em nr.rej. EZD U565. 

Mnie oszukał latem 2014 roku na kilka tysięcy, powiadomiłem Gazetę Pomorską, która zamieściła  już kilka artykułów na jego temat ku przestrodze innych, ubolewam że Tygodnik-Poradnik Rolniczy,  którego jestem prenumeratorem nie podjął tematu mimo zapewnień redaktora naczelnego, a można było ostrzec więcej rolników. Ten oszust jest już ścigany listem gończym, sprawy prowadzi kilka prokuratur m.in. w Tucholi, Kościanie, Złotowie.

Ten temat był już szeroko opisywany na innych forach internetowych ale wszystkie zostały zlikwidowane w tajemniczy sposób, sądzę że wynajął hakera żeby zlikwidować wszystkie negatywne opinie o nim.

Pytanie do Ciebie "arturmen" możesz podać mi numer telefonu z którego ostatnio do Ciebie dzwonił? napisz na forum lub zadzwoń do mnie mój tel 504-379-793.  Bo on co kilku oszukanych zmienia numer telefonu. Poniżej zamieściłem linki do publikacji w mediach na jego temat, 

 

http://www.pomorska....TWO01/141009081

 

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141015/ROLNICTWO01/141019569

 

http://www.pomorska....TWO01/141209362

 

http://bydgoszcz.tvp...069201/14122014

 

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/18122014-1210/17857457

 

http://www.radiopik.pl/41,390,audycja-z-19-sierpnia-2014

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez chciał oszukać ale wynajolem odpowiednich ludzi i kasę jakoś odzyskałem pisalem juz w zeszłym roku o nim na forum i widzę ze nadal się koledzy łapią powinno być pisane w każdej rolniczej gazecie o takich oszustach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek96    1

interesuje mnie opinia na temat firmy AgroAs oraz Agrocentrum, miał ktoś styczność z tą firmą? 

Edytowano przez Slawek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertooo93    0

Połączone

 

tak jak w temacie, poszukuje osób które sprzedały tam plony lub miały kontakt z tym osobnikiem. Jest poszukiwany przez policje - wiele osób oszukanych, głównie na terenie wlkp. Jeśli ktos ma informacje w tej sprawie prosze o kontakt

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulka    0

interesuje mnie opinia na temat firmy AgroAs oraz Agrocentrum, miał ktoś styczność z tą firmą? 

 

Agro-As firma bardzo porządna. Nie słyszałam negatywnych opinii, przynajmniej na południu Polski

Unikać za to naleźy firmy Agrocorn, zwlekają długo z kasą... chyba, że chą dać przedpłatę to można współpracować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Handlował ktoś z firmą Agro- Trust ?

Osobiście nie handlowałem, ale znam kilku rolników, którzy z nimi robią interesy i jak na razie firma wiarygodna z tego co do mnie doszło. Zakładając temat też mnie interesowała ta firma, może jeszcze ktoś na forum potwierdzi ten fakt.... lub mu zaprzeczy.

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim......
Chcialbym zapytac o firme Agro Trust..... poniewaz w tamtym roku sprzedalem pszeniczke bez zadnych problemow.. platnosc w ciagu 2 tyg..
Teraz sprzedalem rzepak.. mijaja 2 tyg id sprzedazy a wlasciciel firmy oraz przedstawiciel nie odbiera tel..... Nie wiem czy mam sie juz martwic...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Firmy nie znam, ale zadzwoń z innego numeru, jak odbiorą, to wiesz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilem z innego numeru....... odebral szef..... niby ze po niedzieli wysle kase...nie podpisana fakture wyslal na maila...nawet pieczatki nie ma firmowej....
Masakra
180 ton rzepaku w plecy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Faktura RR ? Ta firma to z Lubichowa ? Tych agro -trustów to jest kilka . Masz umowę podpisaną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemik112    1

witam ja zapytam się o skup warzyw Ryszard Kita z obrazejowic na południu Polski miał ktoś z nimi do czynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszD    0

Agro Corn nie płaci za kukurydzę. Proszę uważać, firma w upadłości i pomimo zapewnień, nie zapłacili należnych mi pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1986    1

To i ja się wypowiem. Firmy, której nie polecam nie podam żadnej może dlatego, że i nie bardzo handluję z wieloma. Ogólnie szybko i bezproblemowo handluje mi się z:

 

1) Wytwórnią Piast - Płońsk

2) Firmą Unex - Lublin

 

Drudzy odbierają towar sami ale można na nich tez wozic a pierwsi oczekują dostawy ale zawsze można wynająć jakiś transport. Płatność zawsze na czas i dlatego polecam a od dobrych kilku lat sprzedałem im ponad 3 tys ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1034    0

Zadzwonilem z innego numeru....... odebral szef..... niby ze po niedzieli wysle kase...nie podpisana fakture wyslal na maila...nawet pieczatki nie ma firmowej....

Masakra

180 ton rzepaku w plecy....

Witam czy to firma z  Pasłęka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Zadzwonilem z innego numeru....... odebral szef..... niby ze po niedzieli wysle kase...nie podpisana fakture wyslal na maila...nawet pieczatki nie ma firmowej....

Masakra

180 ton rzepaku w plecy....

 

nie ma obowiazku podpisu ani pieczatki. Wyslij wezwanie do zaplaty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denar16    1

Czy ktoś handlowa z firmą Agro-Kam z Kołybek .Czy jest uczciwa i płaci na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Handlował ktoś może z firmą Good grains z Gdańska? Mam zamiar sprzedać im łubin wąskolistny słodki Zeus. We wrześniu dawali 830 zł/t netto przy 24 tonach (loco gospodarstwo).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez d___b
      Od dwóch dni kręcą się dwa podejrzane typy samochodem marki MAN (niebieska solówka) na rejestracjach KLI.
      Gościu mówił, że firma ma siedzibę w Radomsku.
      Jeżdżą przez wsie i obserwują jadąc powoli zachowują się podejrzanie. Oferują wysokie ceny niby gotówka + faktura vat. Nawet wrócił się po paru minutach żeby dać tyle i ile chciałem.
      Takie zachowanie nie jest normalne więc oczekuje, że ktoś już się ze tchnął z nimi.
      Chyba, że ktoś już sprzedawał i pomimo dziwnego zachowania to wszystko przebiega normalnie.
       
       
      Pytam się bo teraz nikomu nie można wierzyć nawet ostatnio kolesie skupujący akumulatory itp. okazali się cyganami.
      A cygani okradają emerytury w biały dzień.
    • Przez mazurek1212
      witam czy mieliście doczynienia z oszustami paliwa oszuści dokładnie są z buska zdrój jeżdzą ciężarówką ja niestety z takimi miałem doczynienia poszła u zetora pompa do regeneracij i u john derra nową pompe paliwową trzeba było zakupić nawet c 330 nie dał rady odpalić na tej ropie ;[ czy wy tez mieliście doczynienia z takimi jestem z woj świętokrzyskiego i chciałbym wiedzieć czy komuś z woj małopolskiego podkarpackiego świętokrzyskiego się coś takiego przytrafiło paliwo było oszukane i to bardzo a ta forma jest z buska zdroju z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez Matey
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2018.  Temat na 2017 zostanie jeszcze otwarty, natomiast tutaj piszmy o nadchodzącej edycji dopłat. Co sądzicie o składaniu e-wniosków? Przejdzie czy ARiMR się z tego wycofa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj