Marcinwidwa

Renault Ares RX550 sterownik podnośnika TCE-10

Polecane posty

Marcinwidwa    0

Witam,

Kupiłem Renault Ares RX-550, posiada on sterownik podnośnika tylnego TCE-10.

Jest z nim problem, otóż w żaden sposób nie można zmienić siły (prędkości) opuszczania, np przy podpięciu płógów do podnośnika z dużą siłą uderzają one w ziemię w położeniu opuszczania.

Podnoszenie jest płynne i bezproblemowe.

Postępowanie zgodnie z instrukcją obsługi niestety się nie sprawdza, po prostu nie można wejść w tryb zmiany prędkości opuszczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

a swieci jakas kłódka czy jak?

Edytowano przez gelo400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam,

Kupiłem Renault Ares RX-550, posiada on sterownik podnośnika tylnego TCE-10.

Jest z nim problem, otóż w żaden sposób nie można zmienić siły (prędkości) opuszczania, np przy podpięciu płógów do podnośnika z dużą siłą uderzają one w ziemię w położeniu opuszczania.

Podnoszenie jest płynne i bezproblemowe.

Postępowanie zgodnie z instrukcją obsługi niestety się nie sprawdza, po prostu nie można wejść w tryb zmiany prędkości opuszczania.

Mam podobny problem. Panel TCE-10 zakupiliśmy nowy (stary był zablokowany na 50% podnoszenia, trzech elektroników podjęło się próby naprawienia tego elementu niestety bezskutecznie.) po wymianie nadal maszyny są opuszczane bardzo szybko. W jaki sposób można to regulować według instrukcji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziękuje za instrukcje. Pozdrawiam ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinwidwa    0

A jaki to masz sposób wejścia, możesz opisać, może coś nie tak robisz.

 

witam,

 

Jakieś sugestie? Nadal nie znalazłem rozwiąznia problemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinwidwa    0

Witam ponownie.
Rozwiązanie znalezione - uszkodzona jest taśma dotykowa. Teraz kolejne pytanie: czy można nabyć cześć zamienna do tego komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilu    0

Witam!

 Mam taki problem z podnośnikiem że w tegoroczne upały nie odcinało dopływu oleju po osiągnięciu maksymalnej wysokości podnośnika i dopiero po przełączeniu w pozycję "stop" przestawało męczyć pompę i podnośnik lekko opadał (skończyło się lato i problem jak na razie też). Była też taka anomalia że ciągnik opuszczał chyba do pozycji 34 i jakby coś blokowało podnośnik lub błędny odczyt z czujnika i info o pozycji 0(blokada elektrozaworów mimo trzymania przełącznika na opuszczaniu ręcznym?). Dodam że po odpaleniu ciągnika po raz kolejny czasami udało się troszkę niżej opuścić i znów blokada. Co do samego TCE-10 to nie mogę zmieniać strzałkami do "góry" i do "dołu" pozycji podnośnika jeśli jest przestawione na opcję opuszczania (nie reaguje na naciśnięcie i muszę sterować ręcznie za każdym razem co jest męczące). Dodam że na początku jak kupiłem ciągnik to czasami nie chciało działać bez maszyny a np z pługiem dało się ustawić po czym całkowicie padło chyba po roku. Czasami się zdarzy że odczyta moje naciśnięcie na strzałkę "do dołu" troszkę opuści i znów podnosi do góry (strzałka w przeciwnym kierunku też martwa). Możliwe że jest to uszkodzony przycisk? Czy jest to wina czujnika położenia podnośnika czy może jakiś inny problem z TCE?  Może ktoś już miał taki problem i jest w stanie pomóc? 

 Dzięki z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dany1234
      Witam wszystkich mam taki problem ,a mianowicie w mojim mf 3060 coś sie stało ze sprzegłem bo gdy go wcisnełem wpadło w podłogie bez żadnego oporu i nie można ruszyć .Pare dni temu było wszystko ok co to może być czy to pompka czy może soś innego prosze o pomoc za pomoc zgóry dzieki.
    • Przez RolPro10
      Witam! 
      Kupiłem wczoraj JD 2030 4x4 (1979r.) tak na spontanie w okazyjnej cenie i nawet tak dokładnie sie mu nie przyglądałem tylko sprawdziłem główne podzespoły czy są sprawne itp. Sprawdzałem wałek, kręcił sie dobrze wszystko chodziło jak należy. Dziś już u siebie na gospodarstwie podjeżam pod rozrzutnik i chce sprawdzić moj nowy nabytek w polu i wgl. Zakładam wałek od maszyny i jak zawsze po podpięciu sprzetu sprawdzam "na sucho" czy wszystko działa. Włączam przekaźnik i nic sie nie dzieje. Łańcuchy sie nie przesuwają wałek sie nie rusza. Odpinam sprzęt, odjeżdżam kawałek i sprawdzam wałek. Nie działa. Duże obroty wałek ani drgnie. Gdy jest włączony nie działa nawet próbowałem ręką go przekręcić ale nic to nie dało. Jest zablokowany, ale gdy traktor jest wyłączony wałkiem można ruszać i nie stawia oporów w obydwie strony. Nie wiem co może byc przyczyna Bardzo Prosze o Pomoc i Rade! Zaczynam swoją przygode z JD a tu taka niemiła niespodzianka Co może być przyczyną i jak sie do tego zabrać by to naprawić. Sezon na całego sie już, ciągnik stoi a ja nie moge nic nim zrobic POMOCY ! 
    • Przez Miodu16
      Witam
      Mam następujący problem: nie mogę na krótko wysterować cewki rozdzielacza elektrohydraulicznego,
      czyli jak podaję napięcie bezpośrednio na cewkę do tylko słychać delikatnie jak się przesuwa cewka ale rozdzielacz nie działa, natomiast jak jest podłączone sterowanie oryginalne to wszystko działa ok, w czym może być problem?? coś słyszałem że  niektóre cewki potrzebują zasilenia z generatora  PWM czy to prawda?? Dodam ze sprawdzałem miernikiem wartość oryginalnego zasilenia i wynosi 12 V 
       
    • Przez TopAgroPlus
      Mam taki problem że nie działa klimatyzacja mi w tym kombajnie chociaż wszystko jest nabite tak jak trzeba co może być przyczyną?
    • Przez rabit500
      Witam
      Mam problem z ehr w moim zetorku forterze. A mianowicie nie działa mi ehr poprostu umarł. Nie działa sterowanie z kabiny ani z błotników jakby ktoś mógł podpowiedzieć gdzie jest jakieś wyjątkowo wrażliwy punkt tego układu bo przejrzałem instalacje i nic specjalnego nie wpadło w oko. Powiem że uszkodzony był alternator i nie było ładowania (uszkodzony mostek). Jutro podrzucę numer błędu jeśli uda mi się go odczytać.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj