Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Rafal2004    0

Witam

Zamierzam kupić bronę talerzową Staltech. Maszyna pracowała by z Zetor Prxima 8441 zastanawiam sie nad szerokością brony, jak myślicie czy Zetor poradzi sobie z 3m czy 2,7m. Jaki wał wybrać, brona ma służyć do uprawy ścierniska po zbożu. Ziemie mam  IV i V klasa raczej lekkie.

link brony talerzowej http://staltech.biz/product.php?id=9

Edytowano przez Rafal2004

kamcio15    159

Wiesz to wszystko zależy od klasy ziemi i ukształtowania terenu do tej proximy doradzał bym ci wziąć 2,7m albo nawet i 2,5m jeżeli bardzo ciężkie ziemie a jeżeli lekkie to 2,7 lepiej wziąć trochę mniejszą i żeby został ten zapas mocy niż żeby katować ciągnik takie jest moje zdanie :) Pozdrawiam

AdeXZet    40

u mnie zetor 5340 chodził ze zwykłą talerzówką 2,7 na lekko pagórkowatym terenie ale lekko to on nie miał, teraz mam proximę plus 90 (czyli moc podobna do 8441) i z agregatem talerzowym 2.7 radzi sobie znakomicie, ale z 3m to myślę że byłoby ciężko. 

W moim przekonaniu to lepiej żeby ciągnik miał ten lekki zapas mocy, o ile po ściernisku pewnie by poszedł z 3m to po orce przedzimowej na woisnę mogła by mieć problemy 

Wiadomość z agroFakt.pl

KOVU    1

do brony wydaje mi sie ze najlepiej sprawdza sie wal rurowy lub strunowy ja mam rurowy przy swoum agregacie i sciernie uprawia super

mariuszgg    0

mam staltecha 3,5m i pracuje z MC Gmax125 i tylko czasem ma ciężko sie zebrać jak rusza na słabszej ziemi z zagłębioną  talerzówką . a wał to chyba najlepszy rurowy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się