Skocz do zawartości
jan987456321

wymiana oleju t25 skrzynia silnik itd

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
silnik

Witam

Kto pyta nie bładzi; swiezo kupiony t25 1990r zero wiedzy o poprzednieij exploatacij

-czy przed wymiana oleju  skrzynia silnik zwolnice hydraulika płukac te układy ?

-jakie oleje zastosowac ?

Za info dziekuje. :D

Spyke1004    1

Witam do silnika turdus i ważne żeby bączka wyczyścić przed zalaniem nowym olejem

do skrzyni hipol a do hydrauliki to albo jakiś hydrauliczny lub lux 

Robo86    0

Według instrukcji której znalazłem to do silnika superol ale on jest jednosezonowy, w zamian zalał bym turdus shpd 15w40, a hydraulika i przekładnia hipol 15F ale zwykły hipol 80w90 gl-4 też wystarczy. Jeśłi chodzi o przepłukanie to wszystko powinno zlecieć się wraz z wymianą oleju. Bardziej bym sie martwił jeśli w układzie znalazła by się woda lub jakieś grubsze ciała stałe, wtedy należy układ przepłukać do skutku usunięcia wody lub osadu.

Wiadomość z agroFakt.pl

Voo    38

Ciekawe skąd w ruskim woda w silniku B) Przejedz się kilka kilometrów tak żeby rozgrzać olej w skrzyni,zwolnicach i oczywiście w silniku i to wystarczy.Ewentualne opiłki ze skrzyni i tak spłyną z olejem poza tym masz w korku magnes który je wyłapuje.Płukanie jest zbędne.

W silniku trzeba wyczyścić filtr oleju i zmienić olej w filtrze powietrza i olej w pompie paliwa.

Olej zmienia się też w napędzie pompy hydraulicznej,dolewa (nie wymienia) w przekładni kierowniczej i smaruje tulejki przodu smarem stałym.

Do silnika,filtra powietrza i hydrauliki olej turdus lub milvus.Do skrzyni ,zwolnic,napędu pompy olej przekładniowy.

Pamiętaj żeby wlać olej tylko do punktów kontrolnych które są w ciągniku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez manio10
      Wigan,prosba I o pomoc w wycenie, 77 rok,brak dok,brakes kabiny, opony x 4 kiepskie. Glowice po remoncie,Pompeii po regeneracji,oswietlenie czesciowo now swieci. Podnosnik,skrzynia ok. 2 wajchy. Jak myslicie Ile jest wart?
    • Przez fza
      W katalogu podane jest oznaczenie uszczelniaczy w piaście: jeden    2-38x58-1; drugi  1-38x58-1.  Czym one się różnią, co oznaczają na początku oznaczenia cyfry, w jednym 2  a w drugim 1.  W tym roku wymieniłem na zwykłe simeringi 38x58x10 i widzę, że jedna strona leje.
    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez Miodu90
      Witam. Chodzi o wladimirca t-25. Problem jak w temacie. Podczas jazdy nagle zabraklo ladowania. Alternator goracy ze nie idzie go dotknąć. Amperomierz pokazuje 0 chociaz od czasu do czasu na 2-3 sekundy pokazuje na +. Tak jakby na chwile lapal ladowanie. Raczej jest dobry bo np przy wlaczonych swiatlach pokazuje na -. Kolo alternatora od paska sie nie grzeje. Jest lekko cieple ale to normalne. Pasek nie jest bardzo natepiony. Nie slychac tez nic niepokojacego z alternatora. Zwarcia raczej tez niema bo na kablach nic nie widac ani nic sie nie kopci. Alternator ten 400w bo chyba byly 2 radzaje. Mial ktos podobny problem? Moze jakies pomysly co jeszcze sprawdzic? Prosze o porady.