Kamilek1

zetor 16245 vs 18345

Polecane posty

Kamilek1    52

1. podczas orki faktycznie szlo by ten problem rozwiazac dajac 5 skibowy plug, ale teraz pytanie o gruber 3m moze byc troche za malo? tak samo z moze byc problem z dobraniem biegu na 3m siewnika z agregatem kompaktowym, bo tez moze nie miec co robic na III polowej a I szosowa bd za szybka

 

mialem 385 ;D to akurat wiem jaka miala kabine, ale to byla stara fura bo chyba z 78 roku albo poczatku lat 80 ;) juz nie pamietam,]

ok 4 biegowe sie trafiaja tez 16245, ale jak chcialbym nie wydac za duzo to juz na 4 bigowa skrzynie nie m co liczyc a raczej szukac w 16145 :) albo 16245 z 3 ale masz race jest zima, jest sporo czasu to porownam sobie na zywo te dwa modele

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

3 metrowe maszyny będą za małe, takie są odpowiednie do 12stki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

i tak i nie bo jak chcesz szybko zrobic prace to te 30km wiecej sie przyda, ale fakt to moze nie byc ekonomiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Kolego napisz ile masz do wydania na ten ciągnik. Pooglądaj także Ursusa po 2000 roku, szczególnie 16tki. W większości jest skrzynia 4ka, a poza tym można trafić ciągnik z pierwszych rąk, a co za tym idzie odpowiednio utrzymany. 

 

http://olx.pl/oferta/sprzedam-ciagnik-rolniczy-ursus-1634-nowa-cena-CID757-ID2duK9.html#b22c261f27

 

Osobiście ten mi się podoba:)


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja swoją 16stką pracowałem z 4m gruberem i daje radę, do 16stki pług 4 szeroka albo 5 chociaż na piachach ciągają i 6stki obrotowe, agragat urpawowo siewny zawieszany 3m cieżki to jest max ewentualnie jakiś lekki 4m zestaw, z kolei zestaw półzawieszany na pewno pociągnie 4m wiem bo mam, a co do ekonomiki to 12-18l/ha
tak jak mówił kolega FINN sprzęgło jest hydrauliczne, a podnośnik w nowszysch modelach jest firmy Bosh z EHRem ale to cena wyższa od razu jest..

 

a może kolego poszukaj typowej 14stki 14245, generuje 140 KM więc jest pomiedzy 12stka 120 a 16 160, wygląda jak 16stka i ma turbo, można powiedzieć że to taka zdławiona16stka a parametry niemalże identyczne.. ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

powiedzcie koledze jak jest z pługiem obrotowym lub większym zagonowym przy ciągniku XX145 oraz XX245 bo w tym pierwszym kabina może przeszkadzać a tym drugim już nie. Dobrze myślę?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bardzo dobrze Panie Kolego Pan mysli, o tym zapomnialem napisać, w ursusach seri 902-1614 wieżyczka pługa koliduje z rama kabiny, jest wtedy problem bo trzeba kombinować z ustawieniami śruby centralnej a to ma wplyw na obrot pługa i kułka kopiującego bo może zaczepiać o ziemie przy obrocie, w ursusach serii 934-1934 już ten problem nie występuje, podobnie jak w zetorach i zts`ach xxx245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

zamiast regulacji ustawieniami śruby można jeszcze wyregulować podnośnik aby za wysoko nie podnosił (niektórym podnosi wyżej niż fabrycznie i jest lipa).

Mi to wisi (mam 10145+zagonówka) bo jakby co to wezmę MTZ952.3 ale gdybym nie miał żadnego ciągnika i był na kupnie to właśnie brałbym tę cechę pod uwagę bo wymiana kabiny ciut droga jest.

Natomiast jazda z więcej niż 2 osobami w ciągniku może skończyć się mandatem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

oo i to jest dobra rada...  ktora troche dyskwalifikuje 16145 i ze wzgledu na maszyny jakie mam i 4 biegowa skrzynie w roli faworyta stawia jednak 12245 bo za 40 tys juz ten traktor dostane, a nie chce kupowac za drogiego a powiedzcie mi jeszcze czy to jest prawda czy bujda ze w ursusnie czy zetorze te 120km to jak 100 w zachodnim?? oraz jakie moze miec spalanie 12245? np w orce? 15l na ha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Zetor 12245 ma 115 km i coś w tym jest bo kiedy kupowałem swojego IBISA 4l  od rolnika który go ciągał Ursusem 1224 to mówił że pierwsze co to robił remont silnika bo brakowało mu mocy a jak go kupowałem to był akurat suchy rok to orał na trzy (była odkręcona czwarta skiba) bo miał za ciężko, ja ciągałem go przez trzy sezony Aresem 550 (102 km) i sobie zawsze radził i jeszcze dorobiłem ramię do wału i ciągałem cambela. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

czy to jest prawda czy bujda ze w ursusnie czy zetorze te 120km to jak 100 w zachodnim??

 

Coś w tym jest...

 

Co do zawadzania pługa o kabinę to sprawę rozwiązuje siłownik liniujący na pługu i nie ma problemu z obrotem pługa. Ale jednak bym polecał serię XX245, lepiej wyciszona kabina i lepszy widoczność do tyłu na maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

gdy tak teraz o tym wszystkim mysle to moze do mojego jd 6210 90km zalozyc szersze kola i prawie bedzie to samo mocy co w 12245... (bo i tak musze mu wymienic tylne ogumienie) a on jest bardzo komfortowy i zwortny.. i dac sobie spokoj poki z zakupem wiekszego i  z czasem zdecydowac czy to wystarczy czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dlatego mówiłem o ciągnikach z sieradza (crystal) robionych na bazie zts'a lub zts 14245 lub 12245 z małym turbo. 140KM ma, kabina taka że pług obróci no i idzie znaleźć ze skrzynią 4biegową.

 

Poczytaj stare wątki o rodzajach skrzyń w tych ciągnikach.

Poza tym zawsze jest jeszcze Ursus z dużych ciągników ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

gdy tak teraz o tym wszystkim mysle to moze do mojego jd 6210 90km zalozyc szersze kola i prawie bedzie to samo mocy co w 12245... (bo i tak musze mu wymienic tylne ogumienie) a on jest bardzo komfortowy i zwortny.. i dac sobie spokoj poki z zakupem wiekszego i  z czasem zdecydowac czy to wystarczy czy nie

 

To chyba najlepsze wyjście. 40 ha to nie jest dużo i ten spokojnie obrobi. A kupisz drugą używkę i zapewne też trzeba będzie trochę w remonty zainwestować. Chyba, że masz wolne 50 tysi i nie masz pomysłu co z nimi zrobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

wolne hahaha ;D dobre pomyslow jest na 5 razy tyle ;p z reszta chyba u  kazdego w rolnictwie jest tak, ze z miejsca moglby zainwestowac z 100 tys i by bylo malo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Kamilek1 - zakładam że masz drugą pracę i po prostu chcesz jak najszybciej zrobić w polu i mieć spokojną głowę a jak się trafi wolne to i może w zarobek pojechać.

Drugi ciągnik w gospodarstwie to wspaniała rzecz. Widzę to po sobie bo mam dwa o tej samej mocy (Z10145 i MTZ952.3). Pierwszy do rozrzutnika, bron często do pługa a drugi do rozsiewacza, siewnika zbożowego i opryskiwacza.

Jakiś czas temu na wiosnę zobaczyłem że w oleju w Z10145 coś jest, roboty w polu też było, Zetor na bok, robotę MTZtem się zrobiło, ściągamy miskę w zetorze a tam widać opiłki, wał do szlifu i ciągnik zrobiony, gdyby się nie zajrzało to byłby problem, gdybym nie miał drugiego ciągnika to opóźnienia w pracach polowych i lipa. A jak wiesz, terminowość prac polowych jest ważnym czynnikiem wpływającym na dochód z gospodarstwa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

no to masz racje, bo poza jd mam jeszcze 330 i 360 no ale to ledwo do bron, walow, itp sie nadaje a glownie do opryskow, nawozow, rozrzutnika itp :)  a nie do ciezkich narzedzi,w tym roku wlasie jak jd nawalil na miesiac to podorywke musial robic 360 to ledwo talerzowke 2,7 uciagnol ale nie bylo innego wyjscia :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

u mnie na przykład teraz brakuje jeszcze jednej 6... bo od kiedy 1224 jest w prasie to nie ma czasu robic podorywek, a jak ktos zadzwoni po usługę to trzeba przerywac robote i jechac z prasą... ;) mam w 1224 silnik od 1614 więc wiem że skrzynia 4 biegowa to podstawa, ba wręcz nie zbędne minimum... ;)

ja na twoim miejscu kupiłbym jakaś zdrową i zadbana 6 bez turbo... za ta kwotę możesz mieć już na prawdę dobrze wypasiony ciagnik...  i zobaczysz czy będzie tobie potrzebne 150 km , bo może się okazac , że  120 na ładnych laczkach i zdrowym silniku w zupełnosci wystarcza... ;)  i podejżewam ,że tobie wystarczy wzupełności.. ;)  a wymienic silnik z 6 bez turbo na silnik z turbo to kewstaja 2-3 tyś dołozenia podczas wymiany... ;) wiem bo sam zamieniałem w tym roku ;) i to jest najlepsze rozwiązanie.


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

Zts 18345 odradzam kilka osób ma i awaryjny ciągnik skrzynia nie wytrzymuje sam sprzedaje 16245 z tuzem i womem skrzynia 4 biegowa  i ciągnik naprawdę prosty i ekonomiczny w utrzymaniu a klasa jazdy prawie jak w zachodnich


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no to masz racje, bo poza jd mam jeszcze 330 i 360 no ale to ledwo do bron, walow, itp sie nadaje a glownie do opryskow, nawozow, rozrzutnika itp :)  a nie do ciezkich narzedzi,w tym roku wlasie jak jd nawalil na miesiac to podorywke musial robic 360 to ledwo talerzowke 2,7 uciagnol ale nie bylo innego wyjscia :)

Ciapka to ja też mam a dokładniej C330M. W ciągu ostatnich 2 lat ledwo nakręcił 100motogodzin. Żal sprzedawać bo wiele nie dostanie się ale też i potrzebny jako miotła podwórkowa do podciągania przyczep, w okresie jesienno-zimowym przy zwózce drewna, no i drobnych pracach przy ogródkach (ziemniaki itp).

 

Na Twoim miejscu zostawiłbym jeden z tych małych ciągników (co w lepszym stanie jest) i kupił tak jak radzi Ci Finn.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

kamilek 1 jestem posiadaczem zetora 12245 , moge Ci powiedziec ze 4 obrotowa to on spokojnie ciaga, u mnie sa gory gliny ogolnie cieżkie ziemie i nie ma problemu z moca, to naprawde mocne i wytrzymale ciagniki, a za 50000 spokojnie kupisz dobrego, wiec nie boj sie ze nie da sobie rady moj na 70 ha daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj