kmyk7211

Czy 7211 da sobie rade ?????

Polecane posty

kmyk7211    4

Czy zetor 7211 da sobie rade z pługami 3 obrotowymi ? Przymierzam sie do kupna i niewiem czy sobie da z tym rade .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Hmmm... trudno powiedzieć, bo jeszcze nigdzie sie nie spotkałem aby 7211 ciągnął 3 obrotową :-. Na tą moc (60 KM) to powinnien dać rade, ale czy nie będzie wznosić przodu jak pług będzie w górze. Z 3 obrotową to bez problemu radzi sobie model 5340 (z napędem 4x4 moc 60 KM), bo mój znajomy z sąsiedniej wsi ma taki zestawik ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

jak motor sprawny pompa itp dokup zestaw dodatkowych obciazników na przód to jest 10sztuj:D i dajesz z tym pługiem śmiało:D a i zdały by się radialki + siłowa pozdro:D tylko nie kupuj czegoś ala konny.. hehe Tylko coś na wzór nowych łaniejsze są i fajniejsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

No i śmiało kupuj obrotowe 3x40 w orce napewno będzie szedł chyba że fura siesypie..:D to wtedy bedzie miał kłopoty jeśli już to moze mieć tylko problemy przy podnioszeniu to znaczy fruwajacy przód kup obciązniki około 700zł taka przyjemność i masz problem z głowy + dotego przegląd siłownika wspomagającego i styka lecisz jak trzeba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

a 4x30 albo 4x35 zagonowe da rade ten zetor bo szerokościom pasuje ??? ???


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

Mój wujek orał w tym roku zetorem 7211 pługiem 3 skibowym obrotowym i zetorek sie spisywał a przodu nawet nie podrywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

coolman111 a jakie ziemie macie jam ma zetora 6340 i już od dawnego czasu przymierzam sie do kupna pługa ale chyba zagonowego 4x30 lub 4x35 tylko nie wiem czy da rade  ???


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

piort6340, u mnie jest od 3 do 5 klasy. Mam jedną działkę niedrenowaną (4,5ha) i jedną działkę z przewagą murszu (wiadomo jak to jest na murszach). Ja mam Ursusa 4514 (66KM) i agreguje go z pługiem Unia TUR 4x35. Zestaw chodzi bardzo dobrze, ale zawdzięczam to ażurowym okładnicom (mniejsze tarcie). Tylko na tej glebie niedrenowanej i na murszach widać jak Ursus puszcza lekki czarny dymek ;). poza tym jest ok (czasami zdarzyło mi się orać w deszczu i nie było problemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

moim zdaniem nie da rady. sasiad oral obrotowka 3x40 7745 i mial ciezko, chyba ze znajdziesz jakas waziutka obrotowke 3x35 ale i tak chyba najlepiej kupic zagonowy 4x30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmyk7211    4

Dzienki za podpowiedzi zdecuduje sie chyba na zagonowy 4x30 . A jak jest jego szerokośc robocza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4
Kostek, a jaki to był obrotowy- 3x35, 3x40, 3x45?

Jak pojade teraz do wujka to porobie fotek i naperno wstawie na agrofoto a przodu mu mogło nie unosić ponieważ jest lekkiej konstrókcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

7245 to raczej pójdzie... mi też odradzano ten pomysł do 7211, więc zaniechałem


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Przecież to jest temat o tym co się zapytałeś.

Poczytaj dobrze. Jest tam już o tym napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

O, widze że menos potwierdził fotkami, że 7211 pociągnie 3 obrotową :). Jeśli chodzi o pługi Sukov, to one są stworzone dla lekkich ciągników (ostatnio czytałem o nich w Farmerze). Nie znam sie za bardzo na j. czekim, ale tam na końcu w tabeli jest ich waga i 3 obrotowa waży trochę ponad 660kg. Dla porównania, moja Unia Tur (zagonowy) 4x35 waży ponad 700kg. Trochę róźnicy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małopolska    0

Zadziwiają mnie te pługi sukov czesi to jednak potrafią coś mądrego wymyślić. Atak poza tym życze wszystkim WESOŁYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_WW    0

Już nieraz widziałem jak 7211 targał trójke obrotową, a więc jest to możliwe ;). Ale tak jak coolman mówi raczej są to lekkie obrotówki, cięższą też pociągnie ale szkoda ciągnika - lepiej zapiąć zagonowy  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Większość firm ma w swojej ofercie lekkie pługi, które można agregować z mniejszymi ciągnikami, więc i do takiego Zetora 7211 można coś znaleźć. Ja też myślałem nad tym, aby zakupić 3 obrotową do mojego Ursusa 4514, ale wiadomo jakie są podnośniki w tych Ursusach (trochę słabe :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj