tay29

Kverneland M DRILL 300 opinie

Polecane posty

tay29    184

witam czy ktos cos moze powiedziec na temat tego siewnika bo zamierzam kupic ale za duzo informacji na jego temat nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Akurat o tym agregacie nic nie moge powiedzieć, ale siałem przez 12lat poprzednią wersją czyli DA-S na wzmocnionej bronie aktywnej NG300 i powiem że ciężko jest zedrzeć marke kverneland bo przez te lata sporo posiałem na zakamienionych polach w różnych warunkach i sprzęt co prawda stoi już 2lata bo przerzuciłem się na siew solo ze względu na wydajność ale dużo moge powiedzieć o jakości wykonania tej maszyny. Nie straszne jej kamienie, zęby brony wirnikowej starczały jak u mnie na 200-260ha w zależności od warunków pracy. Bardzo dobry sprawdzony wysiew który jest praktycznie bezawaryjny, poleciał mi tylko licznik ha mechaniczny i ze dwa razy zaciął się elektromagnes do włączania ścieżek i chyba nic więcej.... Przy zakupie tylko bardzo dobrze zastanów się nad wałem bo zły wybór może cię zaskoczyć. U mnie wyboru wtedy nie było wyboru i musiałem kupić packera który niestety zakleja się i w mokrych warunkach nie ma szans na wydajność bo kilka razy na dzień trzeba skrobać wał.... Teraz jest dostępny wał segmentowy taki jak ma np vaderstad cultus i to uważam za najlepszy wybów bo nie ma możliwości zaklejenia i wydajność agregatu znacznie wzrasta.... Nie wiem jakim ciągnikiem chcesz go ciągać ale jak 4cyl. to więcej jak big baga nie wsypiesz bo ci przód podniesie. Jak masz szóstke to proponuje dołożyć nadstawke żeby tona wchodziła jeżeli sypiesz z big bagów. Teraz robią skrzynie 1050l chyba i to dziwna skrzynia bo 500kg za mało a 1000 nie wejdzie.... Ogólnie kverneland jest dopracowany teraz na pewno na maksa i wątpie czy warto przepłacać za Amazone bądź Lemkena.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

to jest sam siewnik bez brony a pytam tylko dlatego bo 4 letni siewnik moge miec w cenie 10 letniego amazona wlasnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jeśli sam siewnik to ogólnie małe jest prawdopodobieństwo awarii. Zwróć uwagę na stan dmuchawy jak ci wcześniej pisałem czy nie wydaje jakiś dziwnych odgłosów, stan pasków przy okazji, czy ścieżki technologiczne się włączają (są tam elektromagnesy ale potrafią się zawiesić ale to sporadycznie) stan redlic, wydajność dmuchawy i to raczej wszystko. Jeszcze z siewników to możesz się rozejrzeć za czeskim PNEUSEJEM bo ja w tym roku kupiłem nowy i sieje nim zamiast właśnie accorda. To jest bardzo dobry siewnik. System wysiewający ma Accorda oryginalny a reszta własnej produkcji. W jakości wykonania niczym nie odbiega od norweskich maszyn. Jest jedna podstawowa różnica- cena i to tyle. Nie wiem czy słyszałeś a Accordzie DV bo miałem takiego kupić ale wyszedł z produkcji więc kupiłem PNEUSEJA. Różnica w jakości powtarzam żadna. Czeska stal jest bardzo dobra, bardzo dobrze malowany i praktycznie tylko jedna mała wada. Do włączania ścieżek użyli silniczków elektrycznych z trybami i jeden niestety mi poleciał, ale wymieniony na gwarancji więc trudno mi określić czy to wada czy te silniczki to lipa ale czas pokaże. Tak czy siak za 6metrów hydraulicznie składany w pełnej opcji dałem 30tys mniej niż za Accorda w takiej samej wersji..... W twoim przypadku jakbyś chciał nowy 4m to tak drogo nie wyjdzie, ale niedługo powinny trafiać się używane na rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj