Skocz do zawartości
mateunia19

Olej silnikowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
dziedzic666    0

tak 10l

nie wiem jak mogło wyjść Wam 11:/

9l?to może Ci olej bierze:)

Edytowano przez dziedzic666

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No jak chcecie tak dokładnie to niech bedzie 10 litrów, tylko nie zapominajcie że nie którzy mają w 912 założone filtry pełno przepływowe i po odpaleniu nie wiem czy te równo 10 litrów starczy.

CaptOOrniC    0

9 spuściło się do wiadra , a po drodze trochę się rozlało jeszcze , bo było z deka dziurawe , a lepiej mieć 11 aby ustalić odpowiedni stan , bo może się okazać że jednak brakuje,gdy kupimy/wlejemy tyle co pisze w książce :) Równie ważne jest też czy lejemy do dolnego, górnego czy też na środek stanu ( ja zawsze leję max)

Wiadomość z agroFakt.pl

Dawid18    1

Ja do c-385 leje 15l a jak tato leje to 13l ale potem i tak dolewa więc pakuj 15l. Jaki olej planujesz lać?

wojteczek11    2

czyli do starych silników wchodzi wiecej?? bo ja do c385 powyżej 12 leje, 10 to stanowczo zamało

GABBER85    2

Podepne sie pod temat,

czy mozna mieszac Superol CD z Superolem CC ? Klasa 15W ..taka sama, tylko są temperaturowe odmiany.. chce dolać...chyba można?

krycha200    0

Jak wcześniej latał na superol 15/40 falco, to mam lać dalej falco, czy moge zmienić na turdusa

Jak wcześniej latał na superol 15/40 falco, to mam lać dalej falco, czy moge zmienić na turdusa

Ferdek07    62

Milwus , Falco albo Turdus.

15W/40

jak wczesniej latał na superolu zapewne CC to można zalać turdus, ma dużo wyższą klasę czystoci to nie zaszkodzi?

bartonking    0

Witam! W wujkowym Ursusie 1222 jest bagnet do sprawdzania poziomu oleju, na którym wybite są jakby dwa różne poziomy. Jeden z oznaczeniem 12011 i 12045. Z tym, że 12011 jest pod 12045. Wie ktoś może dlaczego są na nim te napisy. No i którym ma się kierować przy sprawdzaniu oleju. Z góry dzięki za odp.

Marcin91    280

Duża jest różnica pomiędzy wskazaniami?

Skoro masz Ursusa 1222 (czyli bez napędu) to sugeruj się miarką do 12011 gdyż to jest bliźniaczy model.

Marcin91    280

Nie wiem, bo ja mam Zetory, ale w 8145 taką miarkę mam jak Ty pokazujesz z podpisami, a w 12145 teraz sprawdzałem i mam bez podpisów tylko od początku miarki są 3 podziałki po 1cm długości.

Stefano1    39

Zetor 12011, na standardowym ogumieniu stoi niemal równolegle do podłoża. Natomiast w zetorze 12045 na standardowym ogumieniu, przód jest nieco zadarty do góry. To cała przyczyna powstania oznaczeń na bagnecie.

Zetor 12011 = 1201 ursusa. 1222 to druga modernizacja. Zetor miałby oznaczenie 12211 ;)

Edytowano przez Stefano1

nightmare    81

witam, po orce zauwazylem ze na bagnecie poziom oleju skoczyl około pol cm powyżej max, wcześniej było poniżej max, jaki może być tego powod i czy można jezdzic jak pozom oleju

jest lekko powyżej max

locke    291

Jakiego koloru jest olej?Spuść trochę i zobacz czy będzie nadal przybywał.

nightmare    81

kolor czarny tak jak przedtem, może ropa się dostala, chociaż gestosc oleju raczej się nie zmienila, patrząc na ciśnienie.

co do ciśnienia w ciężkiej pracy to na dużych obrotach 2 do 2.5 , na wolniutkich nie spada poniżej 1, zimny ok 5

nunu85    82

mierzone w tym samym miejscu? (żeby wykluczyć różne nachylenia terenu)

w tych samych okolicznosciach? (tzn silnik zimny bądź rozgrzany)

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się