ursus1395

Alternator do Ursusa C-330

Polecane posty

wierzba1272    8

Tak jak mówicie do wzbudzenia może zostać oryginalny przewód od prądnicy. Pozostałe 2 przewody można bez problemu wyciągnąc z koszulki po odcięciu końcówek.

Co do przewodu prądowego to powinien mieć co najmniej 6mm^2

Napięcia ładowania powinno mieścić się w granicach 13.9-14.4V (przy średnich obrotach)


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nowy Lucas za 135 zł? Dobre, naprawdę dobre. :D Nowego wirnika nie da się kupić poniżej 200 zł. Ten na pewno jest regenerowany z użyciem chińskich części. Jak wytrzyma okres gwarancji to i tak będzie sukces.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

Pisać sobie może. Wystarczy spojrzeć na komentarze sprzedającego. Dwie osoby pisały, że rozruszniki wyglądają na regenerowane, a nie nowe... Przecież sprzedawca za darmo nie odda "nowych" rozruszników i alternatorów. Ja mam alternator Elmotu 44A. Działa już czwarty rok bezawaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

pudełka tez made in dom :)

 

ja u siebie mam 5 rok alternator polski Kwidzyn

 

sąsiad wymienia te tanie co półtora roku


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Expom Kwidzyn regeneruje alternatory Elmotu. Też nie są to nowe wyroby. Większość części jest z odzysku. Dają nowe regulatory napięcia (zresztą też no name) i jakoś to działa. Ale jak widać trafiają się dobre egzemplarze. Ja osobiście przestałem je montować klientom. Zawsze były z nimi problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

patrzę po sklepach i nigdzie nie jest nadmienione że są to regenerowane, chyba ze są one uznawane za nowe przez producenta ...

 

jak jest regenerowane coś to w opisie jest, ze regenerowane, a i ten nasz nie wyglądał ani trochę na z odzysku :)

 

 

Ale nie zaprzeczam, że jest jak piszesz, masz więcej do czynienia z nimi :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gizbern26    0

Expom Kwidzyn regeneruje alternatory Elmotu. Też nie są to nowe wyroby. Większość części jest z odzysku. Dają nowe regulatory napięcia (zresztą też no name) i jakoś to działa. Ale jak widać trafiają się dobre egzemplarze. Ja osobiście przestałem je montować klientom. Zawsze były z nimi problemy.

Na jakiej podstawie twierdzisz że sprzedwają regenerowane alternatory jako nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Niestety kolego ja jestem tego samego zdania co @Elektrotechnik. Jeżeli masz do czynienia z alternatorami Elmotu to sam powinieneś zauważyć o co nam chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Elmot to raczej pradawna komunistyczna historia.

Edytowano przez Elektrotechnik
Ort.

Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zurs    8

Witam alternatory sprzedawane jako expom nie są po regeneracji tylko nowe, oczywiście można także kupić alternatory po regeneracji expomu. Alternatory tej firmy są moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem przy kupnie nowego, nie ma sensu kupować chińskiego steel-power. Co do Elmotu to został kupiony już dobrych parę lat temu przez amerykańską firmę DelcoRemy. Robili do polskich ciągników jeszcze rozruszniki ale w filii na węgrzech, w tej chwili już nie robią. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Od roku mam w mojej c-330M alternator. Myślę że baterie sa w niej jeszcze niezłe ponieważ niezbyt stare. Problemem jest to że nie chce odpalać gdy dłużej postoi (doba). Rano muszę go ładować kwadrans bo inaczej nie chce zagadać, a jak raz juz zapali to potem po krótszych kilkugodzinnych postojach odpala. Zastanawiam się czy skoro jest założony alternator to czy nie powinno być również odcięcia masy tzn. hebla. Bo w c-360 mam również alternator ale jest i hebel. Dodam że w c-330M mam tez rozrusznik szybkoobrotowy.

Czy założyć wylącznik/wlącznik masy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

sprawdź czy nie masz zwarcia na celi w akumulatorze też tak miałem to alternator po dłuższym czasie się spalił ,grzał się mocno alternator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

U mnie alternator się nie grzeje, i sądząc po światłach na wolnych obrotach bardzo ładnie ładuje. Rzecz w tym że coś baterie rozładowuje podczas postoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

sprawdź te akumulatory tylko odkrędz korki to widać czy nie mętni kwas w nich jak chcesz zapalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

a jakie masz wzbudzenie alternatora.

alternator obco-wzbudny(6 diod),samo-wzbudny(9 diod)

jak masz ten pierwszy-to przez kluczyk powinno być-bo pobiera prąd nawet jak stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może nie wyciągasz kluczyka ? Mi też sie tak kiedyś działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Zdejmij minusową kleme z akumulatora i między kleme a akumulator daj amperomierz i zobaczysz jaki masz pobór przy wyłaczonych odbiornikach i tak znajdziesz winowajce, a hebel możesz spokojnie wstawić sam u siebie mam ciągnik czasem nocuje w stodole to bezpieczniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Jeżeli instalacja jest dobra to hebel jest niepotrzebny.

W C330M go nie było i nie będzie.

W C385 ktoś go wymontował i było dobrze bez niego.

W Z10145 też go nie było jak go kupiliśmy i też nie ma problemów z elektryką.

Zrób dobrze instalacje, masy, sprawdź akku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

Musisz sprawdzić czy na zgaszonym(z wyciągniętym kluczykiem) jest pobór prądy, najłatwiej zdjąć kleme na akumulatorze i zobaczyć czy iskrzy. najlepiej by było pożyczyć od kogoś akumulatory i zobaczyć czy jest duża różnica w odpalaniu. Ja miałem podobnie jak ty, rano zawsze ciężko było odpalić, poprostu aku nie miał siły, zacząłem szukać zwarcia, przepadałem ładowanie miernikiem(było super), myślałem nad wymiana aku lub cewki aż w końcu przez przypadek zauważyłem że przewód na akumulatorze przy odpalaniu robi się ciepły, wniosek-duży pobór prądu przez rozrusznik, no to go na stół, okazało się że pękła głowica rozrusznika(dziwne co nie?) i jeden odłamek blokował się miedzy obudową a kołem zamachowym. Po wymianie pali jak wściekły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17d    0

witam, problem polega na tym że altek nie chce mi ładowac akumulatora.

 

zacznę od początku jak było- padły mi akumulatory wiec kupiłem nowe które zostały założone zgodnie z biegunami (stare były odwrotnie czyli - na +). postanowiłem do zestawu dorzucić alternator od poloneza zamiast prądnicy, i ten problem że kontrolka nie chce gasnąc. Kombinowałem na różne sposoby: alternator został sprawdzony u fachowca i jest dobry, zamieniałem regulator i szczotki na drugie i dalej to samo. Proszę o pomoc bo już nie wiem co robić. Z góry dzięki.

 

ps: rok temu zakładałem sam altek do c-360 i bez problemu chodzi.

post-8616-0-86412000-1308662325_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

sprawdz czy w stacyjce masz podłaczony przewód idący od elektromagnesu rozrusznika (ten czerwony do zacisku 30 w stacyjce) i żarówka powinna mieć 4 W jak sie nie myle

ps. poprostu musi być przejście między zaciskiem 30 a 15 w stacyjce bo do 15 powinienes mieć podłączony jeden kabelek od kontrolki, a drugi do alternatora

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17d    0

kabel mam podłączony tak jak napisałeś a żarówkę mam 2W.

ale słyszałem że 4W trzeba włożyć jak ta się spali.

 

 

kable mam tak samo jak piszesz ;( i nic

Edytowano przez lukas17d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

na wysokich obrotach też nie ładuje?

u mnie jest tak że ładowanie włącz sie po 1500 obr/min i dalej już jest ja mam altelnator od passata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Kolego moja rada taka byś przełożył alternator , bo być może szukasz przyczyny a poprostu alternator masz kijowy.Podmień alternatory i będziesz wiedział co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj