ursus1395

Alternator do Ursusa C-330

Polecane posty

Roki212    1818

Jak kontrolka miga aku w pełni naładowany i regulator odcina ładowanie, włącz jakiś odbiornik światła czy tam co innego przestanie migać. U mnie jest tak samo :) nie ma się czym przejmować bo mam tak ileś tam lat i wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

No właśnie zapomniałem dodać że jak wlacze światła to kontrolka gaśnie 😉 czyli można spać spokojnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

Witam mam problem z alternatorem ponieważ mi nie ładuje  więc wyciągnołem stary alternator z łady 2107 po założeniu okazało się że ładuje za bardzo, jest zbyt duże napięcie  i tu pytanie czy to regulator jest uszkodzony bo jest przy nim taki i dlaczego ten orginalny nie reguluje jakos tego jagby ktoś wiedział to prosze o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

W obu przypadkach może być regulator napięcia uszkodzony, trzeba zacząć od sprawdzenia wzbudzenia, połączeń kablowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29
Napisano (edytowany)

Jeśli napięcie przekracza 14,4 -14,6 V to zacznij od wymiany regulatora.

Edytowano przez wsbil

Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

tak własnie jest nawet dochodziło do 17v dlatego wymienię regulator dzieki za odpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vamos45    57

Witam kupilem taki oto alternator http://pokazywarka.pl/ml1jln/ Czy ktos mi podpowie jak go wlasciwie podlaczyc.W zaden sposob nie moge uzyskac ladowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Górny konektor do plusa po stacyjce , dolny do żarówki (kontrolki ) ładowania jej drugi biegun do plusa po stacyjce , B+ do akumulatora , B- masa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vamos45    57

Sprawa wyjasniona.Oddalem do sprawdzenia.Alternator szrot...Dzieki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Panowie jaki polecacie alternator do C330M? 

Brać coś z allegro nowego typowo pod C330? Czy używa może z jakiegoś auta pasuje? 

 

Co do nowych to trochę mnie obawia to 45 lub 50A. Wydaje mi się ciut mało. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650
48 minut temu, bizonbs napisał:

Panowie jaki polecacie alternator do C330M? 

Brać coś z allegro nowego typowo pod C330? Czy używa może z jakiegoś auta pasuje? 

 

Co do nowych to trochę mnie obawia to 45 lub 50A. Wydaje mi się ciut mało. 

jak nie masz nawieszane lampionów jak na choince to da rade spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Normalnie światła robocze plus tylna lapma. Bez udziwnień. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do tej pory miałeś prądnice i dawała rady, co? Altek to skok cywilizacyjny jaki by nie był. Bierz nowy, nic nie musisz dorabiać. Przykręcasz i jedziesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czemu na nowym alternatorze gotuję mi akumulator. Wina regulatora? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Trzeba by dokonac podstawowych pomiarów jak napięcie i natężenie jakie daje ten alternator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Napięcie coś koło 14.5v natężenia nie mam jak zmierzyć. Dodam że mam tylko jedną dwunastkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek44    0

Hej, mam dobry alternator bosch i chciałbym go wstawić do trzydziestki. Problemem jest koło pasowe. W sklepie mają tylko takie jak do altka od poloneza tj, na 15mm, a tu 17mm jest. Ma ktoś może namiar na jakiegoś gotowca?
Takie coś znalazłem https://as-pl.com/pl/p/AP6016S ale cholera wie czy na pasek będzie pasować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
energe    6

Witam wszystkich,  potrzebuję porady który alternator  założyć do c330 (akumulatory  2x6 195Ah). Chciałbym, aby był nowy i  długo wytrzymał.  Czy ktoś ma założony  AX-230000 C-330 z EXPOM eu ??. Warto? , może  jakieś opinie na temat tego lub innych.

Edytowano przez energe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Jaka cena tego z Expomu? Tak naprawdę Jubana 45A jest wystarczająca, jeżeli tylko nie zrobiłeś z ciągnika choinki 

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
energe    6

Expom koło 400zł.  A jak z jakością? , bo w sklepie mi odradzili tego producenta ze względu  na reklamacje rozruszników. Światła przód , tył bez halogenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
    • Przez ENDURAK91
      Mam taki problem z radiem FM w ciagniku słabo odbiera, gubi zasięg szumi wymieniłem antene i nadal to samo odwrócę się ciągnikiem i już radio nie odbiera, co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj