Denis37

Jaka prasa za ok 50 tys zł

Polecane posty

Denis37    3

Witam. Chciałbym w najbliższym czasie kupić prasę zwijającą. Mogę na ten cel wydać ok 50 tys zł rocznie prasuje ok 3000 bel. Jaką prasę możecie mi polecić ?

Edytowano przez Denis37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Napewno za mniejszą kwote skoro tylko 300 rocznie snopków zalezy też co bedziesz prasował i czym bedziesz ciągał prasę, osbiście Polecam krone kr130 z rotorem lub NH br740

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denis37    3

3000 bel rocznie i Ty sie pchasz w przepracowany używany sprzęt ?

 

Biorę dwie możliwości pod uwagę kupno porządnego używanego sprzętu lub wzięcie kredytu i kupno nowego. Czasem trafiają się okazje :)

 

co będziesz prasował i jakim ciągnikiem ?

 

Głównie słomę. Narazie nie planuję sianokiszonki. Ciągnąć ją będe Zetrem Proximą 110

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Masz  racje tylko niech cię nie kusi kupić polskiej jakiejkolwiek (zaraz oczywiście pójdzie fala krytyki na mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denis37    3

No nie da rady ale sobie pomyślałem na 300 bel ma 50 tys to se jaja robi.

 

No przepraszam mój błąd dopiero zaczynam na agrofoto :) Ale dzięki za intencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denis37    3

Masz  racje tylko niech cię nie kusi kupić polskiej jakiejkolwiek (zaraz oczywiście pójdzie fala krytyki na mnie)

 

Zgadza się te nowe polskie maszyny są po prostu ok i koniec a stare polskie maszyny nie do zajechania :) Teraz użytkuje Welger RP 150 ale z racji wieku sam rozumiesz...

 

najlepsza opcja to pasówka JD 580, 590 lub Claas

 

Nie ukrywam ze myslałem nad claasem ale chciałem zasięgnąc opinii innych dlatego pytam :) Dzięki za podpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1766

Posiadam  Fendta 2900V 1000 bel w tym roku bez jakiejkolwiek awarii(na liczniku wybilo 14 000). Zdecydowanie lepsza w sianokiszonce od claasa. 100 km to dla niej optymalny ciagnik. Szeroki podbieracz. Wad póki co nie zauważylem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Tylko twój fendt 2900v jest to tak naprawdę gallignani(system) :D  Bierz claasa bądź john deere, vicon (deutz fahr, massey ferguson, kuhn,greenland,) ostatecznie jakiegos nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Są to prasy łancuchowe kr130s jest łańcuchowa i dość prosta(s może oznaczać że ma rotor oraz noże) sa zmiennokomorowe 8-16(są różne warianty rozmiarowe) już ma sporo elektroniki i na pewno ma ładniejsze belki są też kronki  śa jeszcze variopacki i round packi są to nowsze prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denis37    3

Taka vario pack 1500 tylko czy zetorek pociągnie  Krone ma niby małe zapotrzebowanie mocy ale jak to wygląda w praktyce to druga sprawa łańcuchowa jest tańsza w eksploatacji znów pasówka robi ładniejsze bele i większa wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w używanej prasie zależy na co trafisz i jak będziesz eksploatował.

Po czym wnosisz że np. Krone vario pack ma mniejszą wydajność niż pasówka? jak obie są zmiennokomorowe i zbijają balota od początku...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko zależy kto jak jedzie i czym ciągnie prase, wiec takie bierne obserwowanie to mało świadczy, najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto miał kilka marek pras, a większość zachwala albo swoje sprzęty...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1766

Tak Fendt to w 100% Galligani/massey ferguson tylko inny kolor farby :). W kazdym bądz razie u nas nastaje tendencja, ze przy wymianie variantow 180/280 na nowe prasy nie jest juz to claas, ale Lely, McHale. Genaralnie narzekanie bylo tylko na prasowanie sianokiszonki wiec jezeli ty nie bedziesz jej robil to bierz varianta, tylko sprawdzaj czy nie jest juz solidnie wyjechany( tryby itp) bo prasy 10 lat+ potrafią byc w stanie, który w żniwa może doprowadzać do szalu( ciągle usterki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopen158   
Gość szopen158

od 5 lat posiadam varianta 180RC i jedyne awarie to zerwany jeden pas i zawleczka od łańcucha wiec nie narzekam a dałem na tamten czas 27 tys wiec bardzo dobra cena była i sprawuję się też dobrze ale zapotrzebowanie mocy jednak ma nie takie małe bo cały balot oparty jest na rotorze ogólnie prasuje case 4240 to ma co robić a najbardziej optymalny byłby 6 cylindrowy tak z 120 km to tak na spokojnie, i jeszcze zwróć uwagę jakie obroty może przekazać przekładnia bo ja mam 540 wiec częsciowo ogranicza to prędkość pracy ale i tak jest przyzwoita bo w słomie w granicach 14km/h w zalezności też od rodzaju słomy i po jakim kombajnie, jeżeli miał bym teraz mozliwość zamiany na inną to skusił bym się na krone albo lely 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denis37    3

od 5 lat posiadam varianta 180RC i jedyne awarie to zerwany jeden pas i zawleczka od łańcucha wiec nie narzekam a dałem na tamten czas 27 tys wiec bardzo dobra cena była i sprawuję się też dobrze ale zapotrzebowanie mocy jednak ma nie takie małe bo cały balot oparty jest na rotorze ogólnie prasuje case 4240 to ma co robić a najbardziej optymalny byłby 6 cylindrowy tak z 120 km to tak na spokojnie, i jeszcze zwróć uwagę jakie obroty może przekazać przekładnia bo ja mam 540 wiec częsciowo ogranicza to prędkość pracy ale i tak jest przyzwoita bo w słomie w granicach 14km/h w zalezności też od rodzaju słomy i po jakim kombajnie, jeżeli miał bym teraz mozliwość zamiany na inną to skusił bym się na krone albo lely 

 

Dzięki za podpowiedz Wiesz mam jeszcze 140km 6 cylindrowy w garazu ale wolałbym zetorem bo jest 4 cylindrowy i co za tym idzie mniejsze spalanie. Zetor dobrze radził sobie z welger ale to stało komorówka więc gorzej zbija niz zmiennokomornowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj